Max. počet přepravovaných zbraní

Co jinam nepatří...


xmaso300
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 17. čer 2021, 20:42

Ahoj, netuším a nedaří se mi nikde dohledat, kolik může běžná fyzická osoba se zbrojním průkazem legálně převážet např. ve vlastním autě zbraní a střeliva? Je nějaká hranice? A jaká? Neřeším skladování ani zabezpečení, chci jen info o přepravě… Díky moc. Našel jsem jen info, že prodejce zbraní musí hlásit přepravu nad 100ks zbraní. Předpokládám tedy, že limit pro neprodejce bude určitě ještě nižší než 100 ks bez ohlašování nebo povolení.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2 » čtv 17. čer 2021, 20:50

Když jsi v režimu držení, tak jich přepravuj, kolik chceš. Střelivo taky.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » čtv 17. čer 2021, 21:17

Zákon fyzickou osobu v přepravě co do počtu nijak neomezuje a nic jí nenařizuje. Takže nemáš povinnost cokoli ohlašovat, natož žádat o povolení.



xmaso300
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 18. čer 2021, 06:45

Super, díky moc pánové. :thumbup:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#5 » pát 18. čer 2021, 08:01

A v režimu nošení při ZP E max dvě zbraně.



capo56
Příspěvky: 7

Příspěvek#6 » pát 24. lis 2023, 09:03

Jsem trochu zmaten když to čtu - měl jsem za to že pokud mám zbraň u sebe (ať už v ruce, v kufru auta, doma na polici nebo v trezoru), tak se musím jako fyzická osoba vejít do škatulek "držení" a nebo "nošení". Nic jiného nemůže nastat. Tedy pokud by někdo řešil přepravu, je to stále v rámci "nošení" protože pro fyzickou osobu nic jako přeprava v zákoně není. Z čeho usuzujete že to tak není, prosím?



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#7 » pát 24. lis 2023, 09:13

Pokud přepravuješ zbraně, tak maximálně dvě mohou být ve stavu k okamžitému použití, tedy nabité, nebo s nábojem v zásobníku (ty jsou nošené) a zároveň nesmí mít tlumič. Ostatní musí být prázdné a v obalu (pak jsou držené).

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#8 » pát 24. lis 2023, 09:54

Kdepak. jako brigádu jsem byl dělat instruktora pro "Dobrodružství na střelnici", kdy se pro laickou veřejnost prodává zážitková střelba, a ráno na střelnici doveze dodávka spoustu zbraní. A mluvil jsem osobně s tím šoférem, takže vím, že převoz více jak 100 ks se musí hlásit policii a nahlásit plánovanou trasu a čas.

Už trochu jiná, a dost smutná, věc je to, že to nikdo hlásit nechce, protože se řidiči bojí, kterej policajt tu informaci prodá, a prostě jim nevěří. Policie teď bere kdekoho, už ani tu maturitu nechtějí, nabízejí náborové příspěvky a poslední dobou tam pracuje všelicoc. Takže radši jedou dvě dodávky, každá veze do 100 ks, trasu nikomu neřekne a nemusí se bát.



capo56
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » pát 24. lis 2023, 10:03

OK, díky. Špatně jsem si vyložil § 2 bod 2 :). Zbraň nenabitá v obalu je držená.



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#10 » pát 24. lis 2023, 10:59

Preprava nenabyte zbrane v obalu je "drzeni" (§2 odst. 2 pism. a/2). Specialni ustanoveni tykajici se prepravy zbrani (§50a) se tykaji pouze podnikatelu, na soukromeho drzitele tak dopada zejmena ustanoveni §58, kde relevantni z hlediska prepravy je predevsim odst. 1 veta prvni. Pocet prepravovanych zbrani neni omezen, ale preprevovat lze, bez dalsich formalit, jen ty zbrane, ktere clovek legalne drzi.
Zbrane prepravovane na "zazitkove strileni" patrily podnikateli a tam specialni pravidla pro prepravu plati.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#11 » pát 24. lis 2023, 11:07

Petr z Braníka: Jediné ustanovení v zákoně, které toto nařizuje se týká podnikatelů v oboru zbraní. Viz § 50, odst. 8. U nás běžných smrtelníků jsem nic takového nenašel. Asi nikdo nepředpokládá, že bys měl tolik kvérů :lol:



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#12 » pát 24. lis 2023, 12:54

Znam lidi u kterych to neplati. Ale v praxi vznika problem v jedine situaci - kdyz si je OSZBM vyzada ke kontrole. Protoze auto je mozne pred OSZBM bezne nechat jen na verejneosti pristupnem miste, a on neni schopen zbrane najednou dovnitr vnest. Soucasne jich tam ale nemuze vnest jen cast a zbytek nechat venku. Nepomuze ani vzit si kamarada na pomoc - ten neni opravnen zbrane na ktere nema povoleni ani prenaset na oddeleni, ani hlidat ty co zustanou v aute ...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#13 » pát 24. lis 2023, 13:19

Tam je to snadno řešitelné: policajti pomůžou přenést tam a z5, nebo jeden pohlídá auto.
Horší je to doma s naložením/vyložením, pokud nemám garáž v domě.
Prakticky se jde domluvit na kontrole u držitele - těch hrabivých zas tolik není.

P.S. Nebo jde udělat kontrolu na několikrát, a pozor na nosnost vozidla.
Naposledy upravil(a) Piggy dne pát 24. lis 2023, 13:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 24. lis 2023, 13:26

Nelze požádat OSZBM, aby přijeli k držiteli zbraní, když jich má tolik?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#15 » pát 24. lis 2023, 13:46

Tohle je všechno na domluvě.
A není pravda, že na to nesmí šáhnout nikdo jiný, existuje totiž institut svěření zbraně.
To pro případ, že by to někdo chtěl řešit až moc papírově.
Když jsem tam byl naposled, tak mi pomáhala kamarádka (se ZP), a policajti ještě řekli, ať se nezalamujeme tím, že to někdo uvidí :D
Kdo toho má až moc, tak může dodávkou zajet do dvora, případně, pokud je to na kamion, tak si domluví jejich návštěvu doma nebo kde to má.
Ale takové to klasické 5-20 ks se dá ve dvou odnést najednou, případně se to vysype jim do kanclu a jde se pro druhou várku :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů