První dlouhá zbraň

Co jinam nepatří...


Freeze
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » stř 9. úno 2022, 22:05

Zdravím,

řeším dilema. Právě vybírám první pušku a mám 2 favority s tím, že jednou je budu mít v trezoru obě, ale nevím, kterou pořídit dřív.

Jedná se konkrétně o tuto AR-15, kterou mám v plánu osadit red-dot kolimátorem https://ruger.com/products/ar556Free/sp ... /8529.html a pak tuto opakovačku https://ruger.com/products/americanRifl ... 26999.html .

Je mi jasné, že jsou to úplně jiné typy zbraní, ale právě proto přemýšlím, která bude jako první volba rozumnější. Někde jsem slyšel názor, že s klikou se člověk lépe naučí základní návyky při střelbě, ale z čeho to pramení, to nevím. Všude v okolí máme střelnice maximálně 100m, tak si říkám, jestli má pak na takovou vzdálenost s .308 a puškohledem vůbec cenu střílet. Na 300, případně 500m Placy bych se dostal tak 3x do roka.

Je pravda, že AR je všestrannější a říkám si, jestli se s ní člověk ze začátku více „nevyblbne“. Co si o tom myslíte?

Díky.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » stř 9. úno 2022, 22:20

Ahoj, nelze radit. Někdo jako já se vyblbne s malorážkou s tlumičem, jiný s klikou a někdo zase s AR-15.
X lidí sem napíše co oni, ale jde o tebe.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » stř 9. úno 2022, 22:26

Ja si o to myslim to, ze bys mel jit na nejakou strelnici a tam si zkusit to, z ceho vybiras a podle toho se pak rozhodnout



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#4 » čtv 10. úno 2022, 06:11

Freeze> Odpověděl sis sám. Kup to, co víc užiješ.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » čtv 10. úno 2022, 09:53

To máš tak, pokud si nemůžeš koupit oboje naráz, tak patrně proto, že na ně nemáš dost peněz hned. Vyjdi tedy z nákladů na pořízení a provoz. Pokud je cílem míc co nejdříve obě, pak si kup jako první tu která bude mít nižší náklady na provoz, abys dřív našetřil na tu druhou. Když si koupíš AR-15 prostřílíš na těch 100m střelnicích dost financí a tím se ti pořízení té kliky odloží.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#6 » čtv 10. úno 2022, 12:07

Chápu. Já chtěl taky prvně kliku protože jsem jsem "užívač" víc než kropič. Navic ty krasně velké .308, rána atp. Ale stejně to padlo na samonabiječku.

Jde o to co s tím chceš dělat - AR15 je v tomhle univerzálnější. Da se s tím LOS apod. Na 100 m i 300 m se dá i s mechanikama. Nebo koupit kolimátor, nebo optiku.
To že se člověk nauči s klikou líp základy...no to asi vychází z toho, že si člověk musí počkat, soustředit se a poslat to tam - ne že má 30 v zasobniku a něco se ujme. :lol: Bude rozdil jestli optika nebo pevný ale jinak se na přesnost sťřilelo i Garandem.

Takže za mě asi klidně AR.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#7 » čtv 10. úno 2022, 17:58

Řešil jsem to stejné. Nakonec jsem koupil napřed kliku malorážku. Protože tu musí mít každý. A hned potom AR. Takže pokud jde o první "dospělou" zbraň, tak AR. Na naše střelnice naprostý univerzál. A ještě se hodí na home defense: -)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#8 » čtv 10. úno 2022, 18:20

Hlasuji pro AR15 :)
Vic se vyblbnes, zvlaste na zacatku, strelivo je levnejsi a jako bonus 10-300m. Home defens samo :)
Kliku jsem kupoval pozdeji, preslo me kropeni. Ale provoz uz neco stoji. Plus kamen urazu delky strelnic. Uplne nejsem ten tip honici po papire mm soustrel. Tak ze i strelba na 150m s 6,5 creed mi prijde neekonomicka a nudna. Radeji tech 300m a i to je "lehky". Uvital bych dostupnou strelnici 500-800m za normalni penize... Odpoved zni v podstate neni, tak ze "nevyuziji" potencial naboje a trochu me tim strelba odrazuje.
Zase, tvoje prachy, kup si co chces a bude te bavit :)
PS: 308 uz bych kliku nekupoval, bud 223 (nemas dlouhe strelnice, staci bohate a krasne klidna rana), nebo neco v 6,5/6,0 co frci a ma famozni balistiku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Erix, Google [Bot] a 11 hostů