Skryté nošení - kde nosíte ZP a průkaz zbraně?

Co jinam nepatří...


gudernatsch
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » úte 22. úno 2022, 16:31

Ahoj, zajímal by mě názor těch, kteří u sebe nosí zbraň - kde nosíte ZP a průkaz zbraně? Oba dokumenty jsou příliš velké na obyčejnou peněženku, pořizujete si nějaký speciální obal? Či jen strčíte do kapsy vedle mobilu a klíčů? Máte nějaké mentální pravidlo, že když si berete zbraň, tak si vždy berete i tyto dva dokumenty?

Možná se to zdá jako prkotina, ale jako nový uživatel zbraně, který má tendenci věci zapomínat, je pro mě užitečné vědět, jak tuto problematiku řeší ostatní. Pokud už je nějaké vlákno na toto téma (hledal jsem, leč nenašel), ocením nasměrování.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » úte 22. úno 2022, 16:36

A ja myslel, ze mam normalni penezenku.. :) no vejde se mi to do ni, mozna je nenormalni.
Jinak doklady mam u zbrani, tzn. v trezoru. Ven se zbrani jdou i ZP a prislusny PZ, to je to mentalni pravidlo. Zpatky dovnitr stejne.
Ale kazdopadne doufam, ze to bude brzi nahratelne na cip v obcance a nebudou se muset tyhle voloviny (ktery papir, hlavne neztratit...) resit.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#3 » úte 22. úno 2022, 16:44

Tak to mám asi taky neobyčejnou peněženku :lol:
Přitom myslím že je to naprosto normální velikost pánské peněženky.



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#4 » úte 22. úno 2022, 16:44

Mě se taky vejdou tyhle doklady do normální peněženky.
Zbroják ani z peněženky nevyndávám. PZ od pistole co nosím taky ne, ostatní PZ si beru z trezoru společně se zbraněma, když je beru vyvenčit :-).



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#5 » úte 22. úno 2022, 16:47

1. mám ještě pořád spoustu dokumentů ve stejném formátu a "obyčejnou" peněženku staršího data, která má právě tak velké přihrádky,
2. existuje docela slušný výběr různých pouzder v podobě "leporela" s přihrádkami v této velikosti i menšími na kreditky a novější doklady.
Krásný příklad byl ve filmu "Heartbreak Ridge" s Clintem Eastwoodem.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#6 » úte 22. úno 2022, 16:49

Doteď jsem to netušil, ale zřejmě jsem také majitel neobyčejné peněženky :D Jelikož je teď OP menší, tak ho nosím v přihrádce na karty a ZP s PZ mám v přihrádce na doklady

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#7 » úte 22. úno 2022, 17:12

Já na to mám separé pouzdro od vietnamců, protože se mi to do peněženky nevejde. Jednou za čas, když se odrbe, koupím za pár stovek nové.

Pokud sebou nosíš zbraň, máš povinnost u sebe mít ZP a PZ na příslušnou zbraň. Takže debata zda je sebou brát, když máš u sebe zbraň, je zbytečná.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#8 » úte 22. úno 2022, 17:28

v obycajnej penazenke. casto som nosil ZP+ 2x PZ, pretoze som striedal pistole castejsie, nez som si to uvedomoval a je mozne, ze by sa mi mohlo niekedy stat, ze by som mohol mat pri sebe PZ od inej zbrane nez zrovna nosim - mentalne pravidlo vzdy brat zbran a k nej prislusne doklady u mna na EDC nefunguje, pri strelnicovych a loveckych ktore mam vo velkom trezore zaroven s preukazmi sa mi na to mysli lepsie

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#9 » úte 22. úno 2022, 17:32

Také mám neobyčejnou peněženku.
PZ a ZP je v ní stále.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#10 » úte 22. úno 2022, 17:56

Samostatně v kapse na zip. V kalhotech nebo v bundě. Případně v kapse na batohu. Peněženku nevedu. Ztratit šrajtofli nebo si jí nechat čórnout a řešit krom toho ještě doklady by mi jeblo :crazy: :crazy: :crazy:

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#11 » úte 22. úno 2022, 17:59

Sud: Ona to nebyla debata "zda sebou brát", ale dotaz na mentální připomenutí nezapomenout si je vzít.
Já ZP nosím pořád s OP a ŘP a průkaz zbraně nechávám u zbraně (každý svůj). Beru zbraň, beru průkaz.
Peněženku mám taky neobyčejnou, vleze se to tam akorát, mám tam jen doklady, karty a papírové. Kováky mám po kapsách.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#12 » úte 22. úno 2022, 18:24

genu: A jo, sorry, jsem to blbě pochopil. No, u mě platí, že zvyk je železná košile. Ze začátku na to myslet, pak už je to automatický. Beru sebou doklady dokonce i když kvér je doma.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » úte 22. úno 2022, 18:34

Taky mam neobycejnou penezenku, kam se mi vejde zbrojak a PZ zbrane co nosim. Ostatni jsou v kufrech, kde jsou zbrane, nebo batozich či pouzdrech ve kterych je nosim.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#14 » úte 22. úno 2022, 18:58

V peněžence Classic od Brašnářtví Tlustý - 13 x 10 cm (zavřená), 24 x 10 cm (rozevřená) - ZP + 2 PZ..

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#15 » úte 22. úno 2022, 19:11

Kožené pouzdro na doklady v levé náprsní kapse, tzn. oblečení pořizuji jen s levou náprsní kapsou, v pouzdře OP, ŘP, průkazka pojišťovny, čipová karta do kolbenky, fyzická záložní platební karta, pokud by z nějakého důvodu nešlo placení přes NFC, ZP a 2x průkaz zbraně (při běžném nošení střídám revolver a pistoli, pokud beru na střelnici něco dalšího, jen přidám průkaz zbraně) ... a je to tak akorát, aby nepřekáželo ... nesnáším nosit doklady v peněžence na zadeli, to jsou potom pozohýbaný jak oslí uši :D :P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů