Zbraně bývalého východního bloku

Co jinam nepatří...


Freeze
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 5. dub 2022, 10:26

Zdravím,

mám doma Glocka 19 a AR-15. Přemýšlím, že bych jako další kousek pořídil něco z druhé strany barikády, tedy něco z východního bloku. Jde mi hlavně o to, aby se zbraní byla sranda na střelnici a člověk se s ní vyblbnul, aby to bylo funkční a pokud možno spolehlivé.

Už delší dobu pokukuji po původních sovětských AKM, pak po Mosinech a Špaginech (ale tam to bude teď s dostupností asi dost složité). V poslední době mě taky začal lákat klasický škorpík vz. 61., ale říkám si, nebude problém munici 7,65 v budoucnu sehnat? Přeci jen ten 9x19 začíná být na trhu čím dál více dominantní.

AK se logicky pohybuje v jiných cenových kategoriích než zbytek adeptů, ale nehledě na to, po čem byste se sháněli? Současná situace dovozu z Ruska samozřejmě nepomáhá, ale minimálně v Zeleném sportu mají AKček skladem přes 3 tisíce.

Díky moc.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#2 » úte 5. dub 2022, 11:28

Škorpík je na takové to sranda střílení super. :)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#3 » úte 5. dub 2022, 11:45

Měl jsem Mosina a prodal. Škorpion zůstal kvůli levnějšímu střelivu a větší srandě.
Jinak na sranda střílení jasně vede Taurus TX22, tlumič a laser.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#4 » úte 5. dub 2022, 13:08

Pokud už moderní výbavu máš, tak bych se scháněl po osmapadesátce. To je zbraň která na ceně vytrvale stoupá a do budoucna nebude. Armáda, co jsem si všimnul, poslala svoje zásoby na Ukrajinu, takže nějaká emise na civilní trh už nebude. Je to kvalitní kvér (majitel AR15 ho nemá potřebu tunit, protože AR má a stejně další z osmapadesátky neudělá) a na rozdíl od těch zbraní co máš by její cena v budoucnu alespoň inflaci mohla pokrýt. Škorpion se dá dnes koupit stále lacino, řek bych že jeho cenu drží při zemi právě jeho přežitá ráže a velký počet na trhu. Pokud ale lidé ty zbraně budou mít a na střelnici jimi kropit, tak SaB bude tu sedmpětašedesátku vyrábět. Toho bych se nebál. No a pokud chceš Kalacha, tak si kup Galil a máš to ve stejné ráži jako to svoje ARko. Platí o něm to samé jako o té osmapadesátce.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#5 » úte 5. dub 2022, 15:01

Pokud je to na srandastřílení a nic od toho nečeká, tak si může hodit kostkou. Je to jen o pocitu, co se líbí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů