Spolehlivost jednotlivých značek zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#16 » sob 23. dub 2022, 10:24

S G43 jsem s komolým kuželem neměl problém. Zkoušel jsem tedy asi jen 200 ran.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#17 » sob 23. dub 2022, 10:24

tak tedy jinak, co je to pro tebe spolehlivost?

pro někoho je to vytáhnout bouchačku ze šuplíku po 30 letech a vystřelit, pro jiného uplavat se zbraní 50m a vystřelit, a pro jiného zase vyválet se v píscích Oleška a vystřelit, někdo považuje za spolehlivost rozložit tři stejné zbraně, libovolně je složit a vystřelit, další očekává používání libovolného střeliva v libovolně upravené zbrani... pokaždé to ale představuje jiné nároky na zbraň

nároky běžného člověka běžné moderní služební zbraně splňují všechny, tolik ke spolehlivosti = problém je spíše v anekdotickém podání případných problémů (tj. ve skutečnosti neexistují reálné a srovnatelné statistiky očištěné od chyb způsobených uživatelem)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#18 » sob 23. dub 2022, 10:46

Mac.42 to je dobré zamyšlení, a každý to bude mít jinak, to máš pravdu.

Tedy za mně subjektivně co beru jako spolehlivost
- pro začátek to, že když koupím novou zbraň tak že bude málo pravděpodobné že na ní bude něco špatně už z výroby (co není na první pohled vidět)
- jistá tolerance zbraně k nešikovnosti střelce - tzn že se nebude kousat i při horším/slabším úchopu - nemyslím že bych na tom byla nějak tragicky, ale hlavně třeba na mém prvním kurzu když jsem byla ještě úplnej začátečník, a pak ke konci když už jsem toho měla únavou plný brejle, by mi asi ne každá zbraň odpustila to co moje "géčko"
- odolnost při sušení - třeba svojí malou kapesní pistolku suším občas trochu, pro připomenutí, nemyslím že by vydržela nekonečné cvakání naprázdno, asi na to ani není dělaná... u glocka se toho nebojím
- ale hlavně - malá pravděpodobnost že se na ní něco pos... při běžném provozu - válet ji úmyslně v písku, střílet pod vodou apod. neplánuju
- přebíjenkama nekrmím ani neplánuju, takže v tomhle mi stačí když bude bez problémů brát tovární střelivo, což asi každá?
- určitě jsem na něco zapomněla, kdyžtak doplním

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#19 » sob 23. dub 2022, 10:57

Spz: a proto buď v klidu, nedávej na dojmy, jsou pojmy a dojmy. A raději běž na střelnici vystrilet cvičně 100 ran.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#20 » sob 23. dub 2022, 11:05

audis: provedu :-)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#21 » sob 23. dub 2022, 11:14

Já jen doplním osobní zkušenost nový Glock 17 gen 3 a origo S/B poloplášť váha 100 gr, 6,5 g a vůbec si to nerozumělo. Při náběhu do komory z cca 15 nábojů každý druhá zásek. Mohlo to být tím že byla fakt nová protože zase moje jetá G17 naprosto v pohodě. Chce to zkusit a jak píše AUDIS chodit střílet a stříle a zkoušet a nebát se toho. Jen pro zajímavost já střílím cca 98% jen komolé kužele různé tvary.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#22 » sob 23. dub 2022, 12:16

Tuto zkušenost s glocky a tímto nábojem má asi více uživatelů, u mě náboj spolehlivě nefunguje v G 17 a 26, oba třetí generace.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#23 » sob 23. dub 2022, 12:47

@henry, zajimave, par jsem jich kdysi g17gen3 prohnal, a zadny problem...



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#24 » sob 23. dub 2022, 12:52

S těma komolýma kuželama to není tak horký... Někomu úplně nefungovaly myslím 115 gr SP od SB. Mně šlapaly subsoniky, léta střílím LOS HP a FP, popravdě jsem nezaznamenal žádný potíže kvůli tvaru střely. Nevyzkousel jsem všechny a ve velkým množství, ale co jsem měl, fungovalo v G17, 19 i 43.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#25 » sob 23. dub 2022, 13:05

Ve Waltheru komolé kužely bez problémů.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#26 » sob 23. dub 2022, 14:35

Jak jsme psal byl to nový Glock 17 a střelivo S&B SP 100 gr. Teď když už má něco za sebou by to třeba fungovalo jak má. Já ale jinak nemám problém žádný. Střílím střely co jsou na fotce a teď už jen převážně první zleva a žádný problém, ani s originálním strelivem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#27 » sob 23. dub 2022, 20:40

Zastanu alternativni nazor vuci (jak vidim) vetsine.
Podle me Glock je tak nejak baseline od ktere se odpichuje k lepsim vecem (nekteri ho preskakuji, ale stejne tak zase jini se pak k nemu dostanou z te druhe strany). Proste spravna/lepsi cesta neexistuje si myslim.
S tim receno, na nase pouzivani spolehlivost bude stejna na vsech vetsich znamejsich znackach a muzeme vybirat podle vzhledu, prislusenstvi (i kdyz to je standartni da se rict pro vsecko), nahradnich dilu nebo i toho s cim behal ve filmu/serialu/hre oblibeny hrdina.

Mne se Glock nelibi vzhledove (i kdyz s postupujicim casem, je to mensi a mensi "problem"), kdyz jsem zkousel na strelnici tak mi ani moc nesedla spoust atd (i kdyz rozumim tomu proc to maji tak jak to maji).



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#28 » sob 23. dub 2022, 20:47

Henry píše:Jak jsme psal byl to nový Glock 17 a střelivo S&B SP 100 gr.

V mém G17 gen3, vyrobeném na konci roku 1999, se tento náboj také zasekával při podávání do komory. Subsoniky S&B 140 i 150 gr, také komolé kužely, ale jinak tvarované, v této zbrani chodí bez problémů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů