Vhodná zbraň pro skryté nošení?

Co jinam nepatří...


JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#46 » úte 23. led 2024, 20:36

Nosit v komoře bez pojistky jsem si troufl až na kurzech. Uklidňovala mě přítomnost zkušeného instruktora. Teď, když tu instruktor není, už si dvakrát rozmyslím, jestli natáhnu, než uložím do pouzdra. Spíš ne.
Jak říká jeden instruktor, je to v hlavě. Člověk by nejdřív měl získat jistotu. Jinak je to riziko.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#47 » úte 23. led 2024, 20:45

Pak si ale kladu otázku, jestli má takhle smysl vůbec nosit...???



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#48 » úte 23. led 2024, 20:46

Má smysl se to učit.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#49 » úte 23. led 2024, 21:06

Ale rozhodne nema smysl to mit, jak se zrovna probudis.
Je to v hlave, jel jsem na kurz boj na velmi kratkou vzdalenost a obrana vlastni zbrane, no a pri prijezdu na kurz jsem si rekl, od ted s nabojem v komore.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 63

Příspěvek#50 » úte 23. led 2024, 21:24

Tady naprostý souhlas. Vždy v komoře. Jestli to psychicky nedáš, lepší s prázdnou komorou jak s ničím, to jo. Ale střídat režimy jak se vyspíš, to je velký špatný.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#51 » úte 23. led 2024, 22:54




Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#52 » stř 24. led 2024, 07:13

Ricku. Ale jo. Rozepsal jsi to hezky. Každý se musí rozhodnout, to říkám taky. Že každý tíhneme trošku na jinou stranu, je také jasné. Dokonce jsme vysvětlili, proč.

Takže tazatel si naše důvody zasadí do svého kontextu, udělá, co bude považovat za nejlepší v jeho situaci, a po nějaké době se buď něco stane nebo nestane. Každý si může střelit... Někdo už to má za sebou a na ty ostatní to teprv čeká. A nebo nestřelit, jako třeba já, když jsem si pořádně neodjistil.

Volím jednoduchost. Kdyby nějaká jiná fíčura použití zbraně komplikovala, budu mluvit proti úplně stejně. Bezpečnost je každý sám, ne pojistka. Ta dává jen falešný pocit. To můj názor.

Ale taky si může koupit nějakou elektronicky zamykanou pistoli na otisk, čip a pin s cloudovou žádostí o schválení použití. Ta nevystřelí určitě. Nikdy.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#53 » stř 24. led 2024, 07:47

Autem můžete nabourat, motorovou pilou se můžete říznout, a pistolí se můžete střelit. Prostě se s takovýmito věcmi musí zacházet opatrně a za střízliva.
Náboj v komoře je od toho, aby ta pistole vystřelila, a pojistka to celé komplikuje.
Moje první byla P10c a dodnes ji nosím, takže už na pistole s pojistkama nekoukám, počáteční obavy už nám za sebou. Ale je pravda, že když jsem se s tématem teprve seznamoval a učil jsem se na zkoušku, tak jsem hledal na internetu pistole se a divil jsem se, že na nich není žádná páčka, přišlo mi to jako hazard, že výrobce na něco zapomněl, a hledal jsem v návodu k použití nějakou zmínku o tom, jak se to teda zajišťuje :?: :shock:



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#54 » stř 24. led 2024, 09:46

Já rád žiju nebezpečně, mám zbraň bez pojistky a navíc nosím appendix :D Každopádně chvíli trvalo než sem tomu začal věřit, takže sem ze začátku chodil s nataženým bicím ústrojím, ale bez náboje v komoře než sem věřil, že to fakt samo nevystřelí :D můj arex delta má mnohými nenáviděný indikátor natažení úderníku na čele závěru, který leze ven, když začnete mačkat spoušť, což je pro holstrování naprosto boží věc, protože když na něm necháte palec prí dávání zbraně do pouzdra, tak naprosto přesně víte zda vám něco nemačká spoušť.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#55 » stř 24. led 2024, 10:27

Nosit bez náboje v komoře s tím, že si nadrcnu až půjde do tuhého je stejné, jako řídit auto a nemít zapnuté bezpečnostní pásy s tím, že si je zapnu až před havárií. IMHO



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#56 » stř 24. led 2024, 11:34

Tak teď už to nedělám, jen když sem začínal a potřeboval sem získat tu důvěru ke zbrani.



Úderník
Příspěvky: 31

Příspěvek#57 » stř 24. led 2024, 11:49

Nějak se tu změnilo téma!

Další typy na edc zbraň?
Co Scorpion EVO 3 mikro :D
Za mě celkem reálné.



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#58 » stř 24. led 2024, 13:43

A co revolver? S nenataženým kohoutem malé dítě nevystřelí a splňuje všechny požadavky na připravenost.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#59 » stř 24. led 2024, 14:12

Vždyť to už jsem tu psal...
viewtopic.php?f=33&t=15268&start=30#p302736

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#60 » stř 24. led 2024, 17:41

Jo jo, také preferuji revolver...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JYbour a 1 host