Střelecké začátky - jak pokračovat po získání ZP

Co jinam nepatří...


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1 » sob 20. srp 2022, 13:47

@CzechJoker ALe ja pisu to same. ze zaver razantne pustim, nedoprovadim ho. Nosim take v komore na apendixe od kedy mam zbrojak.
Na HT sem nebol (jedine na trening). Ale vsude uci razantne zaver pustit. HT, aegis, NTCS.
(... spravne neni tahnout zaver do zadu ale chytit zaver a zbran razantnym spusobem potahnout dopredu, cim na konci pohybu zaveru z druhe ruky ktera drzi zaver sam zaver vyklouzne) ... 8-)
Pak si mirne zaver potahnu do zadu abych se uistil ze mam naboj v komore - nespoleham se na nejake vybezky signalizujici naboj v komore)... opat zaver pustim, doklepu zaver ze zadu a popotahnu zasobnik, a odkladam do puzdra. CO je na tom nebezpecne @CzechJoker?

Co se tyce ulozeni natahnute zbrane do trezora...
V puzdre mi muze zbran mirit na me prirodzeni kdyz stojim, nebo sedim v aute miri na kycle, streva atd,,, . Kdyz jdu chcat tak mi miri na ruku lebo pred usti hlavne pretahnu to "najcennejsi" ... ale odepnout puzdro z opasku se zbrani uvnitr bez toho aby sem zbran vytahnul a ulozit ju do trezora na nekolik hodin (lebo vim ze za hodinku jeedu treba pric), to je nebezpecne? (samozrejme podle zakona vybijinm :roll: ) ale potencialne kdyby sem nevybijel tak co je na tom "nebezpecneho" kdyz zbran je cely cas v puzdre, v trezoru? neni moznost aby vystrelila, to by museli selhat vsechny mozne poistky, povolit udernik a byt nefunkcny blokator. A prave ze i tato moznot muze jedneho dne nastat, tak i kdyz ji odkladam v puzdre, natahnnutou do trezora, tak nikdy nemirim jinde nez do bezpecneho prostoru. ...
Mam zauzivane a od zacatku spravne ucene zvyky tak se zbrani ci pistoli nebo puskou ze keby si ma videl nikdy by si nerekl ze sem nebezppecny pro sebe nebo okolie.

Vybijel a nabijel svou skryte nosenou zbran sem uz na policejni stanici, sude, nekolik obchodu se zbranemi, pri ruznych instruktoru kurzu, pri profi vojakoch s kterymi mam obcas trening... a nikdo nikdy nerekl ze delam neco nebezpecne... ,Takze nerozumim tvoj nazor na mou bezpecnost se zbrani .

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#2 » sob 20. srp 2022, 14:36

MRBLUE píše:Ten “izrael” som ironizoval.

OK, nepochopil jsem to jako ironii. Ten izraelský zázračný způsob se vždy někde objeví, ale je to dávno přežitá záležitost. U Eagg musíme správně volit slova, on si umí protiřečit ve dvou větách bezprostředně následujících a nemusel by správně pochopit sarkasmus, ironii nebo sardonismus. :lol:
S výměnou prvního náboje souhlasím, na střelnici ho vždy pošlu za kamarády a vložím nový. Ten první dostává opakovanou manipulací strašnou rychtu, i když by to na funkci nemělo mít vliv.
20220820_151338.jpg


Eagg píše:Spravne neni tahnout zaver do zadu ale chytit zaver a zbran razantnym spusobem potahnout dopredu, cim na konci pohybu zaveru z druhe ruky ktera drzi zaver sam zaver vyklouzne.


Svatá prostato... :shock: Všiml sis, že ve svých dvou elaborátech na jedné stránce si dokážeš protiřečit? Jednou taháš závěr, podruhé rám zbraně. Jestli ti vyhovuje natahovat pistoli jako prak, je to tvůj byznys, ale úplně normální mi to nepřijde a spíš v tom cítím vliv nějaké "autority" z HT.

Eagg píše:Pak si mirne zaver potahnu do zadu abych se uistil ze mam naboj v komore - nespoleham se na nejake vybezky signalizujici naboj v komore.

20220820_151927.jpg

Na obrázku je můj Glock. Zlaté dno nábojnice je vidět i bez manipulace se závěrem, nicméně platí, co jsem napsal ke kontrole nabití ve svém příspěvku - kontroluji, že nemám závadu - mám správně doražený zásobník, mám náboj v komoře a mám závěr ve správné poloze.

Eagg píše:Co se tyce ulozeni natahnute zbrane do trezora.

Pokud jde o tvoje uložení zbraně do trezoru, které jsi zde popsal dříve, tedy nabité a natažené. To nepokládám za bezpečné. Je to můj názor, já jsem idiot a vše si raději 100x zkontroluji, takže zbraň odložená v trezoru je vždy vybitá.

Asi bych to tady utnul, než si nás všimne Peggy a rozdá banány. Více prosím mimo toto vlákno, klidně v SZ, nebo si založ vlastní vlákno v pokecu, kde budeš mít víc prostoru pro vyjádření epické šíře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



micska
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » sob 20. srp 2022, 15:30

Ty budeš mít nějaký problem, ne? Podruhé sem taháš HT, ač tam nikdo nic takového neučí. Nic, konec mého Ot



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#4 » sob 20. srp 2022, 16:00

CzechJoker aj ja vybijem vzdy pred ulozenim zbran do trezora ;) A ted uz zmenme temu...
A s tym nabitim spravny. Teda tahanim zbrane od seba a ne zaver k sobe. To si promluv s profikama. Oni ti reknou jak se to dela spravne a ze je to jak ja pisem... ale nehadam sa.

Takze z me strany konec. Ja kdys se dostanu k pc nejde mi zastavyt prsty na klavesnici :lol:

K teme...
Muze mi uz tady nekdo napsat ohledne naboju XRG jestli zalezaju nebo nezalezaju strely do nabojnice vic ci min nez u beznych JHPcok?

A delal uz nekdo test do zelatiny nebo jineho druhu cile tychto nabojov?

Dik za reakci.
Tolik uz tu boli spomenute ale nikdo nenapise svou skusenost.

Caf. Jdu naa strelnici 8-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#5 » sob 20. srp 2022, 17:55

Eagg píše:Ja tedkom v poslednom case zbran uz ani nevybijem. Mam certifikovany trezor prichicen do podlahy a steny takze nebojim se tam nechat nabitou zbran.

Eagg píše:Aj ja vybijem vzdy pred ulozenim zbran do trezora.


Doporučuji dodržovat konzistenci vlastních vyjádření, protože jinak to fakt nevypadá dobře...

Carlossi, myslel jsi něco takového: https://youtu.be/5v3qhpYm3Qk



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#6 » ned 21. srp 2022, 18:45

Zdravím střelci.....mám dotaz.....mám ZP a svou první zbran....mám jít na strelnici sám, nebo s instruktorem? A nebo mám jít na nějaký kurz obranné střelby? Dekuji.....jo a stále hledám parťáka na strelnici...praha:-)
Díky moc

Odděleno od původního tématu. Peggy



Carloss
Příspěvky: 2956

Příspěvek#7 » ned 21. srp 2022, 18:50

Po tom, co ses naučil sám si utírat zadek.. jak dlouho ti to ještě dělala maminka? Možné je pochopitelně cokoli. To bys přece měl nejlíp vědět sám!! Ale to, že se na to vůbec ptáš opět ukazuje, že mentálně máš na ZP ještě dost času.



JirkaCV
Příspěvky: 1573

Příspěvek#8 » ned 21. srp 2022, 18:58

No, ona to není otázka úplně mimo mísu. A dobře že se zeptal.
Já, když zavítal na střelnici poprvé sám, bylo to k prdu. Nakonec ani "instruktor" mi nepomohl. Rozklepaly se mi ruce tak, že jsem poděkoval, zaplatil a utekl.
Chce to asi opravdu nějakýho "buddyho". Parťáka, který ho povede.
Mimochodem, taky nemám ZP moc dlouho a někoho takovýho bych bral. Už jsem něco domluvil na sport, na obranu zatím nic. Jo a zadek si utírám sám už přes padesát let.
PS: Myslím, že mentálně mám na leccos, včetně ZP.



Carloss
Příspěvky: 2956

Příspěvek#9 » ned 21. srp 2022, 19:06

To asi abno, ale to by snad měl vědět sám, jestli chce, nebo ne. A ne se ptát, co je lepčí. Jak to máme vědět my tady, co ho neznáme a nic o ňom nevíme??? To je přece postavený na hlavu...



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#10 » ned 21. srp 2022, 19:12

Psal, že má ZP i zbraň. To je jako udělat řidičák a ptát se, jestli můžu řídit sám. Typuju, že otázka byla myšlena tak, jestli je dobrý nápad na začátek jít na střelnici s někým zkušeným. Za mě jo. Sice pravidla bezpečnosti a chování na střelnici už by měl znát, ale nemá to ještě zautomatizovany, tak neuškodí, když si ho někdo zkušený vezme pod křídla. Už jen ta hlava bude klidnější a ne zbytečně ve stresu. Na kurzy obranné střelby bych se zatím vykašlal a furt do zblbnuti trenoval mirenku, to je základ. Až bude zautomatizovana práce se zbraní, spravny spouštění a budou už i zásahy na nějaký úrovni, dá se zkoušet střílet trochu rychleji s prenasenim na další terče a ještě později i taseni. Až potom jít na nějaký kurz. To ale jen v případě, že budeš trénovat s někým zkušeným, který hned odstraní špatny návyky dřív, než se ti zakoreni. Pokud nikoho nesezenes, tak jdi na kurz co nejdřív. Sice ti to takhle brzo nedá to, co by ti to dalo později, těch informací bude hodně naráz, ale alespoň budeš vědět co a jak trénovat a nevypestujes si špatný návyky. Takhle brzo po ZP na kurzu je dobrý říct instruktorum, že jsi nováček. Jinak na střelnici hlavně v klidu, žádný zmatky. Když něco nevíš, klidně se zeptej, i na blbosti, za to ti nikdo hlavu neutrhne, lepší než něco pohnojit. Tak ať se daří a baví tě to ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#11 » ned 21. srp 2022, 19:16

No, na kurz Pistole č.1 se klidně někam přihlas, nic tím nezkazíš. A instruktor tam bude.

A dále:
Zamysli se a nastav si pravidla, jak si budeš řešit bezpečnost.
Začni střílet mířenku a hledej jistotu v postoji, úchopu a manipulaci.
Když něco nejde, hledej, co můžeš dělat blbě.
Najdi si nějakou základní jistotu v tom, co děláš a jak.
Na většině střelnic je někdo, kdo poradí, ale ne všechny rady jsou dobré, protože každý střílí něco jiného a jinak.
Choď střílet.



Carloss
Příspěvky: 2956

Příspěvek#12 » ned 21. srp 2022, 19:23

Mimochodem... co děláš špartně dycky někdo druhý vidí líp, než střelec sám.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#13 » ned 21. srp 2022, 19:59

S čerstvým zbrojákem potřebuješ především nastavit základy bezpečnosti a ujasnit si, co budeš střílet.

A každý, kdo se dívá, tak vidí něco jiného, nekdo střílí mířenku, někdo IPS, někdo LOS ...
Jiný styl, jiná pravidla, jiná manipulace ...

Kurz u někoho z dobrých a trénovat ...



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#14 » ned 21. srp 2022, 20:08

Presne jak píše Jacobson....tak jsem to myslel...a děkuji za radu....nemám a neznám nikoho se zbraní takže jsem v tom " sam"..... takže jakákoli ráda mi pomůže.moc dekuju
Zadek si zvládám utírat sám a dokonce si umím utrit i nos a i me děti to umí:-)
Kolombo ....taky moc díky...asi půjdu na strelnici a řeknu jim ze jsem nováček že chci pro jistotu instruktora.....díky



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#15 » ned 21. srp 2022, 20:10

Ze začátku stejně bude s největší pravděpodobností střílet jen mirenku, takže ať na něj kouká střelec ipsc, los, nebo mirenkar, je to jedno. Základ je všude stejný. Snad žádný ze zkušených střelců mu neporadí nějakou vyloženě blbost a začátečnicky chyby pomůže odstranit střelec jakyhokoliv odvětí. Základ je všude stejný

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů