Tabulka “Majitel objektu je držitelem střelné zbraně”

Co jinam nepatří...


nn
Příspěvky: 59

Příspěvek#1 » úte 1. lis 2022, 20:08

Ahojte,

k tomuto tématu jsem nenašel zatím žádné vlákno (nebo jsem možná špatně hledal). Jaký je váš názor na umístění takové tabulky na nemovitost?
Nechci zde začít žádný flame, jen bych rád slyšel pro a proti.
195318C1-5C12-4889-BE29-401833E53B46.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#2 » úte 1. lis 2022, 20:15

To znamená, že má doma luk.
Teď vážně. Osobně bych se určitě takhle neodkopal. Je to pozvání pro darebáky, mírotvorce, notorické škodiče a podobnou verbež.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#3 » úte 1. lis 2022, 20:23

Názor mám žádný. Téma o ničem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#4 » úte 1. lis 2022, 22:26

Viz Jirka. Strelna je neco jinyho nez palna. Ale je to blbost. Lip funguje pozor pes.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#5 » úte 1. lis 2022, 22:31

Nechci, aby nekdo vedel, ze mam zbran. Jestli nekdo vi, ze majitel objektu, ktery mi pronajima, ma zbran, to je mi jedno :-)



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#6 » stř 2. lis 2022, 07:15

Úplně zbytečné upozorňování na sebe a taky musí být majitel úplnej sociopat

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#7 » stř 2. lis 2022, 08:29

Já jsem takovou cedulku viděl asi dvakrát co si vybavuju a nikdy to teda ve mě nevyvolalo nic negativního. Prostě varování před případným zlodějem.
Mimochodem, podívejte se třeba na FB, tam lidi úplně běžně neanonymně uvádí, že mají zbraně. Kolikrát se s tím i vyfotí na profilovku. Nebo různé samolepky na auta.
Naposledy upravil(a) Sedmej dne stř 2. lis 2022, 08:33, celkem upraveno 1 x.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#8 » stř 2. lis 2022, 08:32

Naprostá blbost. Majitelem objektu může být osoba, která bydlí někde úplně jinde a v objektu se nachází jen sporadicky, např. jednou za rok nebo i vůbec.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#9 » stř 2. lis 2022, 08:47

"Včelař z Vochova" měl podobnou tabulku za oknem...



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#10 » stř 2. lis 2022, 08:54

Trochu mi to připomnělo tohle:
https://i.redd.it/xufjwg42f0941.jpg

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » stř 2. lis 2022, 10:14

Nj, jenže v US je jiná kultura. Tady u nás marně přemýšlím kam by se to hodilo, aby to nevypadalo hloupě. Snad na domek správce střelnice, nebo na nějakou směnárnu, bazar.. :D fakt nevím, kde by se to mohlo hodit, aby to nevyznělo arogantně a provokativně.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#12 » stř 2. lis 2022, 11:39

Tato tabulka místo odstrašení může působit jako lákadlo navíc pro návštěvu v době majitelovy nepřítomnosti. Je jedno, jak komu tabulka vyzní, z mého pohledu to zkrátka není chytré, to samé platí pro auto, oblečení apod. Některé výhody se neříkají zbytečně na potkání.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#13 » stř 2. lis 2022, 13:20

Pokud děláš z takové cedulky takovéto závěry, tak to asi také nebude úplně ok s tou "socio" ...

grey.man píše:Úplně zbytečné upozorňování na sebe a taky musí být majitel úplnej sociopat



nn
Příspěvky: 59

Příspěvek#14 » stř 2. lis 2022, 13:50

rumburak18 píše:Tato tabulka místo odstrašení může působit jako lákadlo navíc pro návštěvu v době majitelovy nepřítomnosti. Je jedno, jak komu tabulka vyzní, z mého pohledu to zkrátka není chytré, to samé platí pro auto, oblečení apod. Některé výhody se neříkají zbytečně na potkání.

Neříkám, že bych si to dal na plot před dům. V okolí mého obydlí se ale vyskytuje dost hnědočechů, co rádi vykrádají sklepy a mě vrtá hlavou jak jim dát najevo, aby šli o dům dál. Psa mít nemůžu, kamery (ne makety) na domě budou. Víc asi udělat nejde.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#15 » stř 2. lis 2022, 13:52

1. Co tím chce majitel nemovitosti vyjádřit?
2. Jak takové sdělení interpretuje kolemjdoucí?
3. Jakou reakci to v kom vyvolá?

Já chápu tabulky upozorňující na psa, protože může být otevřená branka, někdo na zahradě a člověka by mohlo napadnout tam vstoupit.

Ale hlásit kolemjdoucím co doma mám a čeho jsem majitelem? Barevné televize, obrazu od da Vinciho, kordu od dArtagnana nebo luk od Viléma Tella...

Já osobně bych měl akorát obavu, že si pro tu věc přijde někdo v době, kdy nebudu doma.

Jestli chce majitel odradit nenechavce od vstupu, je lepší tam napsat, že majitel má choleru nebo kovid.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů