Odkrytí zbraně na veřejnosti

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » čtv 16. bře 2023, 15:23

Zdravím všechny, nikde jsem nedohledal, proto se zeptám zde.
Co se mi může reálně stát, pokud si například sednu v kavárně, ohnu se abych si zavázal botu, nějaká aktivní maminka si všimne pistole a zavolá PČR. Samozřejmě taková situace může nastat kdekoli... Jen by mě zajímal váš názor, nejlépe třeba pokud se někomu reálně stalo :-D ... asi nezkončím v klepetech na stanici, ale pokuta? domluva? fakt nevím co může následovat...
Naposledy upravil(a) Kraic dne čtv 16. bře 2023, 15:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2 » čtv 16. bře 2023, 15:25

Nestane se ti nic. Tedy pokud změníš pravopis v úvodu.

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » čtv 16. bře 2023, 15:30

marinakus píše:Nestane se ti nic. Tedy pokud změníš pravopis v úvodu.


asi chyba v matrixu :-D ... jsem si vůbec nevšiml... díky

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#4 » čtv 16. bře 2023, 15:54

BTW ví někdo, jak dopadl ten borec z Babišovi ochranky, kterému se rýsovalo "něco připomínající zbraň" přes triko?



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#5 » čtv 16. bře 2023, 16:00

Podle ZoZ za to hrozí až 30.000,- Nepředpokládám, že bys dostal plnou palbu, ale i tak je to zápis do žákovský. Pokud se to povede ještě jednou během tří let, je po zbrojáku.

Uživatelský avatar
Kraic
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » čtv 16. bře 2023, 16:15

JirkaCV píše:Podle ZoZ za to hrozí až 30.000,- Nepředpokládám, že bys dostal plnou palbu, ale i tak je to zápis do žákovský. Pokud se to povede ještě jednou během tří let, je po zbrojáku.


no to není úplně dobrá zpráva.... za to, že si človek neopatrně ,,zaváže tkaničku" dostat zápis a 30tis...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#7 » čtv 16. bře 2023, 16:36

Sud : Jak by dopadl? Na něj se přece zákon o zbraních nevztahuje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#8 » čtv 16. bře 2023, 16:38

Kraic : Ale prdlajs. Když ti zbraň vykoukne při pohybu, který není úplně přirozený, nic se neděje. Takže třeba vyhrnutí bundy při nástupu do auta, nebo když si potřebuješ zavázat botu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#9 » čtv 16. bře 2023, 16:40

Já bych se tolik nebál. Tmavá zbraň pod a na tmavém oblečení téměř není vidět. Když si toho někdo všimne a nositel vypadá jinak zcela slušně, běžně a nepodezřele, nebude nikdo nikoho volat. I kdyby, bude dost času se ztratit. I kdyby přijela hlídka, je otázkou, co by vyšetřila. Skrytě nošenou zbraň neuvidí, osobní prohlídku udělat nemůže. Skoro bych si myslel, že při správné komunikaci s hlídkou nemůže hlídka ani dospět k tomu, že by legálně mohla požádat o prokázání totožnosti, protože podezření ze spáchání přestupku nebude jak doložit. V první řadě totiž bude potřeba ztotožnit oznamovatele a nechat ho podat oznámení o spáchání přestupku včetně označení pachatele. Pak se může teprve o nějakém podezření mluvit. Podezřelý se teprve následně může vyzvat k prokázání totožnosti. Tím policie zjistí, že podezřelý je držitelem ZP a vlastníkem zbraní.

A dál co? Dál nic.

Až se to uzavře s tím, že nebylo zjištěno, že by podezřelý měl u sebe zbraň, bude oznamovatel v pozici podezřelého z křivého obvinění.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#10 » čtv 16. bře 2023, 16:41

Sud : nakonec i ty ji můžeš nosit takto. i když já to osobně považuji za kreténismus.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#11 » čtv 16. bře 2023, 16:47

marinakus: Byla to soukromá ochranka. Proč by se ho to nemělo týkat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#12 » čtv 16. bře 2023, 16:56

Kraic:
Pokud při podání vysvětlení řekneš policii nebudu vypovídat, stane se nic. Tvrzení proti tvrzení.pokud vůbec by na podání vysvětlení doslo.

Je tady nějaký policista? Když oznamovatel oznamuje na 158 prve recene, ptá se třeba operátor něco ve smyslu "a dělá ten pán co jste ho viděla, něco s tou zbraní tedka?" paní by odpověděla "ne". Bylo by dál od pcr nějaká interakce?
Naposledy upravil(a) audis dne čtv 16. bře 2023, 17:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#13 » čtv 16. bře 2023, 17:06

Sud : Soukromá asi ne. A i kdyby byla, rýsovat se zbraň pod oděvem klidně může.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#14 » čtv 16. bře 2023, 17:30

Vedení policie v čele s policejním prezidentem Martinem Vondráškem v pátek okomentovalo například zbraň u civilní osoby na mítinku.

Nevím no, ale to je jedno. Nemíním se o tom dal dohadovat. Jen mě zajímalo, jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#15 » čtv 16. bře 2023, 17:37

JirkaCV: Pokud se triko, nebo bunda povysune a nechtěně (nebo nečekaně) odhalí zbraň, není to vyhrožování ani jiný přestupek, nebo dokonce trestný čin. Jak popsal Marinakus, nic se nestane. Pro tohle má PČR pochopení. Před časem se to tu už řešilo a došlo ke stejnému závěru. NIC neřešit.
Pokud by to bylo ale "v rámci" vyhrožování, to je jiná, to už by se řešilo a nebylo by to dobré.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů