Co na trhu chybí?

Co jinam nepatří...


Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#61 » pon 26. úno 2024, 16:20

Střelec a bez kohoutu s předepnutým úderníkem (zápalníkem nebo jak se tomu bazmeku správně říká)?



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#62 » pon 26. úno 2024, 16:24

Postesk byl nad plastovou 1911 a ta má klasicky SA spoušť, předepnutý úderník s charakteristikou krátké-bodové 1911 SA spouště si odporuje konstrukčně.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#63 » pon 26. úno 2024, 18:09

Haluziak píše:A s tím glockoidem se spouští z 1911 to myslím smrtelně vážně, prostě plastová, odolná pistole s dvouřadým zásobníkem, která nebude mít kilometrový chod spouště.


Už jsi měl v ruce Canika?



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#64 » pon 26. úno 2024, 18:47

TP9 SF Elite a SFX Furt to nemá ani na bráchův Colt 1911 70. Series

Střelec a to je to! Ať to někdo vymyslí, stejně už máme předepnutý úderník co je vlastně plně napnutý (P10 a PPQ tuším) ale pořád mají ty pistole 3/4Km pretravelu a 1/4km overtravelu oproti klasické 1911 a to nemluvím o nějakých závodních speciálech.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#65 » pon 26. úno 2024, 19:04

Haluziak píše:...ale pořád mají ty pistole 3/4Km pretravelu a 1/4km overtravelu oproti klasické 1911...


Lidi, trochu technického a zbrojařského vzdělání by to chtělo! Když máte striker, NIKDY nemůžete mít extra krátkou dráhu spouště už jen kvůli vůli závěru vůči rámu. Uvědomte si, že všechny strikery mají úderník/zápalník v závěru a sear (ozub, co ten zápalník drží vzadu) v rámu zbraně. A ten ozub musí ten zápalník prostě bezpečně držet i s přihlédnutím k vůlím závěru ve vodících drážkách vůči rámu (a to včetně případného provozního opotřebení) a vertikální vůli zadní části zápalníku v napnuté pozici. Nesmí se stát, že zarumplujete vertikálně s prdelí závěru (res. ho nadzvednete co až vůle v drážkách dovolí) a zápalník sjede z ozubu.

Naopak zbraň, co má celý spoušťový mechanismus uložen v (nejlépe kovovém) rámu - tu fakt můžete naladit libově. Ale dokud je ozub, co drží zápalník v rámu a samotný zápalník v závěru, tak s tím, vzhledem na požadovanou spolehlivost, bezpečnost a životnost, moc neuděláte. Můžete brutálně zkrátit pre/over travel ale samotné vypouštění zápalníku (tj. snižování ozubu co jej drží) prostě bude vždy delší dráha, než sear co drží kladivo.

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#66 » pon 26. úno 2024, 20:09

OKi, už chápu, myšlen je nějaký vojenský náboj

Pro tu vojenskou SIG Spear (XM5, teď už XM7) je náboj 6.8x51mm aka 277 (SIG) Fury (ale ten, pokud vím, nebyl standardizován aliancí, takže ten přídomek NATO je matoucí)
On asi je rozdíl mezi vojenským 6.8x51 mm a 277 Fury (podobně jako 5,56 NATO a 223 Rem, resp 7,62 NATO a 308 Win), přeci jenom má / měla vojenská verze skládanou nábojnici s ocelovým dnem kvůli velkému tlaku
Ten 6,8 (Remington) SPC aka 6,8x43mm je sice také vojenský, ale spíš okrajově
Který z nich byl myšlen?
Díky a omlouvám se za offtopic

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#67 » úte 27. úno 2024, 08:31

No ty XM7 přebírá teď US Armáda, a je otázka jestli je přijmou i ti dole, protože je to těžší než M4A1 a voják nese méně nábojů... tzn. 2,7kg více (zbraň+střelivo) a 70 nábojů méně...
No nevím, jestli je tohle dobrý výsledek přezbrojení...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#68 » úte 27. úno 2024, 22:55

FiBe: Já myslel tu vojenskou variantu, právě různé materiály nábojnice, ty vysoké tlaky atd mi přijdou jako něco, co je prezentováno jako přelomový "gamechanger", ale podle mě spíš cesta do boku jentak aby se SIG nažral a celé NATO muselo postupně přezbrojit (a nažrali se i jiní). Ne, že bych měl něco proti používání výkonnějších nábojů nebo novým tážím obecně, ale tohle je podle mě podivné. A nechápu proč (zbraň snese větší tlaky, OK, ale nešlo by to vyřešit trochou materiálu kolem komory? Stejně se těmi tlaky zahřívá i hlaveň a zbytek zbraně, co není "chráněný" tou ocelí...) A i náboje budou těžší - a upřímně, má to cenu v momentě, kdy se na větší vzdálenosti bojuje spíše dělostřeleckými granáty a pohybující se cíl zasáhne na 150m opravdu jen málokdo (pokud není někde s pevnou oporou, v klidu - uvažuju vyčerpání, stres, atd)? Ale v tomhle jsem opravdu nýmand a nechci zpochbňovat rozhodnutí celých komisí US Military...

Na druhou stranu, abych nebyl úplně offtopic, zase budou na trhu chybět matrice na tyhle ráže :-D A taky jsem viděl, že se už prodávají třeba devítkové nábojnice, složené z více matriálů, na což jsem čumněl jako puk.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#69 » ned 3. bře 2024, 12:56

O uvádění náboje 6,8 x 51 mm (277 Fury je označení civilní verze) a celého systému NGSW do praxe je článek v únorové Střelecké revui.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: glock69, skagerak a 1 host