Levá a pravá

Co jinam nepatří...


Jimmy
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » stř 17. črc 2024, 19:17

Dobrý večer, omlouvám se za nové téma ale zajimalo by mě jestli tu je nekdo kdo mal stejný “problem”

Jelikož jsem levák tak mám dominantní oko pravé a s krátkou zbrani strilim levou rukou ale na dlouhý jsem pravák.



Je tu taky nekdo s touhle “vadou”? díky



skagerak
Příspěvky: 1054

Příspěvek#2 » stř 17. črc 2024, 19:42

Mozna skrizena lateralita nebo tak neco, ne uplne vzacna vec

Ale googl nebo nekdo zkusenejsi/znalejsi povi vic

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4657

Příspěvek#3 » stř 17. črc 2024, 20:02

Nenií to u leváků až tak vzácná věc. Jak víš, že máš řídící oko pravé? Jinak u krátké to velký problém nebývá. U dlouhé se tomu prostě musíš přizpůsobit. Už jsem měl na výcviku člověka, který měl natolik řídící oko, že se musel přizpůsobit střílet z opačného gardu. Kamarád například střílí krátkou v držení oběna rukama pravým okem a jednou rukou (levák) levým okem. Mimochodem vynikající střelec. Ono v tom není nic moc co poradit.



Jimmy
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » stř 17. črc 2024, 20:10

Jo tak dobry. Nejsem uplne postizenej


Skagerak: diky moc. Mrknu se :))
Marinakus: zkusil jsem si na neco ukázat prstem a zavoranim oci postupne.
Ono spis jde o to prechazeni z dlouhe na krátkou. Tak spis jen mi zajimalo jestli nekdo tady taky takhle funguje. Jasně. Všechno je to jen o cviku



LuKu
Příspěvky: 11

Příspěvek#5 » stř 17. črc 2024, 21:07

Já jsem pravačka s levým dominantním okem a z krátké i dlouhé střílím normálně na praváka. U krátké si pomůžu posunutím zbraně trochu doleva, případně malým natočením hlavy doprava. Na dlouhé mám kolimátor a do toho mi nevadí koukat pravým okem.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1185

Příspěvek#6 » stř 17. črc 2024, 21:22

Sranda je ze vekom sa to moze menit. Zamladi som bol silny lavak, v podstate vsetko lavou, za zvazarmovskych cias som strielal kratku lavou (lave oko), zapasil s puskou, vojenska vzduchovka co sme mali doma ma ale nutila skusat to na pravu stranu a nejako to slo ... po rokoch som s prekvapenim zistil ze napr. noz pouzivam pri nektorych veciach lavou, pri inych zase pravou.
Dominancia na lavej strane mi do urcitej miery zostala (jednoznacne lepsie kopy / udery), ale ked som sa vracal k strelbe a po 40ke robil ZP, tak som zistil ze s kratkou to ide obomi rukami +- rovnocenne (pouzivane prislusne oko), dlha je ale na pravej strane lepsia. A dominantne oko mam aktualne prave. Neviem, mozno je to tym ze cely zivot robim za PC na klavesnici, takze prebehol nejaky trening motoriky ruk na rovnocennu uroven ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1933

Příspěvek#7 » stř 17. črc 2024, 21:32

LuKu: Mám to naprosto stejně.



Ozzy1
Příspěvky: 110

Příspěvek#8 » stř 17. črc 2024, 21:37

Jimmy: Mám to úplně stejně. Jsem levák, dominantní oko pravé (podle všech testů). Pokud střílím z pistole, tak jsem se už naučil koukat levým. U dlouhé jsem taky levák u samonabíječek, ale u opakovaček (hlavně u vzduchovky vz 47) jsem pravák, protože se mi to tak lépe ovládá. :-)



antonspelec
Příspěvky: 1213

Příspěvek#9 » stř 17. črc 2024, 21:55

Jsem pravak…kratky zbrane strilim pravou rukou, ale koukam levym okem. Dlouhy zbrane strilim z levyho ramene a do puskohledu ci pres pevny miridla koukam taky levym okem. V pripade kolimatoru koukam ocima obema. Pri pokusech o strelbu z ramene pravyho se mi nedari rychle poskladat za jakykoliv miridla tak, abych mohl zamirit a nasledne komfortne vystrelit vic jak jednu ranu.

Jinak pri fotbale kopu do micudy pravou nohou, ale hokejku nebo golfovou hul drzim na levy strane - pri pokusu drzet ji na strane pravy ani netrefim puk/micek



ante
Příspěvky: 174

Příspěvek#10 » stř 17. črc 2024, 22:08

Jsem ambidexter a cíleně trénuju obě ruce aby uměly stejně, to pro případ že by se s jednou něco stalo.



morho
Příspěvky: 719

Příspěvek#11 » stř 17. črc 2024, 22:39

Jsem pravák, levé oko bylo dominantní. Na začátku jsem měl jen pistoli a mířil levým, ale po nějaký době s dlouhou jsem začal i pistolí mířit pravým okem, už to mám úplně zažitý a instiktivní. A v testu dominance už teď vítězí to pravý.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 394

Příspěvek#12 » čtv 18. črc 2024, 05:57

Je třeba se to všechno doučit. Já jsem neuměl na motorce dobře naklopit pravou zatáčku, dnes už jo. Na bruslích jsem neuměl přešlapovat doprava, tak jsem hrál na pravém křídle našeho rybníku, ale hokejku jsem držel vlevo, tak jsem se pak snažil to doučit i na druhou stranu.
A se střílením je to prostě taky tak. Mám pravou ruku a pravé oko hned, a učím se levou, abych umět střílet krátkou i dlouhou zbraní z levé strany krytu, levého ramene. Tady se nedá moc radit, prostě na jednu stranu to jde samo, a na druhou stranu se to doučíme.



Jimmy
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » čtv 18. črc 2024, 12:10

Tak super :)

Z kratke mi nedela problem strilet i z pravé (jen ty návyky-davani do pouzdra atd je silnejsi na levý) ale beru to jako vyhodu. U dlouhy na levaka zatim mi to moc nejde :D

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 76

Příspěvek#14 » čtv 18. črc 2024, 13:13

Já mám silné okolo zase jaksi relativně slabé, někdy se mi vodící oko jakoby prohodí a mám pak vertigo. Nebo možná je to něčím jiným, prostě někdy se mi při míření jakoby refocusne pohled. Pozoruji to někdy u krátké. Kolimátor a žádný problém, skvělá věc, doporučuji zkusit.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1308

Příspěvek#15 » čtv 18. črc 2024, 21:31

Zdeněk Charvát (majitel Hard Tasku) to má taky - aspoň nám to vyprávěl Miloš Miler na DP2... U dlouhé tam prý vždy "tu hlavu nějak nacpe"...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů