Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#496 » čtv 29. zář 2022, 18:17

Karlos: Jasně, mají, ale myslíš, že prstem nemůžeš i tu jazýčkovou pojistku namáčknout??? Je dosti jemná...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#497 » čtv 29. zář 2022, 18:18

paza: kup si pořádné pouzdro, které se dá nosit i v létě a nevymýšlej hlouposti, nosit v kapse prostě není to nejmoudřejší.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#498 » čtv 29. zář 2022, 18:25

Jak jsem psal výše, mám kalhotové vnitřní i vnější a mám tašku na nošení zbraně, ale snad není hloupost mít možnost mít zbraň i v kapse bez pouzdra, pokud je to bezpečné...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#499 » čtv 29. zář 2022, 18:38

Aneb "chci aby moje zbraň měla tak špatnou spoušť, aby nevystřelila, ani když ji omylem zmáčknu".

Tam je prostě všechno špatně. Když už musíš nosit zbraně volně v kapse (což je nebezpečně, špatně a pomalu dostupné a jak ta hmotnost v kapse lítá, tak i docela nepohodlné, i když to je individuální), tak se dělá kydexové chránítko na lučík. To se šnůrkou upne v kapse a šnůrka se nastaví tak dlouhá, aby se to strhlo až venku. Díky tomu je možné v kapse mít bezpečně libovolnou moderní efektivní zbraň. Stejně tak se to hodí do různých brašniček apod.

https://www.kydexovapouzdra.cz/triggerg ... st-zbrane/



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#500 » čtv 29. zář 2022, 18:40

Ač teda nejsem příznivcem nošení vícero pouzder... tak když už.. existují na malé pistolky i pouzdra vhodné právě do kapcy. Právě kvůli bezpečnosti. Jinak... když to ženeš do extrému, zmáčknout v kapce můžeš i revolverovou DA spoušť a nic ti nepomůže. Takže se přidám k ostatním: Nevymejšlej kraviny a kup si, co chceš. Nakonec to je stejně jen tvoje rozhodnutí, ty to budeš nosit se všemi důsledky, které to sebou nese. A to ať pištol, nebo bubínkáč. :-D

(sri za terminologii... se mi to prostě tak líbí... v těhle diskusích :-))

Jj.. i ta lučíková kydex ochrana.. Taky to funguje.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#501 » čtv 29. zář 2022, 18:45

Tak nevěřit sám sobě a svým schopnostem a nenosit nadrcnutou pistoli v kydexu, se ještě pochopit dá, ale vyměnit to za revolver jen tak hozenej do kapsy, to už je fakt úlet a spíš bych místo nákupu zvážil prodej všeho a odevzdání ZP. Prospěješ tím nejen sobě, ale i okolí.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#502 » čtv 29. zář 2022, 19:03

Střelec píše:
Honzajan píše:A poskrabani o zaver neni nic vuci horkym plynum 357 okolo prechodoveho kuzelu


Opravdu se už tady někomu stalo, že by si způsobil tímto zranění - popáleniny? Nebo je to jen teorie a nebo příhoda, co se stala známému mého známého? Nemám z revolveru nastříleno žádné závratné množství, jak jsem ostatně psal, ale toto mi přijde už moc přehnané hledání problémů tam, kde nejsou.

PS: Vzpomínám si tedy, že jsem si jako děcko zničil zimní rukavice, když jsem střílel z otcovy .357, ale prsty byly v cajku. :lol:

Staci treba tahle fotka? Zpusobeno pri otvirani valce po selhaci. Na netu koluje pekna amputace palce ze 460s&w.
Co se tyce roztrzeni ruky zaverem, tak to neni mozne zpusobit normalnim drzenim. Jediny zpusob jak toho docilit je, byt dement co da palec leve ruky pres hrbet silne. To je spatny strelecky styl jak u pistole, tak u revolveru. Kdezto popalit prst si dokazu pri pouziti spravneho pistoloveho uchopu aplikovaneho na revolveru.
Cokoliv od 357 vcetne a nahoru je teto oblasti nebezpecne.
Jinak co se tyce nereakce pri obrane, nebudu se vice vyjadrovat nez statistikou fbi, kde 15% pripadu masove strelbe zabrani civil. To neni zas tak malo.
Noseni revolveru v kapse bez pouzdra, ja bych to psychicky nedal. A jestli mit pro klid duse kydex na luciku zbrane v kapse, tak to uz radeji na pistoli nez na revolveru. Spoust neni pojistka! Jeji ukol je odpalit naboj.
Jediny alespon trochu moderni revolver na obranu od s&w je 340pd. Pouzitim materialu a hlavne miridlama.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#503 » čtv 29. zář 2022, 19:09

Sarkafarka.Loupeznik: No tak děkuji, ale starej se sám o sebe a nehodnot mě podle sebe...

Myslím, že vše potřebné už bylo řečeno a už se to začíná dostávat do sféry zbytečných invektiv, která nejsou k ničemu. Každý má své názory, zkušenosti a svoji pravdu, kterou hájí, to už tak bývá a je tak v pořádku.

Takže děkuji za věcné názory a doporučení.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#504 » čtv 29. zář 2022, 20:16

paza
Na odbornom fore si diskutoval o vhodnosti maleho revolveru na sebeobranu, na nosenie a pre pouzitie manzelkou. Ludia co strielaju uz nejaky ten piatok (niektori aj viac piatkov) ti vo vseobecnosti vysvetlili ze to nemusi byt ta najstastnejsia volba. Ohanas sa tu clankom nejakeho cloveka, co ma zjavne osobnostny problem podla uvodnych slov co napisal. Ak by si hladal, najdes x nasobne viac clankov ktore budu tvrdit nieco ine. Nebud ofucany ak ti niekto co dlhe roky striela a ma skusenosti s mnohymi zbranami neodobri tvoju tuzbu. Ak nechces riskovat inu odpoved ako si zelas, nepytaj sa radsej vobec. Je to tvoja cesta, tvoj boj. Kup si co chces. Maximalne toho budes neskor lutovat.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#505 » čtv 29. zář 2022, 22:17

To Paza: Budu doufat že až se tvé dotčené ego párkrát nadechne, dojde mu jakou vymyslelo pitomost a idea nošení zbraně na volno po kapsách zůstane jen pouhou pomíjivou záležitostí. Už kvůli nám ostatním, když ti nejde o vlastní zdraví.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#506 » čtv 29. zář 2022, 23:50

To, že je revolver odolnější proti vnějšímu znečištění, je jen jeden z těch největších mýtů, kterými jsou revolvery opředeny (a že jich je!). Naopak, je na tom daleko hůře, jak moderní pistole. Stačí se podívat na jakékoliv dirt torture testy na YT. Viz např. MAC:
https://www.youtube.com/watch?v=23XMbn3O-Os&ab_channel=MilitaryArmsChannel

Je dobré to pak porovnat s testy pistolí, které MAC dělá naprosto stejnou metodikou. Ten S&W vyšel oproti pistolím naprosto katastrofálně. A to se ani nebavím o např. zašpinění jemným prachem (kdyby chtěl někdo třeba používat revolver v Afghánistánu atp. ;-) )

Sebemodernější revolver je technickým řešením prostě vždy historický artefakt - konstrukce revolverů se už desítky let nikam nevyvíjí (když pominu šílenosti typu Chiappa Rhino ap.). A výhody či nevýhody už tady popsalo dost lidí.

Ohledně "uražení palce" závěrem pistole a další mýty - nic takového se u běžných ráží neděje. Ano, kopne to do prstu nepříjemně, u zbraně s kohoutem může tento pěkně kousnout a natrhnout kůži, ale nic fatálního. On ten závěr zase tolik energie nemá. Viz třeba tyto videa se zachycením závěru rukou:
https://www.youtube.com/watch?v=KVtXPIjM3jQ&ab_channel=PolenarTactical
https://www.youtube.com/watch?v=KycQN37UA_c&t=21s&ab_channel=PolenarTactical

Ťafek do prstů od závěru jsem dostal za ty léta co střílím nepočítaně (především při testování opravdu nezvyklých či nouzových střeleckých poloh a postupů) a prsty mám úspěšně všechny.

Pozn - jak už jsem napsal dříve, proti revolverům jako fun zbraním na střelnici nic nemám a sám jich mám (či měl jsem) spousty, od klasiky SAA v .45LC, přes Anacondu, až po různé S&W a Rugery. Ale NIKDY bych si revolver nevzal jako EDC zbraň. Když chci něco maličkého, zvolím nějakého placatého microcompacta (G43X nebo něco obdobného) který udělá daleko více muziky jak nějaký snubnose pětiraňák.

A úvahy typu - revolver je lepší, protože nevystřelí když "náhodou" stisknu lehce spoušť - co k tomu asi víc říct než to, že kdo takto uvažuje by střelnou zbraň neměl raději nosit vůbec. Prst na spoušť se dává až v okamžiku, kdy hlaveň míří směrem na cíl a jsem rozhodnutý vystřelit. Nikdy jinak a to ani "omylem". A nějaké lovení zbraní po kapsách, tohle jsme dělali jako děcka s pistolkama na antiperle. Dospělý člověk by měl být více sebekritický a když už se rozhodne nosit střelnou zbraň, měl by tak činit zodpovědně a správně - tedy zbraň nosit v příslušném pouzdře a ne po kapsách jak malý děcko...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 883

Příspěvek#507 » pát 30. zář 2022, 06:03

Invektiv tu už bylo dost, jen dodám, že ZVI Kevin taky nevystřelí, když se lehce stiskne spoušť, a jde bezpečně nosit po kapsách. A i včetně pouzdra se vejde do zadní kapsy u džín. Na rozdíl od revolveru s o dva náboje menší kapacitou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#508 » pát 30. zář 2022, 08:43

Na začátku byl i dotaz ohledně obrany na kontaktní vzdálenost. Když pominu ty řeči o nošení v kapse na volno a podobně, tak revolver přece není zase tak znevýhodněný. Tam úplně padají ty výhody pistole, jako jsou mířidla, nějaký úchop nebo i kapacita zásobníku. V ten moment může přece revolver mít výhodu, že si něčím nezachytíte za závěr a po první ráně (pokud budete mít nataženo) už nevystřelíte. Ná nějaký pevný úchop oběma rukama nemusí být prostor a pochybuji, že by 5-6 ran nestačilo. Zvlášť dneska, když lze nosit náboje A-1.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#509 » pát 30. zář 2022, 09:20

Nu pakliže má tazatel pod palcem vyšší moc a má zařízené, že se ho týká jen ten jeden z mnoha scénářů použití zbraně s jasně daným počtem nutných výstřelů, pak je malý revolver dobrá volba. Bez dalších debat. :D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 883

Příspěvek#510 » pát 30. zář 2022, 10:26

Vidím to stejně. Byl bych radši, kdyby mi nějaké náboje zbyly, než zjistit, že mi chybí. Nedávno jsem četl příběh amerického policisty, kterým zdůvodňoval, proč už nenosí jen 120 nábojů, ale snad 150. Nebo kolik. Úplně opačná strana problému. Když to ale vezmeme doslovně, proč neuvažovat o vícehlavňovém derringeru?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů

cron