Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#16 » úte 21. říj 2014, 16:29

Pro střední a menší ruce - jednoznačně Glock 42 6+1 v 9 BR.

Je velmi plochý, pro moji ruku má akorát délku pažbičky (ne moc dlouhá, ale dost na správné tasení) a díky 9 Br. je univerzálnější použití - člověka neprostřelíš. Nevíš, v jaké pozici budeš střílet - já na sucho končím s hlavní 30-40 cm od obličeje a tam už je rozdíl mezi fouknutí si 2,5 nb 5 l plynů. Navíc má z IWB zbraní (na opasek) bezkonkurenčně nejnižší hmotnost (právě kvůli 9 Br.) oproti podobným jednořadým devítkám a revolverům má většinou výhodu 50-100 g, což je pro každodenní nošení znatelná výhoda).
Rozdíl zastavovacího účinku ve spektru 9 mm Br - .45 acp je ve FMJ z praktického hlediska zcela zanedbatelný.

Kahr teď vyšel se svým G 42, ale v jeho podání má nepatrně kratší hlaveň - výhoda a 7+1.

Revolvery nebrat, 5 nábojů je prostě málo a rozdíl 24 --> 30 mm+ je znát.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » úte 21. říj 2014, 17:05

JoeBiden píše:.... a díky 9 Br. je univerzálnější použití - člověka neprostřelíš. Nevíš, v jaké pozici budeš střílet - já na sucho končím s hlavní 30-40 cm od obličeje a tam už je rozdíl mezi fouknutí si 2,5 nb 5 l plynů. .....Rozdíl zastavovacího účinku ve spektru 9 mm Br - .45 acp je ve FMJ z praktického hlediska zcela zanedbatelný. .......Revolvery nebrat, 5 nábojů je prostě málo....



Nato že máš zbroják už skoro rok sis udělal podivuhodně jasno :mrgreen: se divím že se jiný zbraně než pistole v 9Br. ještě vyráběj protože cokoli jinýho je úplně na prd. O revolverech samozřejmě ani nemluvím, naprostý nesmysl tyhle železa s kolotočem.

Ale abych nebyl OT a nemusel se napomenout, Glock 42 je moc příjemná zbraň a rozhodně stojí za to ji zahrnout do užšího výběru.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#18 » úte 21. říj 2014, 19:24

Já zkusil dvoupalcový revolver a nechci nic jiného. Na mojí postavě se schová snadno:-) CZ 92 jsem měl, je vyrobená snad z bláta...jinak střílení fajn.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#19 » úte 21. říj 2014, 20:49

Ideální zbraň na obranu je ta, která se ti dobře nosí, dobře se ti s ní střílí, a pokud se ti navíc líbí, je to určitě výhoda. Cena střeliva a dostupnost doplňků je taky plus.
Konkrétní typ si ale budeš muset najít sám.
Vyjít můžeš třeba z tohoto vlákna: viewtopic.php?f=33&t=5485



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#20 » úte 21. říj 2014, 22:09

Mám také něco za sebou, nosil jsem kdeco, ale CZ 75 už nosit nebudu, to mám již odzkoušené, ale nejvíce se mně, jako již poněkolikáté líbí názor George.

Tento problém je každého volba, proto se nakonec vyrábí ve světě tolik zbraní.
Za mě určitě všechny ráže 9 mm, já osobně nosím Makarova.
Pouze můj názor.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#21 » stř 22. říj 2014, 09:10

costa píše:jak by měla vypadat ideální zbraň na sebeobranu/nošená denně


to je taková zbraň, se kterou máš za sebou nadrilováno a nastříleno tak, že pohyby jedeš na autopilota a hlavou jenom doladíš zacílení.

A až pak bych se staral o to, jestli to co mám mě vyhovuje i na day-to-day nošení



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#22 » stř 22. říj 2014, 10:51

souhlasím, ale přidávám ještě jedno kritérium. A to, že pokud dojde ke konfliktu, při kterém zbraň budu nucen použít a vyjdu z něj se zdravou kůži, následně šetření už tak dopadnout nemusí. Proto volím zbraň, která bude vyrábět minimum důkazů, které by mohly být použité proti mně. Ona taková nešikovně odražená hilzna, která skončí tři metry za vámi, může vést "odborníka" co zpracovává odborný posudek k názoru, že útočník nestál krok od vás, jak tvrdíte, ale že byl více než dva metry daleko a tak jste s ním klidně mohl ještě pohovořit.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#23 » stř 22. říj 2014, 11:16

V tom pripade pripada do uvahy jedine revolver nebo derringer.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#24 » stř 22. říj 2014, 11:29

No ještě brokovnice za předpokladu, že je to dvojka nebo kozlice a po "obraně" ji nezlomím (pokud má vyhazovač).
Jen nevím kolik lidí by se tahalo s brokovnicí na obranu :D, pominu-li obranu na vlastním pozemku.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#25 » stř 22. říj 2014, 13:11

Já třeba nosím revolver.(tak nějak mi to přijde jako klasika) A to ,že 5 nebo 6 ran je málo,no možná na divočáka v lese. Nedovedu si představit nutnou obranu a nasypat někam celej zásobník.Teda pokud nechci bejt za to odměněn několika lety v lochu.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » stř 22. říj 2014, 18:35

scorpions.cz píše:...A to ,že 5 nebo 6 ran je málo,no možná na divočáka v lese. Nedovedu si představit nutnou obranu a nasypat někam celej zásobník...

To já si představovat nemusím, stačí se podívat např. na simulované přepadení restaurace: https://www.youtube.com/watch?v=Bf03JFTOxIc . Balistická ochrana, zdrogovaný jedinec... Taková situace asi v našich podmínkách není úplně pravděpodobná, ale stát se něco podobného může.

Revolver je určitě o moc lepší, než holé ruce, ale taky s ohledem na fakt, že u nás povolené provedení střeliva nevyniká zastavujícím účinkem, celkem chápu ty, kterým zásoba 5-6 ran připadá málo.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#27 » stř 22. říj 2014, 22:19

Určitě existujou situace, kdy bude i 15 málo, ale trochu mi uniká pointa tvrzení, že 5 v revolveru je málo, ale 7 v G42 dost. Mimochodem, tady je nějaká statistika a průměrný počet ran v obranné situaci byl 2,2

http://gunssavelives.net/self-defense/analysis-of-five-years-of-armed-encounters-with-data-tables/

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#28 » stř 22. říj 2014, 22:41

No, spíš je to tak, že nejlépe je co nejvíce v ještě velikostně akceptovatelném balení ;-)



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#29 » čtv 23. říj 2014, 19:38

Taky se mi hodne zamlouva Glock 42.ma snim nekdo osobni zkusenosti?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » čtv 23. říj 2014, 23:17

Dle mého názoru, pěkná zbraň, ale za jaké peníze !
Já nekoupím.
Pouze můj názor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů