Střelba do vzduchu & varovný výstřel

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#16 » pát 16. lis 2012, 14:13

Pokud má druhý v ruce střelnou zbraň, tak varovný výstřel postrádá smyslu.

Ten má smysl, pokud útočník pokračuje nebo hrozí útokem i přesto, že ví, že máš zbraň, nebere na vědomí, že jsi odhodlán střílet (myslí si, že strašíš kuličkovkou apod).

A, SAMOZŘEJMĚ, musí být čas výstřel vypálit, a musí být rozumně kam. V betonovém podchodu to může znít impozantně, ale pokud je proti čelu tunelu betonová zeď nebo schody, anebo jsou v podchodu další lidi, tak to asi nebude dobrý nápad...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#17 » sob 17. lis 2012, 11:27

Myslim si, ze utocnik, ktery vidi v rukou obeti zbran, muze mit jen par moznosti. Muze se leknout uz te skutecnosti, ze jeho obet neni bezbranna a zanecha utoku. Stejne tak si muze rict, ze to je jen plynovka anebo nejste ochotni strilet, takze potom "vystrazny" by mu mel rozjasnit mysl a jemu pak nezbyde nez si vybrat mezi "doprdele, on fakt strili" a "uz nemam co ztratit".



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#18 » sob 17. lis 2012, 14:11

Zapoměl jsi na možnost, že útočník útočí se střelnou zbraní v ruce. To je pak situace poněkud jiná. Myslím.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#19 » čtv 22. lis 2012, 23:51

já bych to viděl tak nějak...

1) dostat se pryč
2) pokud není jiné východisko, tak tasit (sám zkusím variantu č. 1, ale pokud budu mít u sebe rodinu, tak neváhám)
3) nevyšla var. č. 1 a proběhla var. č. 2, tak první co mě zajímá je bezpečí dětí... = zabránění útoku a pak možná 2 varovný výstřely někde vedle do trávníku... ;)



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#20 » pát 23. lis 2012, 00:05

Myslím, že takto to "universifikovat" nelze. Vždy záleží na příliš mnoha okolnostech. Jediné co vím je to, že pokud útočnikovi ukážu, že mám zbraň si jsem také jist, že jsem schopen a ochoten ji použít. Musím si být jist, že jsem schopen a ochoten zabíjet. Jestli to udělám nebo ne, pořípadně v jakém okamžiku, musí být pouze taktickou otázkou. Ale tasit zbraň a pak se rozklepat nad otázkou "jak budu žít s tím, že jsem jiného člověka zbavil života...", to je poukázka se do penálu dostat sám.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#21 » pon 26. lis 2012, 11:11

S využitím teorie her by se dalo říci, že když vytáhneš zbraň, fakticky pak nerozhoduješ, zda ji použiješ. O tom rozhoduje svým jednáním protivník. To by si měl uvědomit každý, kdo nosí.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#22 » pon 26. lis 2012, 13:26

Líp bych to neřekl...



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#23 » pon 26. lis 2012, 15:55

hmm, a já zrovna přemýšlel kolik různých protichůdných významů a důsledků takový tvrzení může mít. A jak je nebezpečné něco takového říkat, protože se toho chytne kdekdo, pochopí to úplně po svém a bude to brát jako "pravdu" - navíc podepřenou iluzí, že vědeckou :)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 539
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » úte 27. lis 2012, 12:35

Myšlenka dne:
Obrázek



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » úte 27. lis 2012, 13:22

Pro neangličtináře by neškodilo připsat aspoň stručný nástin myšlenky :evil: :oops:

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 539
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 27. lis 2012, 13:30

Pardon:
"Vzhledem ke zvyšujícím se cenám střeliva nejsem nadále schopen střílet nejprve varovný výstřel. Děkuji za pochopení."



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#27 » úte 27. lis 2012, 20:46

Velmi pěkné :D děkuji.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#28 » úte 27. lis 2012, 21:02

Lépe by to v češtině znělo: "Vzhledem k tomu, jak vláda zvyšuje daně včetně DPH se cena střeliva dostává do výšin vylučující její plýtvání na pouhý varovný výstřel..." (nabo tak nějak) :-D

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#29 » úte 27. lis 2012, 21:10

Politiku bych do toho asi netahal. Je to laciné a zbytečné.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#30 » pon 11. bře 2013, 00:48

Urcite to tady nekde urcite kolovalo. Chtel bych na tohle video vas nazor jak byste zareagovali. Ja pokud bych tam sedel s kamaradama, rodinou a byl na kofole, tak pri prvni moznosti (hlavne abych nezranil nezucastnene) to do nej napral. V pripade ze bych si dal jedno maly tak tam muzu jen sedet a objednat si popkorn pac bych mel jasno. Urcite me napisete ze pokud mam u sebe zbran tak nemam pit. Ale budu nekde s rodinkou na obede, dam si gulas s 5ti a k tomu malou plzen. Klasickej stav :) a vim ze po takovym jidle mam pul hodiny po poziti velkyho piva 10 cca 0.2-0.3. Jde me o to ze bych ji nevytahl uz jenom proto ze jsem pozil a zakony mluvi jasne. Prijela by zachranka, policajti, samozrejme lustr, dechova zkouska a cau. A nikoho by nezajimalo ze to bylo provedeno v dobrym smyslu. Proto je asi lepsi po obede skuhrat a nechat si tu plznicku na dom.

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/c ... hlave.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů