Nastřelování pistole?

Co jinam nepatří...


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#46 » úte 17. kvě 2016, 18:29

Čop: nastřelovací laserový náboj jsou vyhozené peníze. O něco lepší je laser, co se strká do ústí, je lépe vystředěný, ale také to není extra sláva. Použitelný je laserový náboj Laser Ammo se středicí tyčkou, ale ten stojí 5 litrů.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#47 » úte 17. kvě 2016, 18:39

Čop : mně se to z ruky s oporou docela povedlo. Dal jsem dvě rány na 10m a tři na 15m. Neslo to doleva, doma jsem kladivem a tyčkou seřídil hledí přibližně přesně od oka a vyšlo to. Lítá to líp ke středu.



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#48 » úte 17. kvě 2016, 20:10

tady , když se podíváte na video v čase 2:30 je to ukázané : https://www.youtube.com/watch?v=5MXUToNXb4M

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#49 » pát 14. dub 2017, 18:43

Ahoj, oživuji tohle téma s dotazem na nastřelení pistole CZ Shadow 2. Budu měnit hledí i mušku (od Zendla). Jelikož je hledí Zendl výškově i stranově mikrometricky stavitelné, nastřelení bych si rád udělal sám na svoje ruce a oči. Akorát jsem to nikdy nedělal. Na střelnici, kam chodím střílet mají podložky (bagy) pro střelbu s podpěrou, stolici ale bohužel ne. Takže asi budu nastřelovat z toho bagu. Jelikož je to Shadow 2, budu nastřelovat na plnou vzdálenost, co na střelnici jde, v mém případě 27m.
Předpokládám, že s sebou stačí vzít akorát šroubovák na seřízení hledí.
Nějaké tipy?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#50 » pát 14. dub 2017, 19:22

No vzal bych si i nějaké střelivo - může se hodit ;)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#51 » pát 14. dub 2017, 20:06

mikymoto: :D jojo, možná to bez něj ani nepůjde
rumcajs_tr: Nevím jak si ve střelbě věříš. Pokud máš zkušenost s mířenkou a pár desítek tisíc vystřelených ran za sebou, nebude to žádný problém. Jinak to tvrzení "nastřelení bych si rád udělal sám na svoje ruce a oči" se mi moc nepozdává. Taky si to můžeš nastřelit na 10 s chybou spouštění a pak nebude šance se zlepšovat neboť se stále budeš pokoušet dávat ty "tvoje" desítky. No a vzdálenost 27m? To fakt netuším proč. Když už tak na 25 m s mířením na spodek černého mez. pistoláku s tím, že to musí jít do 10. A na konec bych dodal, že je lepší to po výměně mířidel nejprve hrubě nastřelit na 10 m a poté pokračovat dále. Ušetří to dost nábojů. Pokud si nejsi těmi desítkami příliš jist, po dokončení nástřelu požádej nějakého mířenkáře o test výsledku.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#52 » pát 14. dub 2017, 23:07

Proč by měl Shadow nastrelovat na spodek černého? Je to zbraň pro praktickou střelbu, pokud není rigorózní mířenkář, měl by nastrelovat na střed světlovodného vlákna, nebo maximálně na vrchol mouchy, kvůli malým a vzdáleným gongům, co je moucha celé zakryje. Vždy ale vyzkoušej nástrel před změnou nábojů, protože když mám zbraň nastrílenou na závodní 147 grs střely a používám tréninkové 124 grs, nepatrně se změní bod zásahu.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#53 » sob 15. dub 2017, 08:59

Taky přidám svůj tip: na čistokrevnou mířenku na spodek černého na 25m, ALE buď spočítat(pokud výrobce udává kolik je jeden klik na mířidlech) nebo vyzkoušet o kolik je potřeba pootočit nahoru na srovnání na střed. To se hodí u otočné figury 3 sec. Nebo nechat na střed stále, z důvodů které píše Chip.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#54 » sob 15. dub 2017, 09:22

Ahoj, urcite budu nastrelovat na stred.. jsem tak zvykly. Co se tyka vzdalenosti, 27m jsem vybral, protoze ta strelnice ma pozice 10m a maximum - no a to maximum je 27m... ale ono je to jedno, jestli 25m nebo 27m.
Urcite udelam teda prvni hruby nastrel na 10m. To je dobry tip, diky.
Co se tyka mych rukou, asi to neni nejlepsi, muj standard s SH2 na tech 27m je 4z5 v cernem, desitky to obvykle nejsou. Ale domnivam se, ze kdyz budu strilet z toho bagu, tak eliminuji vetsinu chyb spousteni - pistole bude ramem usazena na bagu, k tomu si vezmu stolicku, pohodlne se posadim, peclive zamirim a plynule spustim. Pokud strilim s oporou, tak by podle meho ruce nemely vnaset jakokoliv chybu, jedina chyba bude ocima, tj. jak jsem zvykly srovnat miridla. Prinejhorsim to muzu sverit nekomu zkusenejsimu i pote, co sam neuspeju :-)
Ale docela me to laka, abych to zkusil sam... podle me muze byt to nastreleni pistole na nova miridla docela zabava... jo a naboje vezmu s sebou :-)) (strilim standardne 115grs SB)



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#55 » sob 15. dub 2017, 11:12

chyby pri spoustení eliminovat podlozkou??? to snad nemyslis vazne

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#56 » sob 15. dub 2017, 12:48

Chipe, ty obranáři :D K tomu mířenkářskému nástřelu jen toliko. Když jsem začínal tak jsem to taky chtěl mít jen na střed, kam mířím tam střílím, ne? CMK naopak preferoval spodek černého na 25. Časem jsem dospěl k tomu samému. Je to dobré např. na gongy na velkou vzdálenost. Mířím na jejich spodek, tudíž je krásně vidím v mířidlech.
Ale je to samozřejmě v osobní preferenci každéhou soustruha. Po jistých praktických zkušenostech se každý dopracuje k tomu svému. Ale když čtu co píše Cipískův fotřík, tak zřejmě ještě moc zkušeností nemá a chvilku mu potrvá než nalezne svoji cestu. Ono nsatřelovat na 27 m na střed, když není schopen střílet desítky je tak nějak o ničem. Nastřelit by si to měl na vzdálenost na kterou obyčejně střílí.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#57 » ned 16. dub 2017, 08:46

Panove, priznavam, ze zkusenosti mam male, zadny uceny z nebe nespadl. Ale snazim se poctive zlepsovat. Takze bych potreboval par veci vysvetlit:
Nerozumim moc tomu, co pise Alkalic - proc bych nemohl chybu spousteni alespon castecne eliminovat podlozkou... kdyz je ram zbrane pevne opren o bag, tak prece nehrozi nebezpeci strhavani, atd... proste pistoli pevne usadim, srovnam miridla a plynule spoustim - nekolikrat za sebou. Muzete mi trochu polopate vysvetlit, kde je v tom uvazovani chyba? Vzdyt levnejsi nastrelovacj stolice jsou prakticky taky jen podlozka.
K tomu co pise HV - obycelne strilim prave na tu vzdalenost 27m... na 10m me to nebavi, tam strilim skoro porad desitky, ale na 27m uz je ten rozptyl zamozrejme vetsi, takze jak jsem psal, obvykle mam treba 4 rany z 5 v cernem nekde mezi 10 - 7 a jednu nekde pobliz, napr. v 6ce... to je takovy muj standard. Nekdy se zadari, mam vsechno v cernem, nekdy je slabsi den, jak kdy... nerozumim ale tomu, proc bych mel nastrelovat na vzdalenost mensi, nez obvykle strilim... na 10m uz nemam prostor, jak se zlepsovat, zato na 27m vidim kazdou (i nepatrnou) chybu.
Tak moc diky za rady, kdyby nekdo byl ochotny napsat krok po kroku postup jak nastrelit, abych nedelal neco blbe, budu moc rad.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#58 » ned 16. dub 2017, 17:53

Bag ti nepomůže, musel bys to upnout do svěráku.
Jestli chceš střílet mířenku na 27 m s nastřelením zbraně na střed, tak jsi asi něco nepochopil. Pokud se mýlím, prosím o vyvrácení tohoto tvrzení. Nikdo, s výjimkou MacGyvera, nedokáže na 25 metrů trefovat desítky s pistolí nastřelenou na střed. Proto se nastřeluje na spodek černého se zásahem na desítku. Spousta zbraní je tak i prodávaná. pokud střílíš většinou mířenku na 27m, budeš osamocen, neboť všichni mířenkáři střílí na 25 m. Doporučuji předně změnit vzdálenost na 25 m a pak nástřel na spodek černého. Jinak to bude slepá cesta. Zbytek ať ti zkusí poradit ostatní, já již všechno důležité napsal.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#59 » ned 16. dub 2017, 19:18

Ahoj, dobre, tak predne budu uz od ted psat o vzdalenosti 25m, abych nikoho nedrazdil temi 27m (sice 2m dle meho nehraji roli a na te strelnici co chodim pojezd proste zastavuje az na 27m ,ale budiz...)
Ted k tomu dalsimu - ano, rad bych pouzival SH2 jak na mirenku, tak na dynamickou strelbu. Chapu, ze na mirenku je lepsi mit nastreleno na spodek cerneho. Na dynamickou strelbu kolem 10-15m zase na stred. Kompromis neexistuje, rozumim. Nevim, jestli z tovarny prichazi SH2 nastreleny na spodek terce, ale spis bych si tipnul, ze jo - aspon podle mych soucasnych vysledku na mirence.
To vsechno chapu, jen nevim, jestli v te debate (na stred vs. na spodek cerneho a 10m vs 25m vs 27m) nezapadlo to hlavni, na co jsem se ptal: JAK SPRAVNE NASTRELIT PISTOLI PO VYMENE MIRIDEL?
To me ted lezi v hlave ze vseho nejvic, predpokladam, ze po vymene musky a hledi bude pistole totalne rozhozena, takze muj dotaz zde smeroval k tomu, jak si ji co nejlepe nastrelit opet na terc, aniz bych do toho vnesl prilis vlastnich chyb?
Dokazali byste mi pomoci s timhle?
Diky.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#60 » ned 16. dub 2017, 19:30

Já mám takový ten laser s centr tyčkou, který to poměrně přesně udělá i bez výstřelu, poté na střelnici jen doladím. Pokud ničím takovým nedisponuješ, začni na bližší vzdálenosti a pak se vzdaluj. Chyba tam bude vždy, pokud nejsi mistr v mířené. S tím se smiř. Po dokončení nástřelu požádej zkušenějšího kolegu o kontrolu. Jinak mám LPA a 4 kliky dělají ten rozdíl na 25 m - střed/mířenka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů