Strhávání

Co jinam nepatří...


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#196 » pon 30. zář 2019, 13:07

U G43 dávám střílející ukazovák na spoušť až kloubem mezi 1. a 2. článkem (počítáno od špičky prstu).
Předtím mne spoušť kousala a teď už ne a nástřel se mi taky zlepšil.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#197 » pon 30. zář 2019, 13:16

Ja som extrem. Po hodne dlhom experimentovani (vratane absolvovania kurzu u HT) som sa proste zmieril s tym ze najpresnejsie strielam aj z revolveru aj z pistole (fullsize, najvacsi chrbat zalozeny) az druhym klbom. Skratka mam velke ruky a dlhe prsty.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#198 » pon 30. zář 2019, 14:13

Strilim tak, ze jazycek spouste dam na kloub mezi posledni(ten s nehtem) a predposledni(ten prostredni) clanek prstu, uvolnim posledni clanek a proste pritahnu prst k sobe. Delam to tak u vsech zbrani a jsem v pohode.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#199 » pon 30. zář 2019, 17:11

Jako začátečník jsem se s tím dost zaobíral a pak jsem našel výuková videa bývalého člena SEALs a ten tvrdí že je to úplně jedno pokud se nejedná o olympijské střílení.
Důležitý je správný a pevný úchop a když už řešit prst aby šel v rovině resp kloub aby byl rovnoběžně s hlavní. Ale nějaká poloha prstu na spoušti? Vůbec. Revolver taky střílim jinak. A mám opačný problém, malé ruce s relativně dlouhými prsty. :)



Venca888
Příspěvky: 30

Příspěvek#200 » ned 4. říj 2020, 19:24

Ahoj. Mám soustavně problém se zásahama vlevo nahoře. Někdy níž, někdy výš, ale prakticky stále všechno nalevo od středu, většinou 10/11 hodina. Je možný z toho definovat možnou chybu?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#201 » ned 4. říj 2020, 19:31

Obrázek



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#202 » pát 9. říj 2020, 21:00

Venca: A jak s tím střílí někdo jinej?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#203 » ned 11. říj 2020, 08:26

Muze to byt "moc" leve ruky, jestli jsi pravak teda. Stavalo se mi to kdyz jsem se snazil kompenzovat strhavani vlevo dolu...



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#204 » ned 11. říj 2020, 19:13

To Venca. Nejspíš přeostřuješ oko z mušky na terč. Muška ostře, hledí mázlý a terč stačí rozmazané flek. Namáčknout a plynule dotáhnout spoušť. Lehko se to píše, mnohem hůř se to dělá. Pepa.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#205 » ned 25. úno 2024, 14:50

kontext - jsem totální začátečník - ZP mám 3 týdny, zkoušku jsem dělal přesně před měsícem, takže to tak berte, pls.

Dneska celkem frustrovaný ze střelnice, všechno vlevo dole, ale soustřel parádní všechno ve čtverci cca 5X5 cm. Když jsem zkoušel PDP nebo SFP9 tak všechno v černém - úplně snadno (10,15 m) - mám docela malou ruku.

Glock(19) neodpustní nic. Hral jsem si i s velikostmi hřbetu, ale bez hřbetu je to nejlepší.

Každopadně přišel jsem domů a dám na mušku 50korunu a zkouším. A ty mikropohyby (vlastně některé nejsou ani mikropohyby, ale půl cm dráha) to je brutáááál.

Když mačkám spušť skoro na konci ukazováku - hlaveň viditelně chodí zprava do leva, ten mikropohyb na vzdálenosti 10-15 metrů musí prostě na terči udělat tak 10 cm.

Zkouším více k prvnímu prohnutí článku a tam to zase jde viditelně zhora dolů. Koukám, že mačkat spoušť aniž bych hýbal celou rukou je extra těžké.

Často prsty hodně mačkám, a levým hodně mačkám rám (jsem pravák) - tak to zkouším, a vidím, jak to skáče.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 883

Příspěvek#206 » ned 25. úno 2024, 15:35

Chce to sušit a časem se to začne zlepšovat. Jako berlička každému v takové situaci pomůže slabší střelivo a lepší spoušť.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#207 » ned 25. úno 2024, 16:05

Mam GPT

Jeste si zajdu s instruktorem at na mne mrkne, at se doma neucim nejake blbe navyky.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#208 » ned 25. úno 2024, 16:39

Zkus uchopit zbraň, nekoukat na ni a uvolnit a spustit ruku k boku tak, aby zbraň mířila stále dopředu (ruka ohnutá v lokti do pravého úhle). Potom se podívej dolů, zda ti závěr zbraně směřuje "do lokte", nebo zda ukazuje kousek bokem. Podle toho uprav úchop a zjistíš polohu prstu na spoušti. Měl jsem podobný problém s malou pistolí a tohle mi pomohlo.



Aritma
Příspěvky: 6

Příspěvek#209 » ned 25. úno 2024, 18:23

Měl jsem to úplně stejně, všechno krásně doleva dolů. Mě pomohlo, když jsem si při míření říkal "mířím, mířím, mířím" (a soustředil jsem se na ty slova) pořád dokola než jsem vystřelil (na youtube jsem viděl nějaké video, kde to radili). Po pár návštěvách střelnice již nestrhávám a ani si to již nemusím říkat. Mě to hodně pomohlo.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#210 » ned 25. úno 2024, 20:08

Pro pobaveni.

Jeste tak pred mesicem bych neveril, ze mezi pistolemi - grip atp. mohou byt tak velke rozdily.

Terce, zacatek unora:

- HK SFP9
- Walther PDP, compact, 4"
- Glock 19
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů