Střelba v těhotenství

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#1 » sob 1. čer 2013, 19:07

Hezký večer,
chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti se střelbou v těhotenství :). Případně, kdy lékař doporučil přestat. Většinou nikoho nenapadne takový problém řešit.
Děkuji za názory a zkušenosti,
U.
PS: Střílím hlavně z pistole 40SW

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 1. čer 2013, 19:30

Tak to je opravdu zajímavý dotaz, to se tu ještě nikdo neptal :D

Ovšem raději bych se obrátil na lékaře, který o tom bude určitě vědět více, než my. Fétus je bezpochyby ovlivněn tlakovými/zvukovými vlnami i případnými rázy šířícími se přes kostru/svalstvo matky, ale nakolik je problematické (a zda vůbec) či do jakého období, to si netroufám posoudit :|

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#3 » sob 1. čer 2013, 20:09

Radši sbírám informace z více zdrojů, předpokládám, ale že si 9 měsíců nezastřílím ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 1. čer 2013, 20:22

Moje žena střílela s jedním prckem asi do sedmého měsíce a s druhým vůbec. Ono si to řekne samo ;)

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#5 » sob 1. čer 2013, 20:24

Takže mimino si řekne samo :) , tak to doufám že to bude OK

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 2. čer 2013, 13:43

Dovolím si citovat kamaráda studenta medicíny:
To je dotaz pro pracovní lékařství. Pokud se ale člověk střílení po dobu těhotenství vyhne, chybu určitě neudělá. Když už nic jiného, pak bych se nadměrnému hluku vyhnul ve 2. a 3. trimestru, kdy by výstřely mohly mít neblahý vliv na vyvíjející se orgány.


Osobně bych radši než konzultaci s "miminem" doporučil konzultaci s odborným lékařem :D



Kenecz
Příspěvky: 1

Příspěvek#7 » ned 2. čer 2013, 21:30

Zdravím,toto nás s přítelkyní vůbec nenapadlo a vesele střílela až do dvou týdnů před termínem a prcek je snad nepoznamenanej.No příště jí to rači zatrhnu.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » pon 3. čer 2013, 09:43

Miminko někdy v 17 týdnu slyší prý hlas maminky.
Kapaliny přenáší zvuk lépe než vzduch, mimčo má vodu i ve zvukovodu, a pochopitelně nemá špunty ani sluchátka. Ten kravál, co slyší ze střelby metr od břicha, si raději ani nechci představit.
Kdybych byl těhotný, asi bych si střílení odpustil...



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#9 » pon 3. čer 2013, 11:59

Když už do toho tady kecá tolik chlapů - tak taky něco přidám. Už jsem to několi lidí viděl řešit. Nejlepší samozřejmě poradit se s lékařem, který bude vědět, od kdy to vadí. A do té doby volit raději venkovní střelnice, kde se ten hluk tak neodráží.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 3. čer 2013, 12:09

Já vím, že pro většinu z nás je střelba srdcová záležitost, ale nenarozenému plodu to určitě neprospívá. Stejně jako sklenku dobrého alkoholu bych si to tak na těch pár měsíců raději odpustil... Na rozdíl od alkoholu je ale výhoda, že při kojení už to nevadí :P

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#11 » pon 3. čer 2013, 12:28

Tak ono je blaho dítěte nejdůležitější, takže bych asi nestřílela tak jako tak, ale spíš mě zajímalo co si o tom myslí ostatní nebo jak to měli.
Trochu mě překvapilo, že se nezapojila žádná ženská, ale to se nedá nic dělat :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 3. čer 2013, 12:51

Ono jich je bohužel na střelnicích všeobecně málo :(

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#13 » pon 3. čer 2013, 12:52

Čím to asi bude :D ?



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#14 » pon 3. čer 2013, 18:27

Jsou těhotné doma :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » pon 3. čer 2013, 19:19

Nazdar, já osobně bych byl v té střelbě s prckem opatrný. A tak jak při střelbě samotné, tak i jako pouhý vedlestojící divák (divačka). A to vzhledem k akustickému přenosu zvuku z blízkého okolí. Já su sice chlap, ale je fakt, že během těhotenství mé drahé polovičky sem ju vůbec netahal na střelnici. Je fakt, že ona není žádná aktivní střelkyně, ale i tak se vyhýbala jakýmkoliv obdobným "zábavám" se zvýšeným hlukovým efektem. No a dnes mámě obě prťata krásně zdravé :lol:
A protože nechci šířit žádnou paniku, tak ti jen poradím jediné:
dělej jak uznáš za vhodné, co je ku prospěchu tobě či děckovi :D neb ty jsi máma a neseš zodpovědnost za něj ty ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů