Zbraně jako investice...

Co jinam nepatří...


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#16 » pon 23. zář 2013, 14:14

Tak to jistě má :mrgreen: a taky jsou jistě potřeba nějaké "ideální" podmínky pro to, aby to střelivo vydrželo dlouho v použitelném stavu...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#17 » pon 23. zář 2013, 14:40


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » pon 23. zář 2013, 16:04

Tohle není zrovna dobrej příklad investic, na Pythonu se sotva napakuješ, leda ba to bylo hoooodně nízký výrobní číslo a stav "new in box". A těch patron je tak běžná příruční zásoba :mrgreen: .



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#19 » pon 23. zář 2013, 16:25

Koupit (no, dnes spíše ukrást :D ) Dragunovy, udělat pažbění novou povrchovku (prej je hnusná) a nestřílet z nich. Cena u nich moc neklesá a poptávka po nich bude vždy.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#20 » pon 23. zář 2013, 18:23

sided: je to 25% toho co ma... jinak ty Pythony jsou trochu cenejsi :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pon 23. zář 2013, 19:33

Na největší problém narazil Rimer hned ve třetím příspěvku, nízká likvidita investice. Minimálně u nás a v dostupným okolí je šíleně malý trh a co se týká opravdu kvalitních, tedy i drahých, zbraní ještě menší. Takže si myslím že jediná možnost jak dobře investovat do zbraní je v případě kdy se nachomýtneš k mimořádně dobré koupi. Samozřejmě některé zbraně si drží hodnotu v čase ale počítat s tím že jejich hodnota poroste alespon o pár procent ročně a ještě je v případě potřeby snadno prodáš se moc nedá.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#22 » úte 24. zář 2013, 08:32

Int1m1thy píše:a nekdo zminil naboje :)

http://www.youtube.com/watch?v=to1p_XAZ5TQ

Jo, tak to je přesně stádium, do kterýho bych se nikdy nechtěl dostat...dělá ten člověk vůbec něco jinýho než střílení ;) ?

btw...zdá se mi to, nebo je to lednice, v čem na začátku ty náboje ukazuje :shock: :?:

to sided:
S tou nízkou likviditou máš bohužel pravdu :evil: stejně tak souhlasím s tím, že to chce mít kliku na mimořádně dobrej kup...ale i tak, jak říkáš...není snadné prodat zbraň třeba zahraničnímu sběrateli, který by ji bral hned a dal za ni dost peněz :|
Nicméně si myslím, že u některých zbraní ta hodnota roste...pomalu, ale jistě...ovšem pořád tam je ten problém s likviditou :x

Tak a teď by mně zajímalo, jak všichni pohlížíte na ty svoje plné trezory z toho pohledu, když se něco semele a stát vydá befel... :mrgreen: :?:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » úte 24. zář 2013, 08:55

Tak a teď by mně zajímalo, jak všichni pohlížíte na ty svoje plné trezory z toho pohledu, když se něco semele a stát vydá befel... :mrgreen: :?:


Tohle ne prosím.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#24 » úte 24. zář 2013, 09:13

OK, beru...asi to takhle budu mít brzo sám též :geek:



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#25 » čtv 5. srp 2021, 08:42

Existuje jedna skupina zbraní, která na nízkou likviditu netrpí - a to jsou vzduchovky. Dobrý příkladem je vzor 47, který jsem před 10 lety kupoval za 3500 a teď se obchodují pomalu za dvacet.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#26 » stř 22. čer 2022, 17:55

Ahoj, máte nějakou radu, do jaké konkrétní zbraně dnešní době investovat? Může být i více typů, např. do 10k, 25k, 50k, ... díky



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#27 » stř 22. čer 2022, 18:04

Dnes spíš roste střelivo než zbraně.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » stř 22. čer 2022, 19:24

Jediné investiční zbraně jsou u nás CZUB. O jiné není takový zájem a cenou neporostou. Maximálně tak zahraniční zbraně které vlivem nákladů zdraží viz třeba sig MPX - za dva roky z 57 na 68k. Oproti tomu limitované edice CZ skáčou podstatně více. Je téměř jedno jakou blbost CZ vypustí - vždy o ni bude rvačka. Nemyslím teď tu poslední 85th edition kde to byla masovka jen za vyšší cenu. Ani se neobtěžovali s nějakým unikátním číslem a balením. Ty šly normálně koupit ještě teď. Zajímavé investičně jsou ještě Glock věci - sehnal jsem žlutý hodiny a k tomu ty zelené za a za měsíc je prodal za 100k. Teď jich je na trhu sice hodně, protože se dovezli ze zahraničí kde o ně až takový zájem nebyl, ale cena poroste. Klíčové je koupit jako první. Jak už se to objeví na huntingu tak ten zisk už má prodávající a vám se vrátí až za další desítky let. Zajímavé je shánění sbírkových sad, třeba 35 + 40 + 45 výročí CZ75, tam se může koupit za přepálené ceny ale jako celek a kolekce dohromady opět zvýší cenu, protože potenciální kupec má všechny pohromadě. Z Ameriky se sem vozí sbírkové revolvery a 1911, ale jejich ceny jsou velice nadsazené, odborná veřejnost jim tolik nerozumí a dávat za ně statisíce se moc lidem nechce. To je podle mě slepá cesta investicí do zbraní. Pokud chcete investovat resp koupit investiční zbraně čekejte CZUB až zase něco vypotí. Jen však podotknu že když se peče nějaká novinka většinou už je rozebraná kámošema kámošů a jak to výjde v nějakým časáku tak už je dávno pozdě. Ani nám obchodníkům nedávají vědět že se něco peče. Musíte mít přímo u zdroje lidi kteří to vědí a pohlídají to. A to něco stojí.... Doteď se kopu do hlavy že jsem nevzal republiku když mi byla nabízena za Vo cenu.....Holt debil... :lol:

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#29 » stř 22. čer 2022, 19:40

Kosa, Simonov, Mosin, Galil,... nemusí být blbá volba. Koupit, zakonzervovat a doufat, že cena poroste jako doteď.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: chorche_s a 8 hostů