Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1396 » čtv 19. srp 2021, 13:04

4mike: To jde ale s kompenzátorem blbě, takže viz Letec 12.
Jinak za mě několik z Aliexpressu to samé co za vyšší cenu u nás. Ani lepší ani horší, jen levnější.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1397 » čtv 19. srp 2021, 13:10

pro kompenzované je řešení bužírka nebo mosazná tyčka

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1398 » čtv 19. srp 2021, 14:08

Přesně tak, taky mám kompík



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1399 » čtv 26. srp 2021, 12:57

Pokud je doporučené protahovat hlaveň bronzovým kartáčkem jen jedním směrem, nebylo by lepší mít ten kartáček na tyčce, která je volně zasunutá v rukojeti a v okamžiku, kdy vyjede kartáček na konci hlavně, tak tu tyčku jen vytáhnout stejným směrem a zase volně nasadit do rukojeti. To opakované odšroubování/zašroubování kartáčku mi nedává smysl...
Nemáte to někdo takhle udělané?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1400 » pát 27. srp 2021, 04:26

Obvykle je s tím "protahováním jením směrem" myšleno neměnit směr protahování v hlavni. Vystrčit kartáček až zcela ven a pak táhnout zpět opět až zcela ven. Hlavni je totiž celkem jedno jestli z ní bordel měkkým mosazným nebo abralonovým kartáčkem šůruješ jedním nebo oběmy směry, změna směru uvnitř je ale dost devastační pro kartáček. Samozřejmě pokud se jedná o pušku na střílení do 0.5 MOA, tam se používá mnohem větší "magie" než u nějaký kosy, nebo AKčka a podobných zbraní.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1401 » pát 27. srp 2021, 08:46

Přesně jak píše kolega - štětinám musíš dát prostor pro to aby se narovnaly a zase ohnuly do druhého směru. Když to uděláš v hlavni, kde nemají prostor, tak ten kartáč velice rychle vyhodíš. U plastu to ještě jde (změnit směr v hlavni), ale u mosaznýho je celkem problém to vůbec provést - kartáč se tam slušně "kousne". Když to přepereš, tak jen zlámeš štětity.

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#1402 » čtv 2. zář 2021, 14:34

Opět další pokus selhal
To abych si na jedno čištění koupil 10 kartáčků :|

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1403 » čtv 2. zář 2021, 15:22

Nechceš zkusit Hoppes ?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1404 » čtv 2. zář 2021, 15:37

A není chyba spíš na tvojí straně? Fakt s tím nelomcuješ v té hlavni?
Já používám teď bronzový z tohohle za pár korun: https://www.armed.cz/utg-3-pack-9mm-cal-bore-brushes/ a nevypadla z toho ještě jediná štětinka.

Uživatelský avatar
Kamzi
Příspěvky: 23

Příspěvek#1405 » čtv 2. zář 2021, 20:06

Kartáček nechám vyjet celý a pak zpět. V hlavni neprotáčím.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#1406 » čtv 2. zář 2021, 20:34

davidu11: Koukni na OTIS. Z toho lankového čištění vždy jen vysuneš příčnou tyčku držadla ("T handle"), prostrčíš lanko hlavní, nasuneš tyčku zpět a můžeš znovu protáhnout. Kartáček zůstává pořád našroubovaný.
Rovnou píšu, že lanko je potažené kvalitní transparentní uměl.hmotou, takže není třeba mít obavy o poškrábání vývrtu.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#1407 » pát 3. zář 2021, 12:18

Z mojí zkušenosti pelichají právě ty kartáčky z těch nejlevnějších sad, co mají na konci závit samici - Stil Crin / Pro Clean. Od té doby co jsem koupil drahej vytěrák s ložiskem, který to má obráceně (na kartáčku je palcovej závit #8-32 samec), tak kartáčky drží - ať už PRO-SHOT nebo ty z ALI. Stejně tak budou určitě držet i TIPTON, Hoppes, UTG ... Ale je potřeba se připravit, že to stojí docela dardu a pohlídat si závity - palcové nebo metriké M5, M3 atd.

Ale třeba je to jen v tom volném otáčení vytěráku v ložisku?



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1408 » pát 3. zář 2021, 17:50

oldFord: díky za šikovný tip

taky přidám několik tipů za pár kaček:
třeba tento store zaměřený na čištění zbraní na Aliexpressu https://www.aliexpress.com/store/732690
na zkoušku jsem tam objednal vytěrák s protáčecí bronzovou tyčí https://www.aliexpress.com/item/32853556383.html
a tady mají značkový boresnaky https://www.aliexpress.com/store/group/ ... 73310.html

a pokud někdo chce hodně ušetřit, je dobrý počkat na jejich svátky a různý akce, kdy to zlevní na pár babek



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#1409 » sob 2. říj 2021, 15:43

Před několika měsíci jsem tu postoval obrázky s dotazem jak odstranit kov z hlavně. Použil jsem Boretech Eliminator, nechal asi měsíc a půl ve skříni a dnes při kontrole jsem zjistil, že mám rez v nábojové komoře :shock: . Dávám to za vinu Boretechu, jelikož předtím se mi to nestalo. Hardtask lepší zbraně doporučuje potom ještě vyčistit lihem a namazat, jelikož je prý agresivní. Ale na lahvičce je napsáno, že chrání proti rzi. Jakou máte zkušenost?
Rez jsem zkusil odstranit, ale komora je poleptaná, zkusím ji nějak šetrně vyleštit.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1410 » sob 2. říj 2021, 16:21

Pouzivam Bore Tech Eliminator a mam z nej taky smisene pocity. Pri cisteni pusky nepouzivam vubec nic, co by obsahovalo mosaz, med, bronz. Tudiz pouzivam jen nylonovy kartac, ktery je natoceny na hlinikovem dratu. Dale pouzivam hlinikovy protahovaci trn. Nejdrive jednim nylonakem vymetu na sucho ven bordel. Pak druhym nylonakem na mokro s Bore Techem Eliminator projedu poradne hlaven. Necham chvili pusobit a pak pomoci hlinikoveho protlaceciho trnu a patchemi vytru hlaven. Prvni 3-4 patche jsou cerne. Znovu vysuruju hlaven nylonakem na mokro s Bore Techem Eliminator, necham chvili pusobit a zase vytru hlaven patchema pomoci hlinikoveho protlaceciho trnu. Ted uz jsou patche zelenomodre. Pak uz cistim tak, ze jednim mokrym patchem protahnu hlaven a dalsima patchema vytiram do sucha. takhle treba 5x. Furt z toho lezou zelenomodre patche. Pritom kdyz pouziji Robla Solo Mil, tak patche jsou ciste, tudiz bez rozpustene medi. Znovu pouziju Bore Tech Eliminator a zase lezou zelenomodre patche, ktere znaci rozpustenou med. Pritom podle Robly, ktera je na tohle nejlepsi uz tam zadna med neni. Verim tomu, ze pri poziti Bore Techu budou patche furt zelenomodre, i u fungl nove hlavnoviny, kterou neproslo nic medeneho, mosazneho, bronzoveho. Po vycisteni hlaven odmastim cisticem brzd a projedu jednim patchem s Brunoxem, Pred strelbou vycistim zase cisticem brzd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů