Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1516 » pon 31. led 2022, 11:01

Používám Konkor, začal jsem pře více než 35 lety jako voják základní služby... To co je na terči většinou pizdím já a ne prostředek nebo zbraň.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1517 » pon 31. led 2022, 11:49

Tzn treba neodstranujes med?

(Mozna by se dalo napsat na jake druhy zbrani a jake strelivo)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#1518 » pon 31. led 2022, 14:48

Sud píše:...BTW Ballistol nedopadl úplně nejhůř. Čištění bych považoval za dost dobrý. Známka B+ z F...

Jasně, to čištění (+ už zde také zmíněná netoxičnost) - v tom není nejhorší. Ale mě překvapila právě ta špatná schopnost mazat a totální zatuhnutí v zimě. Jasně, asi málokdo se zde bude producírovat s flintou v -40°C - nicméně lovci ve Finsku asi Ballistol nepoužívají. ;)

Prostě na to, jakou má reklamu (a jak ho tlačí /sponzoring/ např. Hickok45) jsem u něj čekal trochu lepší výsledky. Nicméně si je třeba uvědomit, že Ballistol vznikl někdy kolem roku 1904 - tehdy to asi skutečně mohl být přelomový olej na zbraně, ale doba trošku pokročila a myslím, že dnes už existují lepší alternativy.

Já osobně momentálně čistím pomocí MC#7 a Boretech Eliminator, a pak dle druhu zbraně a mazaného místa namažu Brek Free CLP nebo motorovým/převodovým olejem.

Pozn.: Převodový olej se hodí pouze tam, kam se nedostane moc povýstřelových zplodin, neboť na rozdíl od motorového neobsahuje detergenty a aditiva pro rozpouštění karbonu.



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#1519 » stř 2. úno 2022, 12:47

Je vhodne k odmasteni a cisteni pouzivat cistic brzd. Nebuze to neco znicit, plast atd.?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1520 » stř 2. úno 2022, 12:52

Pouziva se na kvery bezne( na spoustaky a ruzna zakouti atd)...jak je nebo neni vhodny zodpivedne nepovim (rozbor, analyzu a pod jsem nedelal ...)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#1521 » stř 2. úno 2022, 14:26

V podstatě je to (nejčastěji) směs technického benzínu a izopropanolu. Zažil jsem, že to poškodilo povrchovku na dřevě, plastu a kovu to při krátkém kontaktu neublíží.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1522 » stř 2. úno 2022, 15:02

Pokud chces pouzivat cistic brzd na plastaky, tak hledej jen ty, ktere jsou bez Acetonu. Jsou totiz i s obsahem Acetonu.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1523 » stř 2. úno 2022, 16:47

A jak se to pozná?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1524 » stř 2. úno 2022, 17:58

Je to napsane na spreji v popisu.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1525 » stř 2. úno 2022, 19:30

Aha, já myslel aceton v tom plastu. Ten se používal jako změkčovadlo do PVC.
Aceton je rozpouštědlo, ale na polyamid, ze kterého máme tělo zbraně (Nylon, holky vědí) to moc nefunguje. Má proti acetonu velmi dobrou odolnost.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1526 » stř 2. úno 2022, 20:51

Kdyz myslis a veris, tak si kup klidne s obsahem Acetonu. Co muzu z vlastni zkusenosti napsat o BEZ Acetonovem cistici brzd s kontaktem plastoveho ramu pistole, tak se priprav, ze ZBELA. Vytvori se bile, suche mapy na plastu a nejdou jen tak dolu. Pomuze postrikat Brunoxem a setrit. Takova moje zkusenost. Acetonovy cistic brzd jsem na pistol s plastovym ramem nepouzil. Stacilo, kdyz jsem s nim v praci preletel ovladaci panel na svarecce a veskere napisy a hodnoty na panelu zmizely.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1527 » stř 2. úno 2022, 21:42

Aceton je agresivní rozpouštědlo. Nejspíš bude reagovat s barvivy. Potisk ovládacího panelu smaže i obyčejný pičifuk.



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#1528 » čtv 3. úno 2022, 09:07

Kdyz ho nanesu na cerneny zaver atd. tak to zbela, ale jak pretru olejem vse se vrati do normalu. Muze se pouzit i do vyvrtu hlavne?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1529 » sob 5. úno 2022, 19:09

JirkaCV píše:Aha, já myslel aceton v tom plastu. Ten se používal jako změkčovadlo do PVC.
Aceton je rozpouštědlo, ale na polyamid, ze kterého máme tělo zbraně (Nylon, holky vědí) to moc nefunguje. Má proti acetonu velmi dobrou odolnost.

Jak jsem uz napsal. Pokud tomu veris, tak Acetonovy cistic brzd pouzivej na plastove zbrane. Nejlepsi je vlastni zkusenost. Ja to zkouset nebudu. Mam jenom jeden plastak, je jich asi jen 5 kusu v CR a dost mozna v cele Evrope, tak na nej nedam nic, co by mu mohlo jakkoliv ublizit. Glocka bych neresil.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1530 » sob 5. úno 2022, 19:12

KUL píše:Kdyz ho nanesu na cerneny zaver atd. tak to zbela, ale jak pretru olejem vse se vrati do normalu. Muze se pouzit i do vyvrtu hlavne?

Vyvrt hlavne pred zavody vzdycky odmastuji cisticem brzd (bezacetonovym). Uz asi 5 let.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů