Povrchové úpravy zbraní a součástí - renovace, opravy aj.

Co jinam nepatří...


smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#61 » ned 24. dub 2016, 19:21

Koupil jsem Makarova a je od noseni dost odreny a olesteny.Chtel bych ho nabrynyrovat celeho,je na to vhodna ta metoda savo+hydroxid?Neco je na nem hnedene a neco cernene musim nejakym zpusobem sundat puvodni brynyr nabo to muzu nechat?Napada me jedine opiskovat nevim jak jinak bych sundal puvodni cerneni.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#62 » ned 24. dub 2016, 19:46

Někde jsem četl, že to rozdělení hnědá - černá je způsobené jen odlišným složením černěného materiálu. Čili, když všechno budu černit v jedné lázni, tak něco bude černé a něco hnědé až červené.
Jinak brynýr by měl jít sundat octem.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#63 » ned 24. dub 2016, 20:09

No spis me jde o to jestli touhle metodou jjde nacernit cela pistole ve slusne kvalite.Nechci aby to pak bylo flekaty a nebo to lezlo dolu.Asi bych to predtim i zaroven opiskoval.

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#64 » pát 14. říj 2016, 20:14

Nitrid titanu, Jiří Běhal - 4shooters Petřvald.
Je to hodně z ruky, na konci civilizace až u Havířova, ale výsledek je perfektní, na výběr tuším bronz, zlato, chrom - lesklejší nebo to co mám já, černá..
Kvalita fotek není kdovíjaká, zítra jdu střílet, tak to zkusím vyfotit nějak z detailu..
Cena celkem 1700 Kč - závěr + celý vnitřek, hlaveň, ovládací prvky..

http://demolitiondave.rajce.idnes.cz/Povrchovka/

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#65 » sob 15. říj 2016, 06:15

Hans Gruber : A jak jsi tam zbraň dopravil a opět vyzvedl. Legálně to jde pouze osobně a stejně by měla mít firma licenci na úpravu zbraní abys ji mohl na úpravu přenechat. Na počkání to asi nedělají. Nic ve zlém, zajímá mě to.

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#66 » sob 15. říj 2016, 08:24

Přesně tak, firem, které by ti udělali nějakou úpravu (nemyslím jen estetickou) je v čr samozřejmě víc, ale nemají zbrojní licenci, tato firma ano, osobně o žádné jiné nevím, možná cps tvrdochromy v Brně a Olomoucký Titankov by to nějak udělal. Zbraň jsem zavezl osobně, sepsal papíry, nechal na firmě zbraň s průkazem zbraně, cca za měsíc jsem pro ni přijel.



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#67 » pát 16. dub 2021, 18:22

Dobrý den, rád bych oživil toto téma, chci si nechat udělat na mou první pistolku CZ 50 ze Strakonic povrch titanem stříbrným, co nabízí titankov v Olomouci, je tu někdo odborník na tyto povrchy? Zajímá mě, jak je na tom povlak titanu v porovnání s niklem, oni nabízejí ještě nitrid titanu, ale ten je zlatý a zlatá pistole, to není můj šálek čaje

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#68 » sob 17. dub 2021, 21:55

Co jsem se dočetl, úprava je poměrně odolná a trvanlivá, ale nic není věčné a po čase se na některých místech matný povrch oleští. Jinak pochybuji, že ta firma má oprávnění zacházet se zbraněmi. Pokud vím, tak na to musí být zvláštní povolení.



gunpoint
Příspěvky: 2

Příspěvek#69 » ned 14. srp 2022, 12:57

Zdravím, nemá prosím někdo zkušenost s nitrid titanem v lesklém chromu, co nabízí firma 4shooters? Zajímalo by mě zdali je vzhled podobný ponikolvané zbrani.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#70 » pon 7. lis 2022, 09:16

Řešil jste někdo brynýrování hlavně ?

Galvanizovnu tady mám, ale nevím, jak to ošetřit, aby nebyl brynýr i uvnitř. Je to perkusní .45, takže veliké ústí a na konci dvě díry se závitem na piston a bolster screw.

Napadá mne zaslepit hlaveň korkem a tavnou pistolí a do obou závitů šroub s inbusem a teflonovým
instalatérským těsněním. Nebo má někdo jinou radu ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#71 » pon 7. lis 2022, 09:34

Má to cenu ucpávat? Po pár výstřelech brynýr sleze a vrstva asi nebude taková, aby to něco ovlivnilo.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#72 » pon 7. lis 2022, 10:50

Nevím, nemám s tím žádnou zkušenost.

Je to perkus na veliké olověné koule, takže na záslepku se s tím nestřílí, ale přesné to je. Jen ta hlaveň je lesklá a na téhle zbrani má být černá.

Patriot-Pistol-1024x448.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#73 » pon 7. lis 2022, 16:38

Brynýr uvnitř (ve vývrtu) nebude vadit absolutně ničemu. Je to vrstva pár mikronů. Vzhledem k tomu, že brynýrovací lázeň má teplotu kolem 140 - 150°C a je to silně zásaditá žíravina (bavíme se samozřejmě o alkalickém černění za tepla) tak jakékoliv špunty či dokonce lepidlo z tavné pistole budou rozpuštěny velice rychle. Musely by se použít speciální vysokoteplotně odolné chemické zátky, ale jak píši výše - je to zbytečné, brynýr ve vývrtu a i kdekoliv uvnitř absolutně ničemu nevadí. Jen je potřeba po brynýrování udělat opravdu DŮKLADNÝ oplach - ideální by bylo brynýrovat hlaveň a dnový šroub (+ další serepetičky) separátně a po brynýrování hlaveň teprve sestavit. Což jsem ale pochopil, že to máš rozebrané na prvočinitele, takže brynýrování nic nebrání.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#74 » pon 7. lis 2022, 17:04

No, hlaveň mám kompletní, se šroubem a tou "odbočkou" na piston. Nejsem si jist, že to půjde doma rozebrat a zase spolehlivě složit. To raději risknu kosmetický problém, než řešit novou hlaveň.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#75 » pon 7. lis 2022, 17:47

Aha, já myslel, že máš dnový šroub zvlášť. No nicméně i tak to půjde v klidu celé nabrynýrovat, jen je poté fakt potřeba důsledný oplach, aby zbytky brynýrovací lázně, co se dostanou do závitu, nevyvolaly poté korozi. Ideální je několikastupňový oplach horkou vodou a poté opakovaně ošetřit nějakým vytěsňovačem vlhkosti (velmi dobré je na to WD40, které to má de facto v samotném názvu produktu - Water Displacement, 40th formula)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů