Povrchové úpravy zbraní a součástí - renovace, opravy aj.

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#46 » úte 4. lis 2014, 17:27

Nejsem si u Cerakote tak úplně jistý, ale pokud mě paměť neklame, dělá se při teplotě nad 1000°C a karbonitrid titanu při 630°C; což je nad popouštěcími teplotami běžných kovů.



Gimly
Příspěvky: 17

Příspěvek#47 » stř 5. lis 2014, 08:00

Díky Alberte za odkaz. Bohužel to je trochu z ruky. Spíš mne zajímalo, jestli jste to už někdo nezkoušel, přecejenom ta aplikace není úplně nejlevnější a od přírody propagačním letákům výrobců moc nevěřím. Marketingový krasožvást napíše kdokoliv. Jinak to vytvrzování se dělá v troubě, takže to by snad zbraň vydržet mohla. Krom toho mají i variantu pro součástky, které by teplotní namáhání nevydržely.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#48 » stř 5. lis 2014, 08:42

to máš pravdu, dělá se i dekorační titanování, ale to se hodí leda tak na kličky od oken a ucha k hrncům



Gimly
Příspěvky: 17

Příspěvek#49 » stř 5. lis 2014, 10:22

Myslel jsem ten Ceracoat, ten nitrid titanu bych asi vynechal.



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#50 » stř 5. lis 2014, 11:08

Hlavne ja myslel co si udela clovek doma sam.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#51 » pát 7. lis 2014, 14:35

Zdravím,měl bych jeden dotaz. Našel jsem firmu,která dělá povrchovky nitridací titanu,ale není to zbrojní firma. Je mi jasný pokud budu chtít upravit spoušť nebo kohout tak je to v pohodě. Dá se nějak legislativně ošetřit aby,mi mohli povrchově upravit i hlavní části to jest rám a válec revolveru? Nejde to na počkání,trvá to asi 14 dní.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#52 » pát 7. lis 2014, 18:26

No to by mne také zajímalo,zrovna jsem nad tím přemýšlel :-D

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#53 » pát 5. pro 2014, 12:50

Tak jsem to zjišťoval a legislativně to vyřešit nejde. Pokud firma nemá zbrojní licenci tak to v souladu se zákonem nelze.
Pozitivní je však to že zde miňovaná firma titankov.cz zbrojní licenci má.



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#54 » pát 5. pro 2014, 13:49

Také jsem to zjišťoval a nesehnal jsem firmu, která by měla licenci na dopravu, tudíž pro mne by to znamenalo dopravit zbraň z Prahy do Olomouce osobně Pendolinem a potom o5 vyzvednout, takže k ceně povrchovky titanem ještě musím připočítat 4x 251,- Kč na dopravu a 2x dovolená .... obvolal jsem PPL, GEISS a pod a nikdo to nedopraví ....

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#55 » ned 7. pro 2014, 10:26

Zdravím všechny,sice to souvisí s povrchovou úpravou jen málo,ale nechci zakládat nové téma. Chtěl bych se zeptat ,zda se dá někde u nás sehnat perleť na výrobu střenek a zda je tento materiál v domácích podmínkách obrobitelný.



Mikxi
Příspěvky: 8

Příspěvek#56 » úte 9. pro 2014, 16:51

Podival bych se po materialech na vyrobu strenek nozu. Napr. http://www.jatagan.eu/material-na-strenky/musk-ox-horn-10x40x95mm.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#57 » stř 18. úno 2015, 20:49

Jde nejak opravit cerny elox na ramu pistole z lehkeho kovu?Nebo to musi jit komplet dolu a cele znovu?

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#58 » čtv 4. úno 2016, 15:28

Ahoj
Před nějakým časem jsem si pořídil Gazelu 58, vše funguje jak má ale začal se docela loupat původní lak ze zbraně. Nejvíc na hlavni a trochu i na těle. Proto jsem se rozhodnul že ji mastříkám barvou KRYLON na zbraně. Všechno vypadalo dobře dokud jsem (po 24 hodinách) zbraň nesesložil a nepromazal Konkorem 101 (před lakováním jsem ji rozebral a samozřejmě odmastil). Vypadá to že Konkor nějak narušil barvu a ta změkla tak že ji teď dokážu seškrábnout nehtem. Tam kde olej není tam barva drží spolehlivě. Setkal jste se s tímto někdo? Docela mne zklamaly barvy KRYLON které kde kdo chválí že jsou na maskování zbraní super... Pokud nezvládnou mazací olej jako je Konkor moc vhodné na zbraně nejsou :?

Nicméně řeším co teď s tím, vím že na Gunexpert nabízejí povrchovku polyuretanem která stojí to 3500,- bral bych to jako poslední možnost. Nevíte někdo co s tím lakem? Krylon odstraním ale co pak s oloupaným původním lakem :-) dá se sehnat něco vhodnějšího než KRYLON? Mám to vzít za puškařem?

Díky za rady.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#59 » čtv 4. úno 2016, 15:36

Krylon není trvalý lak. Na maskování se používá mimo jiné i proto že jde odstranit.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#60 » čtv 4. úno 2016, 22:10

Tak odstranit jde každá barva, jen jsem netušil že to sleze po troše oleje :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Petr z Braníka a 9 hostů