Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#121 » úte 6. říj 2020, 11:19

rumcajs_tr píše:Ta XDS vypadá fakt super, asi je i pekelně tenká (0.9"XDS vs 1.0" PPS vs 1.02" G43) ... Podle mě je tloušťka zbraně jedna z nejdůležitějších vlastností...

To bude asi záležet na vkusu a rukách každého soudruha. Já mám na G43 návlek Hogue, protože je na mě prostě moc tenký (a G26 je už moc extrabuřt).

Uživatelský avatar
Marťošek
Příspěvky: 4

Příspěvek#122 » stř 21. říj 2020, 20:46

přečetl jsem všechny příspěvky o tomto tématu, jsem moc rád, že téma je oživené :-)

jsem v situaci, kdy chci vybrat subkompakt, zvažuji:
1. počet ran / velikost zásobníku - už to bylo zmíněno, ale není mi zcela jasné, zdali 6 ran stačí. Nějaké statistiky praví, že komflikt trvá do 2 minut a je použito celkem celkem 6 ran (což nemusí být úplně pravda). Ale je zcela nesmysl mít méně munice, než je potřeba a také nosit nepřiměřeně více než je reálně potřeba. (velmi diskutabilní)

1a. dříve se říkalo: "že když se budu hájit tím, že jsem střílel v afektu" - není možné při tomto tvrzení použít druhý zásobník nebo taktické přebití . Tedy jsem u jednoho zásobníku s definovaným počtem ran. (OK - možná je to blbost, ale když by k něčemu došlo, rád bych to řešil jedním zásobníkem) ... viz předchozí příspěvky ... kdy někdo leží na zemi a musí se bránit přesile ... nemá moc prostoru pro použití dalšího zásobníkku.

2. velikost pistole vs. skryté nošení ... nechci FS ... vyhovuje mi malá pistole / líbí se mi revoler, ale bohužel je opravdu tlustý a definovaným počtem ran. ... Měl jsem šanci vyzkoušet Glock 43 na střelnici a bylo to pocitově v pohodě, ale nevím jestli 6+1 je postačující pro pozitivní vyření situace ...

3. cena / výkon ... určitě hraje roli finanční stránka věci, ale zase nejsem tak bohatý, abych sikupoval levné věci ... a stejně u pistole, pořizovací cena je ta nižší položka

4. spolehlivost a náhradní díly, dnes už se nic nedělá tak, aby to vydrželo věčně ... naopak ... také to proběhlo v tématu, některé pistole jsou "designované", aby vydržely definovaný počet ran a potom byly vyměněny ... nikoliv foe ever :-) ... raději bych vlastnil něco spolehlivého ... člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat ... kdy se objeví nějaký drban a bude si dělat nároky

Chápu, je mi těžké poradit ... ale líná huba holé neštěstí ... tedy ...
děkuji



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#123 » stř 21. říj 2020, 21:16

Hele, já ti do toho nechci kecat a možná jsem odstrašující příklad, ale postupným vývojem jsem došel k tomu, že pokud jsi civil a musíš nosit skrytě, žádná 9L není tak malá, aby se nosila opravdu pohodlně, obzvláště v létě v pořádném vedru. Vyzkoušel jsem všechno možné i nemožné a většinou mě to nejpozději odpoledne začalo srát, obzvláště když jsem střídal kancelář s jízdou autem. Můj závěr je takový, že nosím Taurus PT 738 https://www.thetruthaboutguns.com/gun-review-taurus-738-tcp/ který mě nesere vůbec a na každodenní nošení "v dobách míru" vřele doporučuji nějakou 9 Br která je VÝRAZNĚ lehčí a menší než 9L. V dobách "ohrožení" bych ji vyměnil za jakýkoliv kompakt v 9L (třeba G19), protože je jenom o půl cenťáku širší než jednořaďák 9L a má toho v šupleti 2-3x tolik. Přesně z tohoto důvodu budu teď prodávat Walther PPS M2, protože z mojeho pohledu kromě toho že je dobře udělaný a dobře sedí v ruce je na hovno. Na každodenní nošení v létě je moc velký a když ho porovnám s G19, není zas o tolik menší a lehčí. Samozřejmě je to jen můj názor a každý má svůj...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#124 » stř 21. říj 2020, 21:41

Já do září nosil P30 bez problémů... Teď jsem měnil práci a nosím oblek = košile v kalhotách, tak jsem pod sako přešel na G48 a se skrytím nemám problém... Teda hlavně nezapomenout nesundavat sako mimo kancl...



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#125 » stř 21. říj 2020, 23:03

Dneska naštěstí není co řešit. P365 nebo Hellcat (H11) jsou miniaturní a mají velkou kapacitu. Obě je možné mít dokonce ve variantě s přípravou pro mini kolimátor (P365XL nebo H11 OSP) a dneska už se na trhu k nim začínají i objevovat seriózní svítilny (TLR-7sub), takže pak ta malinká pistolka zvládne v podstatě totéž, co taková G19 - jen s horší ergonomií, ale to může být dost relativní.

https://www.handgunhero.com/compare/spr ... -glock-g43

Všimni si, o kolik je Hellcat ještě menší, než malá G43. A to má s rovným zásobníkem kapacitu 11+1!



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#126 » čtv 22. říj 2020, 08:44

No promiň, ale při vší úctě, žádné světoborné rozdíly ve velikosti nevidím a hmotnost je stejná. A prodloužený zásobník dnes koupíš v podstatě do každé zbraně.

https://www.handgunhero.com/compare/springfield-hellcat-micro-compact-vs-taurus-738-tcp



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#127 » čtv 22. říj 2020, 09:06

No já se zase musím zastat Lorda Salixe. Ano, ten velikostní rozdíl není dramatický, ale tyhle zbraně (Hellcat, P365) mají skoro dvojnásobnou kapacitu a přitom jsou ještě o fous menší.
2 roky zpátky tyhle možnosti nebyly, jednořadé subcompacty měly všechny plus mínus stejnou velikost, hmotnost a kapacitu 6 - 7 ran.
Hellcat (či H11) je menší a lehčí než G43, XDS nebo S&W Shield atd, přitom má kapacitu 11+1.
Takže tady 100% souhlasím, že klasický 9mm single-stacky už dnes nemá cenu kupovat.

Zároveň ale i souhlas s Tebou, že kapesní .380ACP je úplně jiná liga a já sám doma LCP2 do trenek, takže přesně vím o čem mluvíš :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#128 » čtv 22. říj 2020, 09:17

Vyzkoušel bych určitě H11 a P365, dlouho jsme nosil a vlastě pořád nosím P232, z důvodu sjednocení ráže sem chtěl G43, potom G43X, než jsem se k tomu dostal, tak se objevily tyto subcompacty, zacílil jsem na P365, ale první verze byly nic moc, plus než se dovezly do ČR, tak to trvalo. Mezitím se objevil u nás i Hellcat/H11 a subjektivně hodně dobrý, tak js hned po vyzkoušení objednal.
Zatím tedy nemám a čekám - od srpna, prvně se čekalo až Kozap naskladní, teď měli minulý týden konečně naskladnit, ale zase tento týden mají zavřeno skrz koronu a navíc teď Prymula zase nařídil zavřít obchody kdp ví na jak dlouho.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#129 » čtv 22. říj 2020, 09:27

Ještě pozor, ono je rozdíl mít (jako mám aktuálně já) třeba G43 s botkou +1 na malíček, takže dohromady 7+1 a k tomu záložní s větší +2 botkou, takže 8.

Nebo mít P365 s botkou na malíček 12+1 a k tomu záložní 15 (+ klidně botka). Ty singlestacky s botkou strašně rychle narůstají do délky, kdežto P365/Hellcat jsou nahoře úzké a pak už klasický doublestack, takže s narůstající kapacitou se to prostorově čím dál více vyplatí.

Já zase bych nenosil 6x .380, když už tu zbraň nosím, tak hellcat není takový rozdíl a můžu mít 2x větší kapacitu a v lugru + klidně kolimátor a svítilnu, ty možnosti jsou úplně jinde.

Ale pokud někdo fakt nesnese ani dnešní micro devítky, tak souhlasím, že kapesní .380 (LCP apod.) je kategorie, která má stále dnes smysl. Singlestack devítka ne, to je už mrtvá větev.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#130 » čtv 22. říj 2020, 09:45

Čili může mít člověk v dost malém balíčku třeba 15+1 a záložních 20 viz:

s15.jpg


To se mi na těch moderních placatých doublestack pistolkách líbí nejvíc. Nejen k nošení, ale i na střelnici, kurzy apod. Trénovat s neustálým přebíjením a plněním šestiraných zásobníčků je peklo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#131 » čtv 22. říj 2020, 09:48

LordSalix: Přesně tak.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#132 » čtv 22. říj 2020, 11:09

Vsechno ohledne s15 jsou jen teorie. Ukaze mi nekdo, kde si muzu 5 zasobniku s15 koupit a k tomu jeste kovovy zachyt zasobniku? Premyslel jsem nad g48,ale po prozkoumani trhu jsem hodil zpatecku.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#133 » čtv 22. říj 2020, 11:31

Je to teď špatné, amíci jim na fóru píšou, že aktuálně je zpoždění objednávek a dodání tři týdny. Ale prý brzo rozjedou výrazně větší výrobní kapacitu. Já třeba mám už pár let G43, tak ještě počkám do příštího roku, jestli přikoupit G43x OR a S15 shieldy ... + taky dlouho slibují zásobníky i pro původní G43. To by se pak všechno dalo krásně prohazovat.

Ale nemít to, tak se na to vykašlu a jdu rovnou do H11 OSP a na Glocka kašlu. I on kašle na nás, vždyť ho musí cizí firma vracet do hry.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#134 » pát 30. říj 2020, 22:01

Ahoj.
Nejprve jsem nosil CZ P10c. Nedalo se. Vnitřní kydex nedávám, venkovní kydex byl dost vidět. Jezdím hodně autem a ani to nebylo komfortní, pořád to někde tlačilo.
Přešel jsem na Walther PPS M2. Nošení super, střelba celkem ok, mělo to malinko větší zpětný ráz. Když jsem z toho nechával střílet manželku kamaráda, po 1 zásobníku to zahodila, že se to nedá udržet. Mně vadil nízký počet nábojů. Nenosím druhý zásobník... Ideální úchop pro mě byla varianta se zásobníkem pro 7 a 8 nábojů. Střílel jsem i z G43, ten Walther mi připadal lepší.
Nakonec jsem najel na CZ 2075 D RAMI, kydex s poutky Sweetlops nebo jak se to píše... Pouzdro s plným SW a o 10 st nakloněné dopředu. Téměř není vidět, zásobník 14 ran + 1. Pouzdro o 10 st dopředu pak skvělé do auta. Nikde netlačí, nevím o ní. Skvěle se mi drží, 15 ran u sebe, velice přesná, není vidět, 9mm Luger.
Když chci opravdu prcka, mám S&W Bodyguard 380. K tomu mám botku z USA +1. Spolehlivost super, střílí se z toho perfektně, do 15ti metrů se nechá mluvit i o nějakém zamireni a střelbě do černého. Udělal jsem si jen značky na miridlech barvou, aby bylo lépe vidět. Naprostá katastrofa je ale povrchová úprava. Střílel jsem s tím asi jen 4x, jinak mám trezoru. Párkrát sebou v kydexu. Pokaždé vyčištěno a nakonzervovano. Po 1,5 roce na závěru hloubkova koroze. Nechal jsem udělat novou povrchovou úpravu cerakote. Chlápek, co to dělal, měl taky SW Bodyguard a prý mu taky začala reznout, asi po roce. Tak že za mě nosím RAMI, při cestě do zlé Prahy mám buď P10 nebo G17, když nechci, aby bylo vůbec vidět, tak SW Bodyguard 380. Střílel jsem i z Kevina, ale kope víc jak ten Bodyguard a po cca 5 zásobnícich už se mi to vůbec nelíbilo... Zas cena je ale jinde...
Ale každému vyhovuje něco jiného, každý si na to musí přijít sám, vychytat, doladit.

Uživatelský avatar
Marťošek
Příspěvky: 4

Příspěvek#135 » sob 28. lis 2020, 08:43

Víte někdo o nějakých minusech u Hell ať h11?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host