Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...


tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#136 » pon 22. bře 2021, 21:35

Tvl z toho clovek vazne neni moudrej, kdyz to tu ctu :mrgreen: to je proste slepa ulice. Nosim v tasticce, takze potrebuju nizkou vahu, tj dulezitejsi nez velikost nebo placatosta chci kohout. V uvahu v 9L mi prijde jen cz 2075 rami. Soucasny maly CZ jsou uz vsechny tezsi anebo neesteticky plastovy SF a to plati plus minus o vsech vyrobcich... :?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#137 » pon 22. bře 2021, 21:51

Ty máš vybráno. Hotovo finito.
Já doporučuju nosit za pasem a nevidím co vidíš ty za nevýhody na jiných pistolích. Ale to je tvoje věc. Doplnění: špatná volba to není.
Naposledy upravil(a) audis dne pon 22. bře 2021, 21:57, celkem upraveno 1 x.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#138 » pon 22. bře 2021, 21:56

Atak je to v poradku.
A pozor, ja zadny nevyhody nevyjmenovaval. Jen jsem psal, co hledam. Zadna pistole nema nevyhody sama o sobe. Nevyhody na nich vidi jen lide podle svych preferenci.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 222

Příspěvek#139 » pon 22. bře 2021, 22:43

Hele já jakožto majitel G43 (který je, uznávám, dnes již považován za překonaný) si dovolím ho doporučit - váhu má o 200g nižší než RAMI, zásobníky seženeš lehce, botku na prodloužení koupíš i na Aliexpresu...
RAMI jsem jen držel v ruce a je krásná, dobře se mi drží (jsem spíš ČZtář), ale ta váha něco udělá... Na druhou stranu to není plast...
Jianj při nosení v tašce vidím absenci kohoutu spíš jako výhodu, ne? Že se za něj nic nedostane... Ale jak píšeš, Ty sám víš, co hledáš a co je výhoda a co ne (nevím, jak vypadá Tvá taštička :-) ) Jinak dej si pozor, ty RAMI se dělaly (dělají?) i plastové, a nejsou ani nijak označené myslím - před glockem jsem na ně hodně koukal na hunting bazaru a někdo to tam měl uvedené, někdo ne... Takže pokud se plastu štítíš, tak ať pak nejsi překvapený :-D



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#140 » pon 22. bře 2021, 23:16

Dik za vecnou reakci :thumbup: Proc je glock45 povazovanej za prekonanej? Mne se glocky bohuzel extremne, ale extremne nelibej. Zadna pistole s tim modernim designem se mi nelibi a v tom jsem pri vyberu hrozne omezenej :| nektery vypadaj jak ze star treku anebo jako plastovy hracky. Tim nikomu nechci hanit jeho pistoli! Kazdej at si pouziva, co se jemu libi. Nikdy bych se nad neci volbou neofrnoval. Plastu se vylozene nestitim. Vadi mi jen ty designy plastovejch pistoli. Designy kovovejch mi prijdou znatelne jiny a klasictejsi.

V tasce mam 2 oddeleni, v 1 z nich je jen pistole a je uchycena. Kohoutu tak nic moc neprekazi a taky zalezi, jakej kohout by to byl. Klasickej spicatej a velkej ze stary cz75 by byl asi blbej.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#141 » úte 23. bře 2021, 06:58

Co tak KIMBER MICRO ECLIPSE 9 mm Luger?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#142 » úte 23. bře 2021, 07:43

Taurus PT-709



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#143 » úte 23. bře 2021, 09:30

Dekuju za tipy :clap:



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#144 » úte 23. bře 2021, 09:50

G43 je překonaný, protože ve stejné velikosti (maličkosti) je možné dneska mít 10+ ran. Dneska pokud chce člověk nejlepší mainstream subcompact na nošení, tak na našem trhu zatím Hellcat a P365. V zahraničí se toho vyrojilo už mnohem více. Čili dnes jednořadé subcompacty jsou vlastně už dvouřadé.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#145 » úte 23. bře 2021, 10:06

Pokud nespěcháš, možná stojí také za to chvíli počkat, co CZ vymyslí. Poměrně nedávno se RAMI přestal vyrábět. Je tedy otázka, jestli to plánují něčím nahradit, nebo za náhradu považují P-10M..



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#146 » úte 23. bře 2021, 10:45

Když to budeš nosit v tašce, tak je skoro jedno co si do ní koupíš, protože když bys to fakt potřeboval, tak to z ní nevytáhneš... Takže cokoli co se ti líbí a co se ti do té tašky vejde...



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#147 » úte 23. bře 2021, 12:18

LordSalix píše:G43 je překonaný, protože ve stejné velikosti (maličkosti) je možné dneska mít 10+ ran. Dneska pokud chce člověk nejlepší mainstream subcompact na nošení, tak na našem trhu zatím Hellcat a P365. V zahraničí se toho vyrojilo už mnohem více. Čili dnes jednořadé subcompacty jsou vlastně už dvouřadé.


Dik za vysvetleni.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#148 » úte 23. bře 2021, 12:23

Na druhou stranu, pokud by člověk unosil i běžný dvouřadý kompakt, tak se z toho lépe střílí a může na tom mít "pořádnou" baterku a "pořádný" kolimátor, pokud chce. Já jsem nosil pár let právě G43 a pak chtěl upgrade kvůli kapacity, silnější baterky a časem i kolimátoru. Ale momentálně Hellcat nejde nikde vyzkoušet a v ruce na prodejně se mi moc nezdál, tak jsem zatím vzal P-10s a taky se to dá nosit, možná u toho už zůstanu.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#149 » stř 24. bře 2021, 08:59

RAMI (celokov) i Hellcat mám, velikostně jsou hodně podobné, ale na váze rozdíl skoro 200 gramů (bez zásobníků). Jediné co je na RAMI lepší je spoušť, ale přeci jen má najeto několik desítek tisíc, snad si ten Hellcat taky sedne.

71FC55AF-FDC8-4E36-A791-D39D11B9518D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#150 » stř 24. bře 2021, 10:32

To je dobrá fotka. Bohužel ta horní pistole je úplně mimo můj vkus. Tuhle modernu já nedávám, přestože kvůli váze bych přesně něco takovýho potřeboval :think:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hosti