Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...


Lukin 6
Příspěvky: 6

Příspěvek#76 » stř 8. úno 2017, 09:08

Zdravím. Chystám se ke koupi něčeho ryze kapesního (9 Lug/9 Br.) a narazil jsem na Remington RM380. Nevím, zda se spouštovým mechanizmem DAO patří tato zbraň do tohoto vlákna, ale přece se zeptám.. Nemáte něko zkušenosti ze střelby s touto pistolí - chování, popřípadě spolehlivost?? Já ji pouze držel v Corradu (vyzkoušt jsem zatím nemoh - střelnice v rekonstrukci) a působila na mě velmi dobře.. celokov, pěkně provedená, malá, dostačující ráže, s prodlouženou botkou zásob. pěkně sedí v ruce.. Budu rád za jakýkoliv postřeh a názor. Děkuji.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#77 » stř 8. úno 2017, 10:32

Už z "papírových parametrů" nemá žádnou praktickou výhodu proti většině konkurence, co už tu byla zmíněna.



Lukin 6
Příspěvky: 6

Příspěvek#78 » stř 8. úno 2017, 15:25

ladaj - Podle "papírových parametru" je určitě skladnějši=menší než některé zmíněné modely (třeba než G42). A líbí se mi, že je to podle testů poměrně odolný celokov a přesto poměrně lehký..

Upřesním tedy otázku.. Je tady někdo, kdo RM380 vlastní nebo z ní střílel a měl možnost srovnání s konkurencí ?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#79 » čtv 9. úno 2017, 15:09

Měl jsem včera v ruce Ruger LCP a můžu vám říct, že je to tragédie. Prská to na všechny strany a nedá se to solidně udržet v jedný ruce. Spoušť je tvrdá a má dlouhej chod - na pudovou střelbu dost nešikovný a mířenku s tim nikdo střílet nebude. V druhý ruce jsem měl Glock 42 a ten rozdíl je propastnej.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#80 » čtv 9. úno 2017, 16:14

mikki, předpokládám, že Prague Armory, že? Na LCP se zítra chystá kámoš, každopádně já si včera osahal G42&G43. Browning pěkně letí z komory, srovnání záměrné je otázka chvilky. S botkou zásobníku (kterou tam na 42 nemají) to bude ještě větší pohoda. Naopak G43 mají i s botkou a ten kopanec je fakt znát, o dost nepříjemnější střelba. Ne že by se na to nedalo zvyknout, ale první dojem teda nic moc. Já mám o moderním subkompaktu jasno, bohužel si ho Glock nacenil ze dne na den o 3000 výš a prodejci se taky přizpůsobili až moc rychle, což mě moc nepotěšilo...to je jako s cenama benzinu...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#81 » čtv 9. úno 2017, 16:31

jj, prague armory. G42 je o něco větší než LCP, ale ten rozdíl v projevu je natolik zásadní, že to podle mě nemá smysl řešit. Otázka samozřejmě je jak si G42 stojí oproti jiným kapesním pistolím. Ze srandy jsem si zkusil z G42 vystřelit na 30 metrů a všechno bylo v papíře a 4/6 dokonce v postavě, ale týpek nejspíš přežil :)

G43 je už taky na hranici udržitelnosti, ale zas je to plnotučná ráže, no.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#82 » čtv 9. úno 2017, 17:13

No já se těšil na předváděčku na LCP-II, ale nic :(. Z LCP Custom jsem si párkrát vystřelil. Nejvíce mi vadilo, jaké pecky do dává do spouště. Jsou to intenzivní vibrace, co se přenáší přímo na spoušť a po pár ranách mě z toho bolel ukazovák :\



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#83 » pát 10. úno 2017, 08:47

Též jsem včera zkusil LCP a Glock 42. LCP na tu velikost přesná, spoušť pro mě ok, ale děsně kouše, a uložení prstu na spoušť je nepohodlné (buď musím spouštět druhým článkem a tím strhávám, nebo spouštím prvním a opaluje mi ho každý výstřel, protože na něj jdou zbytky nečistot z výhozního okénka.

G42 byl na střelbu příjemný a pohodlný, ale netrefil bych s ním širší stěnu stodoly, ani kdybych stál vevnitř. Nejspíš to bylo úchopem, ale pro obranu je tím pro mě nepoužitelný, fakt nevím jak ho držet, aby to létalo kam chci já - potvrzuje se, že pro začínající střelce se tyhle malé kompakty moc nehodí.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#84 » pát 10. úno 2017, 09:44

Já s g42 po koupi dost bojoval, než jsem si ten úchop našel. Furt jsem nemohl poskládat prsty na tak malou pistolku, buď jsem si přizvedával záchyt závěru nebo se mi pletly prsty do cesty ukazováčku, co tiskne spoušť. Ale nakonec jsem si ten úchop našel, leč i tak se mi s ním na krátkou vzdálenost střílí nejlépe jednoruč a při rychlejší střelbě na 10m silnou rukou se člověk nedostane z pivního tácku. Což si myslím, že je pro sebeobranu dostačující.
IMG_20170110_214810.jpg

IMG_20170124_213351.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#85 » pát 10. úno 2017, 10:16

Zbrojní průkaz mám pár měcíců. Ruger LCP Custom vlastním a nosím. Má svoje mouchy, ale pro někoho, kdo má malé ruce, je celkem ok. Pro někoho s velkejma pazourama asi může být utrpením. Nejspíš bych jí nedoporučoval jako jedinou zbraň, kterou hodláte vlastnit. Není to pistole stavěna na to, aby z ní člověk každou návštěvu střelnice sypal jeden zásobník za druhým. Nosím jí ale velice rád.

Takže tady shrnu mé dosavadní zkušenosti střelce začátečníka s LCP Custom.
+velikost, hmotnost, skladný tvar: asi 250 gramů prázdný, 340g s plným zásobníkem. Proti mému druhému subcompactu G26 je tedy váhově poloviční. U větší zbraně uvažuji, jestli jí tam či onam opravdu potřebuji nosit, když jde o celkem bezpečné místo. U LCP custom takto neuvažuji. Je tak malý, že mě vůbec neomezuje a příliš nehrozí, že by si ho pod oděvem či v kapse někdo všimnul. LCP custom mě prostě naučil nosit opravdu denně, třeba i na večerní běhání. Neznamená to ale, že bych větší zbraň od pořízení LCP Custom vůbec nenosil. Mám prostě jen další možnost na výběr.

+oproti standardnímu LCP větší použitelná mířidla.

+při mířené střelbě na 10m se s LCP custom trefuji přibližně stejně jak s G26.

-manipulace: Na tak malou zbraň mi závěr připadá poměrně tuhý, takže natahování závěru je trochu neohrabané. U takto malé zbraně je prostě těžké závěr dobře uchopit.

-kopání při střelbě: V ruce jsem zatím držel jen pár zbraní, ale LCP custom mi rozhodně nakope víc než G26. Navíc u toho G26 mám pocit, že kopnutí při výstřelu je spíš jakýsi celkem příjemný tlak. LCP Custom je malá vzteklá mrcha a výstřel pociťuji jako takové ostré seknutí. Je ale otázka, jestli to u nějaké pistole v ráži .380 může být při srovnatelné váze a velikosti výrazně lepší.

-hodně dlouhá a celkem tuhá DAO spoušť, naštěstí ale velice plynulá. Při pokusech o pudovou střelbu kvůli dlouhé tuhé spoušti strhávám mnohem víc než u G26, při mířené to tolik nevadí.

-evidentně není stavěná na dlouhou životnost s velkým počtem výstřelů. V záruce se píše jen 3000 výstřelů. To asi ale bude podobné u všech malých záložních pistolek.

-ráže jen .380, ala jak říkám, lepší .380 na opasku, než luger v tresoru.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#86 » ned 12. úno 2017, 16:39

Když už jsme u těch subcompactů, nemáte někdo zkušenosti se SIG SAUER P938 SAS ?
(https://www.sigsauer.com/store/p938-sas ... mpact.html)
Sice cena je fakt pekelná, ale na pohled je to krásný kousek... jak se asi nosí a jak střílí?



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#87 » ned 12. úno 2017, 17:02

Zrovna jsem k nim došel také, ještě vypadá slušně https://www.sigsauer.com/store/p290rs-n ... mpact.html. Musím se na ně jít podívat, jak se budou držet, zatím mi nic úplně nesedlo - vyzkoušeno g43, g42, pps, xmd, hk P30SK (zatím se mi líbil nejvíc ale lišta na baterku je hrozná na nošení)

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#88 » ned 12. úno 2017, 22:13

Mam vyzkousenej Sig P938 Extreme, hezka pistolka, ale drzeni nic moc, s prodlouzenym zasobnikem lepsi. Za hlavni vadu ale povazuju SA rezim, na noseni s nabojem v komore to neni. Proto sel do sveta a situaci vyresil Glock 43. Spokojenost.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#89 » pon 13. úno 2017, 00:08

Nojo, to je fakt, nevšim jsem si, že 938 je SA only...

A co takhle zpátky do českých luhů a hájů.... CZ RAMI 2075... osvědčená, chyby vychytané, SA/DA, pravda, trochu těžší, ale furt subkompakt...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#90 » pon 13. úno 2017, 00:22

dnes jsem ohmatal a střílel 2075 a špatný. Nedosáhnu na záchyt závěru, s prodlouženým zásobníkem chybí podpěra na půl malíčku (mám malé ruce) malíček tlačí na hranu botky - nedá se pro uchop pořádně využít, zklamání. Ergonomie špatná. Střelba průměr, možná mírně nadprůměr ve své kategorii. Za půlku tržní ceny (8000 kč nová, 5000 kč ojetá) možná akceptovatelné pro mě. I když na nošení tlustý (tlusté jako jiné dvojřadé pistle), na mířenku neergonomické. Takže vlastně na nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů