Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...


grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#256 » stř 6. dub 2022, 15:02

Tyjo, tak u HT, že bych někdy cítil málo pozornosti, to fakt ne, to můžu potvrdit. U některých instruktorů očekávej velmi bystré oko a vyžadovanou vojenskou disciplínu :D



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#257 » stř 6. dub 2022, 18:11

Eagg- pokud chceš originál, kvalitu a vážně se něco naučit, tak jednoznačně Aegis.
Pokud chceš nepovedenou kopii různých systémů včetně Aegisu, která je "výcvikem" spíš zážitková, vydej se k Hard Tasku.
Aegis nemá videa, ptz z videa se nic nenaučíš a nemá ti kdo opravit chyby.
Co se týče přístupu, když se jdu někam něco učit, chci slyšet, co dělám blbě. Pravdou je, že specifický humor nemusí sedět každýmu.
Rozdíl mezi oběma společnostmi je propastný. Aegis je u nás top a to o parník. Mluvím o zkušenostech delších než 13 let.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#258 » stř 6. dub 2022, 18:28

Aegis nemá licenci na MV. Takže si budu muset počkat, a jí budou mít.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#259 » stř 6. dub 2022, 18:56

...aaa, tady má někdo bolístku :)

Eagg - je to jedno, HT i Aegis jsou špička (a jinam bych nešel), rozdíly jsou spíše subjektivní, jak si kdo s kým sedne (není možné aby každý vyhovoval každému)... každopádně bych doporučil jít k oběma, jakkoli se z 90 % překrývají, je fajn poznat i ty detaily z různých zdrojů (specialita HT je jednak to, že instruktorů je víc, takže si do jisté míry lze vybrat, pokud někoho nemusíš, a pak vánoční vypsání termínů na skoro celý rok, přičemž se velmi rychle zaplní, takže je náročné se v dubnu někam uplacírovat... naopak Aegis obecně má termínů velmi málo, ale teď už se neplní tak rychle - dříve se dalo čekat více než rok... jo a Aegis mívá také 15-16 lidí, to je se dvěma instruktory oborový standard)

za mne jsou rovnocenní v pistoli, v pušce mají HT navrch... když bych zvažoval jen jeden, pak s kosou asi na Aegis a s ARkem rozhodně na HT

ale nenech se zmást, HT má prostě střelecké kurzy rozdělené na 4 úrovně po jednom dni, tj. pušku stejně jako pistoli, Aegis má odstupňované jen pistole a pušku mají jako modul navíc (a upřímně není to od věci, chodit na ně postupně a mezitím trénovat)



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#260 » stř 6. dub 2022, 21:45

Eagg - jestli mas tu moznost, jdi na kurz k obema (Hard Task i Aegis). Moje zkusenost je, ze oba poradatele kurzu jsou profi, a u kazdeho se dozvis neco, co u toho druheho ne. Pocet ucastniku na kurzu byva srovnatelny (jiz zmineno cca 15 lidi na 2 instruktory). Zbytek je o sympatiich a lidske chemii.

Jestli chces jit jen na 1 kurz, sel bych na Aegis K5, protoze diky 3 dnum pokryva rozsahem zhruba DR 1, DR 2 i DR 3 u HT, vcetne strelby okolo auta, zpoza krytu atd.

Volit kurz podle zbrane se mi nezda relevantni, i instruktori Aegisu maji standardne AR-15, a i na jejich kurzech a trenincich jsou dnes z 90% strelci s AR, obcas nejaka kosa, obcas kalach. Asi jako vsude, HT nevyjimaje.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#261 » stř 6. dub 2022, 21:56

Když jsme u těch kurzů - před pár lety jsem absolvovala HT a Base47, teď jsem měla chvíli střeleckou pauzu a ráda bych si to zopakovala od začátku, ale co koukám na Base47 - fungují ještě? Poslední aktualizace z roku 2020, neví někdo?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#262 » čtv 7. dub 2022, 08:58

Z mého pohledu je lepší koncept 3 oddělených levelů v delším časovém horizontu, obzvlášť pokud účastník přichází bez předchozí průpravy. Jak již někdo zmínil, má čas získávat postupně návyky a dovednosti potřebné k zvládání dalších situací a drillů v rámci vlastního tréninku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#263 » čtv 7. dub 2022, 18:31

Byl jsem u obou a pokud máš ty dva (tři) dny času, tak jeď na Aegis. Pokud tedy dokážeš celý ten čas čerpat a zpracovávat informace. A když jsem tam byl já, tak byli dva a chvílemi tři instruktoři.

Z Aegisu videa nejsou, protože je netočí a nepouští drily a další věci ven. Moc dalších je kopírovalo.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#264 » pon 11. dub 2022, 13:51

V pátek jsem u Hard Task byl na MV-102. Co do obsahu kurzu je to jasné, dělali jsme situace dle nařízení vlády. Ale pokud můžu mluvit o přístupu instruktorů, tak ten se mi obrovsky líbil. Měli oči všude, ačkoliv byli dva, viděli všech dvanáct účastníků a byli schopni nás včas opravovat, udržet naši pozornost, zájem a atmosféru. Pro mě to byl skvěle strávený den, ačkoliv jsem si původně přijel jenom pro ten papír, nakonec jsem se ohromně bavil a celý den jsem si moc užil. Kromě teda toho, že jsem se dost naučil a mám dlouhý seznam položek, které si chci dosušit a dotrénovat a na které bych sám nepřišel.



ZPMK
Příspěvky: 9

Příspěvek#265 » sob 17. zář 2022, 16:00

DP od HT jsou ale kurzy určené pro obrannou střelbu a reálné použití. Je to napsáno i v popisu kurzu. Tedy tasíš ze skrytého nošení a vracíš do skrytého nošení, pokud nejsi policista (na kurzu nosíš jak chceš, je to na tobě). A vzhledem k tomu, že do pouzdra vracíš, když ti nehrozí nebezpečí a máš tedy dost času, nevidím důvod proč spěchat (a zrovna u HT na tebe nikdo s bezpečnou manipulací nespěchá). Právě naopak, při vracení pistole do pouzdra jsi nejblíže tomu si přemířit vlastní tělo či lidi okolo nebo dokonce zavadit si o oblečení/výstroj. Na kurzech kladou důraz toto dělat super pečlivě. Nemluvě o tom, že když dostřílíš tak stejně děláš odhled od cíle, kontrolu okolí a až poté uklízíš do pouzdra tak mi není jasné co získám tím, že umím uklidit o půl sekundy rychleji.
Přijde mi tak zvláštní si vybírat pouzdro podle toho jak rychle do něj umím uklidit zbraň při sušení.
Souhlasím s tím, že pro začátečníka, který nemá tolik najetou bezpečnou manipulaci je asi bezpečnější začít drillovat z neskrytého OWB a pak co nejdříve přejít v tréninku na to jak bude zbraň používat (nošení, los,..).
vgj píše:Na mém kurzu v HT měl jeden kolega AIWB. Zdržovalo ho to. Já to prošel s půjčeným vybavením (OWB a G17).
Teď mám k P10c se světlem a kolimátorem hybridní IWB a drilování s ním dělám nerad. Tasení je sc ohledem na stejnou pozici 14:30 stejné, ale ukládání široké pistole je pomalé.
Dlouhodobě nosím v pevném koženém pouzdře single stack, tam je manipulace v pohodě. Pro ustrojenou P10 dokoupím ještě kydex OWB. S hybridem se na kurzy nechystám.
Zkus si hodinu trénovat tasení, zapichování a spouštění. Pak natáhnout a zase do pouzdra. Pokud to půjde jako po másle, pak s klidem IWB. Jinak zvaž OWB.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#266 » úte 8. srp 2023, 22:19

Zdarec, máte někdo čerstvou zkušenost s nějakými kurzy od https://www.sniper.cz/kurzy.html? Díky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#267 » stř 9. srp 2023, 10:20

No, je to v Chebu, pokud dobře koukám ....



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#268 » stř 9. srp 2023, 10:56

Zrovna včera jsem se bavil a kamarádem, co s nimi spolupracuje a zná je. Prý jsou dobří. Případně prý kouknout na komentáře na jejich FCB. Ale praktickou zkušenost nemám…



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#269 » stř 9. srp 2023, 14:08

Eagg píše:Ahojte rad by som vyuzil tuto temu a opytal sa.
Zvazujem svoj prvy kurz na pusku. Vyberam si medzi HardTask a Aegis academie.
Poradite mi idealne ty co pripadne mate jeden z nich za sebou pripadne aj obe?

Z mojho hladiska to vidim takto
HARD TASK
+ na videach vidim o com to je
+ znama spolocnost

- problem sa tam dostat
- kurz maju len 8 hodinovy
- beru az 16 ludi na kurz (to mi pride extrem)


AEGIS
+ maju 2 dnovy intenzivny kurz celovikendovy do kopy myslim 18 hodin

- nic neviem o ich vycvikovom kurze pretoze videa moc nemaju
- neviem kolko ucastnikov je na kurze (ci tiez jak na HT ze 16 a podobne)


Pocty ucastniku na instruktora jsou obdobne. Zasadni je jestli zvladnes dva dny v kuse vnimat a prijimat nove informace a nebo si to radeji rozlozis do nekolika kurzu s moznosti v mezicase susit nove nabyte zkusenosti pred dalsim kurzem.... HT ma ty kurzy v nekolika urovnich.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#270 » stř 9. srp 2023, 15:39

Všichni profíci mají kurzy v několika úrovních.

HT i Aegis jsou profíci a dobrý oba.

Už jsem tu psal, proč Aegis nemá videa a další výstupy z kurzů, ale fakt cvičí i profesionály, takže úroveň kurzů TOP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů