Pistole na mířenku

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#16 » pát 2. zář 2016, 06:15

LOL

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#17 » pát 2. zář 2016, 06:33

Blacky píše:LOL

přínosná informace, díky za ni

btw
kdo další z Vás s mokrým ZP se tu či jinde "blbě" nezeptal ???

vyjdu z předpokladu , že VP nelze střílet pláštěma a jsem vlastníkemm Géčka (ne modelu 26)
další krok bych řešil tuning géčka a do něj zakázkovou hlaveň s vývrtem na olovo
+ přebíjení abych měl na ty neplášťovaný lugry kam chodit

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#18 » pát 2. zář 2016, 12:38

Hele co zauvažovat o nějakým revolveru v 22lr?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#19 » pát 2. zář 2016, 13:57

Střílet mířenku glockem jakkoliv vyšlechtěným je blbost. I když tam dáte pulkilovou zavodní spoušť za deset tisíc a hlaveň od lothara stále budete mit plastovej klumpr co se kroutí v ruce jako žížala a odladění vás bude stát stejně jako nova pistole. To neni urážka glocka, je to vynikajici a pritom levna služebni pistole, jenže prave tyhle jeho vlastnosti jdou proti pouziti v zavodni mířené strelbe. Asi jako kdyby jste z Hummera chteli delat okruhove zavodni auto. Pro mirenou strelbu doporucuju velkou težkou ocelovou jednočinnou pistoli, s bullovou hlavní a zbytek je už na vkusu soudruha a jeho finančních možnostech. Takže můžeme volit celou řadu zbraní vycházejích z 1911 jako je STI, SVI atd. nebo vychazejici z CZ 75 Tanfoglio, Sphinx, či miřenkářske specialy typu Pardini. Pokud mame hloubeji do kapsy, slušnou službu uděla i TS nebo Shadow. Dulezite ale je prostudovat si pravidla oblibene strelecke discipliny, protoze nekde jsou predepsane urcite raže treba EPP jen 9 luger a někde je specificky odpor spouste.Opet treba EPP 1.36 kg v SA.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#20 » pát 2. zář 2016, 17:10

Chip: diky! Ja sem premyslel nad Shadowem (2) nebo i orange. Taky sem premyslel nad nekterym GP

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#21 » pon 5. zář 2016, 08:05

:lol: :lol: STI, SVi, Tanfo, Pardini, Sphinx do 30kKč ??? kde ?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 5. zář 2016, 08:51

Teď je třeba jedna pardini za 30k na bazarhuntingu

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » pon 5. zář 2016, 09:43

a koilik jich tam leželo v okamžiku vložení příspěvku? a kolik Pardinek do 30k jste kdo potkali za posledních 5 let a stály za řeč ? (já jednu s vydutým laufem)
ohromovat značkama za násobek limitu nebyl požadavek, za 2x tolik má siga 210 za 3x tolik Kortha,...

někde u násobku 5x se přiblížíme k SVI

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#24 » pon 5. zář 2016, 10:41

Kdo Pardini má a funguje mu .....ten se jí většinou nezbavuje. A ještě na inzerát. Když už, tak ji obvykle udá ve své střelecké komunitě mířenkářů. ;)

Shadow Orange je v tomto případě a za těchto podmínek ideální řešení.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#25 » pon 5. zář 2016, 13:01

Enerccio píše:Co tahle resit to o cem je vlakno a ne jakou zkratku a termin jsem pouzil ;)

Zkoušels GP X-Calibur MK12?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#26 » úte 6. zář 2016, 03:46

jack-3d: v ruce sem ho nemel ale laka me



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#27 » úte 6. zář 2016, 10:45

Za mě doporučuju. Byl jsem si ho vyzkoušet na prezentaci GP minulý víkend. Sice tam byly gongy, ale na 25 metrů jsem neminul ani jednou a to jsem se se s opakováním moc neloudal. Kdybych už neměl Xtrima, tak bych o něm vážně uvažoval.



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#28 » pát 30. zář 2016, 18:35

Řeším tu samou otázku. V této cenové hladině se nejvíce pohybuje cz75 ts a většina jich je na bedně nebo revolver alfa steel sport. Otázku plášťovaného střeliva bych neřešil pokud nestřílím nějakou vyšší soutěž.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#29 » sob 13. srp 2022, 10:02

Dovolím si oživit téma.

Mířenku z pistole jsem nikdy moc nestřílel, naposledy hodně dávno ještě s otcem. Střelbu z pistole jsem od té doby provozoval nanejvýše jako hobby střelec, priorita pro mě byla a stále jsou lovecké zbraně z důvodu myslivosti. Nicméně bych se chtěl k tomuto trošku vrátit a to i z důvodu, že i mého syna to celkem baví a rád by si občas střelil soutěž. S věkem se asi trošku mění priority, dokonce je i čas, což dřív moc nebylo.
Nejsem úplný začátečník, co se krátkých zbraní týče, vždycky jsem nějaké doma měl, ale nikdy nic vyloženě mířenkářského, prostě klasika Glock, HK, 1911 v .45 atd., nicméně jsem to točil, takže doma je pouze aktuálně jedno EDC (H11) a klasická P226, kterou jsem koupil, protože se mi kdysi líbila a pak se objevila za pěknou cenu.
S P226 jsme pár závodů KVZ střelili, ale prostě to není ono, je to klasický služebák a člověk je rád, když se drží mezi sportovníma speciálama v průměru.
Potřeboval bych poradit, co pořídit právě na disciplíny dle pravidel KVZ? Obecně vím, co je na trhu, obhlédl jsem i co ostatní používají atd., nicméně je doba jaká je a také další je otázka, co je reálně dnes k dispozici u prodejců.

(Ne)tajným mým typem je CZ 75 TS 2 nebo Shadow 2, nicméně rád si nechám poradit i něco jiného, co bude vhodné přímo pro daný účel (tedy střelba dle pravidel KVZ). CZ uvažuji z hlavně důvodu dobré dostupnosti. Teoreticky by mi vůbec nevadilo ani něco na bázi 1911, samozřejmě v 9x19.

Ad rozpočet, vím, že to nebude za pár korun, takže jsem připravený rozumně investovat, ale střílet na vrcholové úrovni rozhodně neplánuji, takže bych to viděl na nějak "přiměřeně"



Lonestar
Příspěvky: 183

Příspěvek#30 » sob 13. srp 2022, 10:37

Včera jsem měl možnost vyzkoušet AREX Alpha, a určitě bych ji jako alternativu Shadowa zvažoval (kdybych teda někdy uvažoval, že začnu se sportovní mířenkou).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů