Compact / subcompact pro malé ruce

Co jinam nepatří...


diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#16 » pát 6. dub 2018, 19:44

to Zoomprojekt:
podívej se na armyburza.cz, je tam několik G 43 v nabídce, lokality jsem moc nezkoumala, třeba se ti podaří trochu usmlouvat cenu.

Stáří inzerátů od 3/ 2018 výše

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#17 » pát 6. dub 2018, 21:24

Pokud jde o nošení, co nějakou z kapesních pistolek v ráži .380? Na ženské drobnější postavy ve většině oděvů dost "svítí" i ten G43. Dokud měla žena jen G43, nenosila, když jsme k tomu pořídili i Smith & Wesson M & P Bodyguard, nosit začala, alespoň při některách příležitostech. Neni žádná velká radost z toho střílet, z té tuhé dlouhé spouště by po pár ranách málem upadly prsty, ale trefit se tim dá celkem dobře.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#18 » sob 7. dub 2018, 09:42

Co třeba vyzkoušet Bersu Thunder v ráži 9 Br ? Já ji mám ve .22 LR a je to legrační prcek, velmi podobný na PPK. Kdysi jsem přemýšlel o variantě CC na skryté nošení, líbil se mi poměr cena výkon a je to SA/DA klasika. Prodávají je v Praze, Brně a Guns Trade u ČB. Guns Trade má zastoupení pro ČR, prodává i díly.

https://www.armed.cz/pistole-bersa-thunder-380-raze-9mm-br-polymer-grip-cerna/

https://www.armed.cz/pistole-bersa-thunder-380-cc-raze-9mm-br-polymer-grip-cerna/

Jsou i v provedení nikl, ale o něco dražší.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#19 » sob 7. dub 2018, 12:02

Ono to, že G43 z druhé ruky moc není, to o něčem svědčí. :-) Navíc pokud jí sedí, nic dalšího bych nehledal. Moje Géčko už zažilo leccos, nešetřím ho, a je jako nové. Jakoukoli prasklou pružinu nebo menší díl vyřeším po netu za pár korun. Pokud jsou problémem peníze a musí to být z druhé ruky, tak G42 se dá najít, od lidí co přešli na G43. Pokud bude střílet málo, cena 9 mm Br. ji nezabije. Pokud chce střílet hodně a proto chce 9 mm L kvůli ceně střeliva, potom těch pár šušní navíc za novou zbraň v porovnání s cenou střeliva, i levnějšího kalibru, není vůbec významné. Pokud chce střílet hodně a řešíte prachy, začněte přebíjet. Spíš bych byl rád, že ste našli zbraň, která jí sedne. Vybrat ženský zbraň je občas docela oser, neb vysvětlit jí, že to není doplněk, to občas úplně nelze.
Ale určitě je možný to i řešit koupí šuntu, na které pokud možno ani nejsou náhradní díly a kterých jsou plné bazary. :-) Na dvě rány ročně to stačí, nebo jako střelnicová zbraň, ale pokud to chce nosit..... :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#20 » sob 7. dub 2018, 12:54

Na Bersu bacha, má zásobníkovou pojistku, takže bez zásobníku nevystřelí. Pokud vám náhodou při tasení vypadne zásobník, máte problém. Stávat by se to nemělo, ale u normální pistole má člověk aspoň jednu ránu, pokud nosí náboj v komoře.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#21 » sob 7. dub 2018, 13:23

Celkom fajn pistol ktora sa da kupit za par korun je aj Astra A75 v 9x19. Dobre nositelna a strelba prijemna. Teraz je jedna s tromi zasobnikmi za 280,- Eur



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#22 » sob 7. dub 2018, 15:23

Astry jsou zajímavé, ale jsou u nich bohužel špatně dostupné náhradní díly, takže pokud se něco rozbije, je problém.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#23 » sob 7. dub 2018, 18:56

Chápu, že cca 4 tisíce rozdílu v pořizovací ceně se může zdát hodně (taky jsem šetrnej :lol: ), ale vem to tak, že jsou to 4 návštěvy střelnice. Pokud zbraň opravdu sedí, asi bych nehledal nic jinýho, taky provoz v ráži 9L oproti 9Br, je následně o dost levnější.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#24 » sob 7. dub 2018, 20:08

To DJ Die: Otázkou je, jestli je zásobníková pojistka pro začátečníka dobře nebo špatně. Učil jsem pár lidí střílet a dvakrát jsem zažil, že střelec učedník si špatně spočítal počet vystřelených ran, zapomněl, že po poslední ráně by měl zůstat závěr vzadu (u většiny moderních a správně fungujících zbraní) a položil nabitou zbraň. Teprve když jsem na něj houknul, že odložil nabitou zbraň, chybu napravil. Pravda je, že po složení ZOZ by takové věci neměl dělat, jenomže kdyby náhodou udělal, taková chyba může stát někoho život. Stejný průšvih může být, když v případě, kdy jde do tuhého, zbraň nevystřelí, protože není doražený zásobník a je aktivovaná zásobníková pojistka. Glock je svým původním určením zbraň pro profesionály, nejsem profesionál, mám Glocky dva, mám je rád, ale mám k nim respekt a striktně dodržuji pravidla bezpečné manipulace. Kdesi jsem četl, že Glock je skvělá zbraň, ale neodpouští chyby.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#25 » sob 7. dub 2018, 20:31

A nebo se smířit s ráží 7,65 a dražším strelivem a pořídit ji Walther PPK. V bazarových prodejích se dají najít slušné kousky pod 10.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#26 » sob 7. dub 2018, 22:37

ren: na počítaní ran by člověk neměl vůbec spoléhat a to především ne ve stresu. Orientačně je super, že člověk ví, kdy zhruba přebít, ale to není ideální věc pro začátečníky a jak sám říkáš moderní pistole mají střeleckou... Já naopak lidem říkám, aby kontrolovali výhozním okýnkem, jestli je zásobník opravdu prázdný, když si složí zbraň k tělu.

Glock se musí hlídat, ale zase člověka naučí zbraň nikdy nepodceňovat. Pravidla bezpečné manipulaci by se měly dodržovat u každé zbraně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#27 » ned 8. dub 2018, 17:09

Zásobníková nebo jakákoliv jiná pojistka - pokud člověk podcení manipulaci a opomene ji - neštěstí je na cestě. Žádná zbraň se nesmí podceňovat. Počítání výstřelů je na houby. Jen spravna manipulace a dobře nacvičená. Nejen Glocky- žádné zbraně nepřipouštějí fatální chyby. Jen každá třeba trochu jinou...



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#28 » ned 8. dub 2018, 18:40

Dovolím si přispět svoji troškou a pokud bych pro přítelkyni řešil pistoli, spíš bych ji ale radši viděl s revolverem, tak bych z vlastní zkušenosti koupil G42- o hodně měkčí rána, než G43, ale pokud ji nevadí ten poměrně nepříjemnej kopanec do ruky, tak proč ne G43. Jinak nedávno sem narazil na pistole značky SCCY u zbranínaobjednávku - je to v 9luger, ale nemám osobní zkušenost. Jinak k tomu G42, když je nadrcnutej tak váží 450G.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#29 » ned 8. dub 2018, 20:16

Zodiiac: SCCY prodavaji v STV ARMS treba v Prerove za cca 11. Nove. Takze levnejsi nez Alfaproj.
Nedržel jsem to v ruce. Hickock45 to předváděl na Trubce.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#30 » pon 9. dub 2018, 08:52

To Indian: Omlouvám se za OT, ale počítání výstřelů není na houby. Když střílím z malorážky, počítám vždy a nakonec se přesvědčím, že v komoře a zásobníku nic není. Když střílím z Margoliny, totéž. V opačném případně hrozí, že budeš často klapat naprázdno a pokurvíš si komoru. U moderní zbraně, když střílím sám, samozřejmě počítat nemusím, protože mi buď zůstane závěr vzadu a jak sám píšeš, vidím výhozním okénkem komoru, anebo když spadne a nepočítám, klapnu na prázdno, moderní zbrani to nevadí. Ale když dozoruji někoho jiného, počítám vždy, protože za něj zodpovídám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bambitka a 13 hostů