Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří
kolombo

Příspěvek#76 » čtv 27. led 2022, 09:20

Ano, mám to do perkusního revolveru.

Myslíš prach, pak vrstva krupice a nad to střela a zamáznout, bez čehokoliv dalšího ? Zalisovat, zápalka a bůůům ?

Redsnake

Příspěvek#77 » čtv 27. led 2022, 09:26

přesně tak. Navážka prachu, na to nasypat odměrku krupice tak aby střela po zalistování +- kopírovala čelo válce a stále se dalo válcem otáčet. Zamáznout mazáním, zápalku a buuuum.
Krupice tam slouží jako výplň prázdného prostoru a současně by měla bránit i proti prošlehnutí do dalších komor.

kolombo

Příspěvek#78 » čtv 27. led 2022, 15:11

A jak silná by měla být ta ucpávka do perkusního revolveru ?

Mám ráži .36 a průměr by měl být tedy 10 mm. Na zbrane-dave.cz je mají 10 mm tlusté, není to zbytečně moc ?

Black Powder

Příspěvek#79 » čtv 27. led 2022, 19:12

Hlavne si doštuduj pojmy a názvy ... My o voze ty o koze ... flaster není upchávka a filc ako upchávku už nikdo normálny nepoužíva, možno na western, ale na presnú streľbu jedine sypaná výplň. Filc totiž ostával nalepený na gule, letel sňou až do terča, ovplyvňoval presnosť a robil ďalšiu dieru v papiery, čo robilo problém pri vyhodnotení ...
a k otázke ... stačí hrúbka 5-6mm

kolombo

Příspěvek#80 » čtv 27. led 2022, 19:38

OK. Takže tloušťku máme :-)

A ty pojmy a rady najdu kde ?? Perkusní revolver mám týden a jasno v tom určitě nemám.

Co se mířenky týče, tak závodit v ní, zatím, neplánuji. Ale přesnost střelby jsem měl dobře, na to, že jsem z tohoto typu zbraně střílel úplně poprvé.

Black Powder

Příspěvek#81 » čtv 27. led 2022, 20:06

Keď budeš používať filc, skôr ťa to môže odradiť ... takže ja som dával 0,5g Swiss N1, sypanú výplň objemu odmerky 1,5g to vyšlo zarovno valca a gulka to zatlačila tak, že bola zase zarovno valca, zamázol som mazivom a takto som búchal rekordy.
Ak nepoužívaš Swiss, ale Vesuvit, tak stačí 0,8g ... max 1g. viac nemá význam do terča ... ale to sme už v inej téme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kolombo

Příspěvek#82 » čtv 27. led 2022, 21:35

Mám Vesuvit, 1 kg, to mi chvilku vydrží. Myslím, že pokud bych naplnil válec až nahoru, tak tam střelu, kulatou, rozhodně už nenarvu. Už se mi povedlo dát prach skoro až nahoru a pak jsem nedomáčknutou střelu pracně doloval ven.

Až zvládnu základy, budu řešit co dál, ale na metály to nemám ani v tom ostatním, co střílím. Koupil jsem ten perkus, protože se mi líbilo, jak to dělá takové to dlouhé půůůf a krásně to čoudí :-)

Redsnake

Příspěvek#83 » čtv 27. led 2022, 21:37

Vesuvit je v pohode, neni treba z nej trpet osypkami nebo menecennosti…

Black Powder

Příspěvek#84 » čtv 27. led 2022, 21:47

Evidentne si nepochopil, čo som napísal ... takže ešte raz:
Dáš cca 0,8g Vesuvitu a dosypeš výplňou, napr. kukuričná krupica a tá sa dá stlačiť ... ak nepôjde, dáš jej menej ... ne plnú komoru prachu!
Zbytok skúšaj.

kolombo

Příspěvek#85 » čtv 27. led 2022, 22:09

No, dobrá. Ale tohle je vlákno o flastrech a mazání. Proto jsem se tu ptal na ty ucpávky na perkusní revolver.

Pokud zítra koupím hovězí lůj, tak ho část věnuji ptactvu a z části, po doplnění včelího vosku, zkusím udělat ještě to mazání.

Aktuální ambice jsou umět to spolehlivě nabíjet, používat a vyčistit. Až zvládnu tohle, začnu řešit, kde je ve špajzu krupice a jak střílet přesněji :-)

Grimpo

Příspěvek#86 » pát 28. led 2022, 13:27

A nebo si kup takový ten cca deset cenťáků dlouhý špalek úplně obyčejnýho jeleního loje, a vyzkoušej mazat tím. Zkusil jsem a už bych neměnil. S ničím se nemusím patlat, na čištění stačí papírový kapesníky, zplodiny se nádherně setřou. Prach, 4 mm filc, kule, jelení lůj a je to fanfárový.

peggy
moderátor

Příspěvek#87 » pát 28. led 2022, 13:30

V malém je ten jelení lůj super, taky jsem ho chtěl doporučit.

kolombo

Příspěvek#88 » pát 28. led 2022, 14:28

No, asi to tak udělám, protože jsem na to u řezníka zapomněl.

Začínám to vidět na vytvoření krabice "černopraché střílení" kterou drapnu celou a bude tam všechno.

Redsnake

Příspěvek#89 » pát 28. led 2022, 15:16

Obrázek
;)

Zpět na