Ošetřování dřevěných pažeb

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#31 » úte 7. lis 2023, 17:37

Lukass_m píše:Tungový olej ředěný pomerančovým olejem mohu jen doporučit. Pod olej používám lihové mořidlo.


Ten Tungový olej jen Vařený na to bacha, rozdíl je pak hodně velký..... Ale důležité je neuspěchat a nechat řádně vyschnout ( vytvrdnout ) co vrstva tak minimálně 14 dní dle prostředí.

Pokud bude trpělivost bude výsledek jako na foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 92

Příspěvek#32 » úte 7. lis 2023, 18:33

Já dokážu ocenit kvalitu povrchové úpravy, je to paráda. Ale řekl bych, že na pažbu se to moc nehodí..

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#33 » úte 7. lis 2023, 19:24

Přesně toto jsem potřeboval! Moc děkuji a jsem dlužníkem! :-)

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#34 » úte 7. lis 2023, 19:34

Vovas píše:Já dokážu ocenit kvalitu povrchové úpravy, je to paráda. Ale řekl bych, že na pažbu se to moc nehodí..


Věř mi že tam je pak i velká odolnost vůči počasí a podobně a v případě nechtěného otluku, zas olej a leštit, u šelaku to nikdy neopravíš a podobně.
Dělám s tím hromadu let a nikdy nebyl problém.

Tady jsem něco našel a tak snad nedělám reklamu, pokud ano, omlouvám se. Ale doporučuji si to přečíst celé a snad to někomu pomůže, já už s ničím jiným nepracuji a sem velmi spokojen a i jiní co si to nechávají u mě dělat.

https://www.olejenadrevo.cz/olejenadrev ... lej-vareny

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#35 » úte 7. lis 2023, 19:49

Přesně tuto stránku jsem si také našel. Mám jednu starou kulovnicí na pokusy, tak se inspiruji. No a oprava brynyru, ale to je zde offtopic.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#36 » úte 7. lis 2023, 23:10

Jen musím potvrdit co napsal Bubenicek - trpělivost!!!! Každou vrstvu oleje nechat opravdu dostatečně vyzrát!

Také dělám pažby tungovým olejem a nedám na něj dopustit. Dělám je teda jen do pololesku, kdy je vidět i struktura dřeva:

pazba_01.jpg

pazba_02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host