Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hafajs
Příspěvky: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » úte 4. čer 2024, 09:41

sagitarius píše:Jo jo. Já ho používal na rychloobrátkový modelářský motory, a jak mazal při 27.000 otáčkách! Akorát dřív se hodně blbě sháněl, většinou jsme ho vyžebrali od motokrosařů. Ale jak už jsem psal, bacha na olizování prstů, je mírně jedovatej- neotrávíš se, ale dokonale se pose**š. Půsopbí jako velmi silné projímadlo. Ale maže výborně. Někteří ho dávají do mazání na střely, na flastry se používá taky bez problémů. Momentálně ho taky sháním na flastry. Takže využiju ten odkaz.

Ahoj, co svarit kombinaci vceli vosk a ricinovy olej?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2342

Příspěvek#92 » úte 4. čer 2024, 10:19

Já míchal hovězí lůj a včelí vosk a teď jsem tím i napouštěl hadrové ucpávky do bambitky. Musím to otestovat, ale na závodech mi bylo odsouhlaseno, že takhle to vypadat může.

Ale práce s tím je tolik, že koupit hotové není až takový omyl ....



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#93 » stř 5. čer 2024, 21:26

Hafajs píše:Ahoj, co svarit kombinaci vceli vosk a ricinovy olej?


Sveho casu jsem experimentoval s mazadly na olovene strely pro klasicky nitroprach. Ricin jsem take zkusil, mam ho doma jeste litry z dob, kdy jsem ho michal s metanolem do modelarskych dvoutaktu. Jedna z jeho nevyhod je, ze ma tendence vysychat a pak lepit. Takze pokud se s nim umatla neco, co se umatlat nema, pak to casem lepi. Zkratka se chova podobne, jako olivovy olej. Mozna to nekomu nemusi vadit. Namisto ricinu jsem pak pouzival lneny olej, ve smesi se vcelim voskem a vysledek srovnatelny. Pak jsem take nekde vycetl terpentyn se vcelim voskem, tak jsem zkousel i ten, ale strasne dlouho to schlo. Cili pro olovene strely jsem pak skoncil na klasicke smesi s lihem a lanolinem. To schne rychle, nelepi a maze vyborne.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1223

Příspěvek#94 » pát 5. črc 2024, 14:49

Chtěl bych se touto cestou zeptat na mazání střel grafitovou vazelínou. Vzal jsem filcový váleček, připevnil ho k dřevěné tyčce. Filc jsem lehce namázl grafitovou vazelínou a po nabití prach - kule (derringer GG, r. .45, hlaveň 3"), jsem hlaveň filcem s grafitkou protáhl. Minimálně po každé druhé ráně. Střelba v pohodě, nezaznamenal jsem žádné drhnutí při zasouvání střely do hlavně ani po 20tém výstřelu.
Zkoušel jsem to i křesadlových pistolí (repliky Kentucky, ráže .45 a 44) - prach, filcová ucpávka a kule a výsledek byl obdobný.
S křesadlovkami (i perkuskami) mi nejde o přesnost, jsem ve fázi hledání konečného průměru střel, které budu používat a navážky prachu. Jde mi hlavně o vhodnost grafitové vazelíny, kterou zkouším (mám ji dost), než se dostanu k původnímu mazadlu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů