Ardesa Deerhunter

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#16 » úte 27. srp 2019, 07:19

Výborný na černý prach je parní čistič "kachna". Stačí mnohem méně vody a pára prohřeje hlaveň tak, že rychle proschne (nedá se udržet v ruce).

Můj postup: pára, kartáček, pára, hadřík, pauza, olej.

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#17 » úte 27. srp 2019, 15:35

Ještě bych napřed do hlavně kápl kapku Jaru, aby se mastné zplodiny lépe rozpouštěly. Měli jsme ale doma ty "kachny" dvě, ale obě zakrátko přestaly fungovat. Zkrátka to jsou většinou šmejdy z Číny....

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#18 » úte 27. srp 2019, 17:21

Tak ten jar mám doporučený už o hodně lidí. Rozhodně ho hodlám vyzkoušet.



al.taylor
Příspěvky: 4

Příspěvek#19 » sob 21. zář 2019, 06:33

Nejdříve bych jednoduše vyndal pružinu spouště. Bude potom sice trochu volně plandat, ale zůstane funkční. Nebo se dá vyrobit pružinka že slabšího drátu.
Ten červík v ořechu mívají novější zámky Ardesa už z výroby. Postup je následující: nejlépe odšroubovat lučík se spouští, natáhnout kohout do pojistné polohy, povolit šrouby na levé straně pažby a sundat zámek. Ořech je součástka která se otáčí zároveň s kohoutem. Zepředu na ní tlačí bicí pružina a zespoda vzadu má dva zářezy pro západku spouště. Vzadu shora by měl být ten seřizovací červík, kterým se dá nastavit hloubka záskoku. Pokud tam není, tak na nic nesahat, složit a případně zajít za puškařem nebo to prostě neřešit a zvyknout si, ono si to časem po x výstřelech sedne. Pokud tam je tak natáhnout kohout dozadu, přidržovat palcem a vypustit dopředu. Přitahováním červíka se zmenšuje hloubka záskoku. Pro začátek bych nechal tak aby hrana západky byla zároveň s hranou ořechu. Pak natahováním a spouštěním vyzkoušet funkci. Dá se seřizovat i s nataženým kohoutem, ale pak hrozí klepnutí přes prsty. NIKDY však neseřizujte s kohoutem v pojistné poloze!!! Zničíte západku nebo i ořech nebo v tom nejlepším případě závit.
Za sebe však můžu říct že trochu tvrdší krátká spoušť vůbec není na škodu.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#20 » sob 21. zář 2019, 09:32

A helemese, díky. Rozhodně se na to mrknu. Já sice na tvrdší spoušti nic tragického nevidím, ale touhle bych mohl pomalu otevírat pivo a nepohla se. (mírná nadsázka)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů