Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#151 » čtv 27. led 2022, 11:24

S odvažováním prachu na palpostu tě na většině střelnic vyhodí. Otevřená manipulace s prachem není většinou dovolená, s výjimkou sypání z prachovnice nebo z odměrek.
V polonábojích bývá sypaná ucpávku z krupice.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#152 » čtv 17. úno 2022, 14:51

sided píše:udělej si polonáboje a máš po starostech. Umotáš je doma a na střelnici uř jen střílíš a máš čistý ruce.


Po prvním pokusu o střílení tuhle variantu začínám zvažovat.

Nějaké konkrétní rady do začátku ? Zatím si připadám jak mistr slepých uliček ...

Mimochodem, je někde kamenná prodejna s černoprachým sortimentem kde vědí co a jak ?



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#153 » čtv 17. úno 2022, 14:59

Tady máš studijního materiálu na hodiny a hodiny...
https://www.youtube.com/results?search_ ... cartridges

Uděláš si udělátor a to buď dřevěný nebo ti štastnější co mají přístup k 3D tiskárně si jej v potřebném rozměru vytisknou - https://www.thingiverse.com/thing:5030075 (todle je pro .31!)

Měli jsme zbrane-dave v Praze, ale pražskou prodejnu zavřeli, jaký mají sortiment na pobočce v Mostu nevím, ale jinak už toho moc není, pokud je mi známo. Rozhodně ne tak specializované...

Jinak já si prostě na střelnici beru ručník nebo kus hadru a ruce si občas utřu, nikdo neříkal, že BP je čisté střílení :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#154 » čtv 17. úno 2022, 16:47

Problém nejsou ani tak špinavé ruce, jako spíše přesnost navážky v polních podmínkách.

Pokud tomu dobře rozumím, tak v našich podmínkách je základní surovina cigaretový papírek a střela. Ucpávka i krupice odpadá. Teoreticky by šlo to dělat i bez střel, jen prach a střelu přidat navrch ručně, až při nabíjení zbraně. Zápalka ten papírek asi propálí bez nejmenších problémů, co ?

Ví někdo ten správný rozměr pro .36 kalibr nebo to mám přepočítat ručně ? 3D tisk je rozhodně dostupnější, než kuželový vrták do dřeva :-)



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#155 » čtv 17. úno 2022, 16:50

Nac kuzelovy vrtak? Neslo by to soustruzit?

Jestli to resis kvuli presnosti navazky, tak si porid plastove zkumavky a nachystej si navazky doma klidne s presnosti grainu.

Nevim jak strilis ty samozrejme, ale u cerneho prachu mam ja osobne pocit, ze nejvic to beztak kazi me ruce, pak dlouho nic a pak mozna navazka. Ale to je jen muj subjektivni pocit.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#156 » čtv 17. úno 2022, 17:04

Až takovou přesnost neřeším, jde mi o zjednodušení nabíjení a úsporu času na palpostu.

Díru dovnitř soustružit neumím, o 3D tiskárně vím :-(

Zatím mi připadá nejlepší to stočit z cigaretového papírku rovnou na prachovnici. Třeba i proto, že mám i delší nástavec. Zkusím něco vyrobit a uvidíme.

A ucpávka se tam tedy nedává ?? A koukal jsem, že to nabíjeli bez mazání, takže buď mažou střelu nebo vůbec.

Jsem fakt začátečník ....



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#157 » čtv 17. úno 2022, 17:32

Ja bych se snazil udelat polopatrony i s krupici. Strelu v hotovem polonaboji muzes namocit do mazani. Nebo patrony udelat bez mazani a mazat az nabity valec, jen zamaznes zvrchu valce na strely. Ale zasadni je tohle vsechno delat bez zapalek na pistonech, ty se nasazuji vzdy az na konec, pred samotnou strelbou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#158 » čtv 17. úno 2022, 18:51

Přesně tak. Nábojnici .357 , nasypeš prach, doplníš krupicí, navrch kuli. Zavinout půlkou papírku, na koncích jen nalíznout a zatočit. No a hotový polonáboje namočíš střelou do mazání. Skladovat je můžeš v platíčku od .45ACP.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#159 » čtv 17. úno 2022, 19:41

A ta nábojnice je jen odměrka a montážní pomůcka, pokud to správně chápu.

Asi bych to dělal raději v té normalizované díře z 3D tiskárny, zadám to v rodině. Jen mne trochu deprimuje, že ten papír je vlastně dvojdílny. No uvidíme. Kónický kus dřeva vyrobit umím, na první testy výroby.

A nějaká ta kamenná prodejna, kde mají perkusy a seriozně se tím zabývají ?
V Liberci ne, v Turnově jsem bral ten perkus a nadšený nejsem. Podle mne jen doprodává co má.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#160 » čtv 17. úno 2022, 22:46

Mám dřevěný kolíček do konusu a na něm točím cigaretový papírek. Nejlepší jsou hnědé OCB.
Jsou dlouhé, tak jeden vyjde přesně na dvě .44.
Hoří úplně jinak než třeba Vážka. Kornoutky pak nastrkám do stojánku, dám prach, krupicu,
kuličku, nasliním prsty a zatočím konec nad tou koulí. Jde to rychle.
Můžou se ještě ponořit do rozpuštěného mazání, ale moc se ho tam nechytí a při ládování se to setře.
Lepší je to zamáznout po nabití.

Uživatelský avatar
KRAES
Příspěvky: 2

Příspěvek#161 » ned 20. úno 2022, 12:24

Som tu na fóru nový a zároveň šťastným majiteľom od 1.12.2021 perkusného revolveru REMINGTON 1858 .44 cal NEW ARMY Stainles Steel (r.v. 1999) ktorého je už neexistujúci výrobca EUROARMS Italia. Samozrejme než padol môj prvý černoprachový výstrel, som si musel pozháňať veľa informácii a veľa toho naštudovať, aby som predišiel možným problémom či dajakej katastrofe  . Čo sa týka výroby polopatron, na „youtube“ je o tom veľa videí v poľskom jazyku, ale mne osobne sa páči ta historická „romantika“ klasického nabíjanie i keď s domácim vážením prachu do laboratorník kapsúl . Možno v budúcnosti skúsim aj polopatrony, ale ta piplačka o kolo toho ma zatiaľ odrádza.
REMINGTON 1858_WEB_1.jpg
REMINGTON 1858_WEB_2.jpg
REMINGTON 1858_WEB_3.jpg
REMINGTON 1858_WEB_4.jpg
REMINGTON 1858_WEB_5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#162 » ned 20. úno 2022, 12:27

Krásný kousek, ať slouží.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#163 » ned 20. úno 2022, 18:09

Krásný revolver, určitě budeš spokojený.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#164 » úte 25. říj 2022, 14:28

Tak jsem taky neodolal příležitosti a udělal si ještě jednu radost k narozeninám 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#165 » čtv 27. říj 2022, 18:13

Paráda, prostě zbraň, která má šmrnc. Asi ho v sobotu provětrám, nějak jste mě tady nalákali.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů