Walther Rescue Knife Pro - žlutý

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#1 » pát 13. led 2017, 22:42

Tak jsem si zase udělal radost a koupil jsem si nůž Walther Rescue Knife Pro ve žluté verzi. Po prvotní prohlídce jsem spokojený a mám z něj radost, provedení je velmi dobré, nenašel jsem nic, co bych mohl vytknout. Nůž má délku ostří 90 mm, celková délka cca 218 mm, má pilku, wolframový hrot na rozbíjení skel, výsuvné ostří na řezání šňůr, provazů a řemenů, je k němu velice pěkně zpracované poudro s poutkem na opasek do šířky 55 mm. Nůž má asistované otvírání, takže na ovládání stačí jedna ruka, střenka je na omak a držení velice příjemná. Takže radost!!!

WALTHER Rescue Knife Pro-yellow 1.jpg

WALTHER Rescue Knife Pro-yellow 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#2 » sob 14. led 2017, 07:24

Pěknej, vidím, že Waltří rodina.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#3 » sob 14. led 2017, 13:14

No jo, rodinka se rozrůstá, koupil jsem ty Rescue tři a mám základ na příští Vánoce, synové dostanou každý jako dárek jeden. Opravdu provedení nože velice dobré, víceúčelovost také příjemná, mohu doporučit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#4 » sob 14. led 2017, 15:56

Krásnej. Já mám Tanto. Tohle se mi lííbí, jdu psát ježíškovi.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#5 » pát 2. zář 2022, 16:49

Další přírůstek do Waltherovy rodiny.

Můžu zatím porovnávat s nožem RK od ESP, který dostal nožičky při stěhování bytu (asi se lekl stěhováků).

Celkově se mi drží líp, mám velkou ruku a silnější pažba mi vyhovuje víc.
Jednou rukou se otevírá zhruba stejně dobře/špatně.
Řezák pasů má dvě ostří do V, ještě jsem ho ale nezkoušel.

Rovnou část ostří má Walther o poznání kratší, než RK, ale to nemusí být na závadu. Je to i tím, že je čepel o 1 cm kratší (9 cm vs 10 cm). Ale i za to by vás v UK zavřeli.

Zubatá část ostří je u Waltheru řešena jinak, je broušená z boku, u RK tvoří "zuby".

Spona je dost tuhá, ale to je o zvyk, použít se dá.

K Waltheru je pouzdro na opasek z nylonu v balení, k RK je nutné ho dokoupit.

walther_rescue_knife.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#6 » sob 3. zář 2022, 09:31

A sakra.
Nůž od ESP se našel, takže vidím, co jsem tam napsal za kraviny. Porovnával jsem jiný nůž od W (verze ne-PRO) s jiným nožem od ESP.
Takže z toho vznikl blábol.

Prosím moderátora, jestli by si neudělal chvíli, a tyto dva moje příspěvky nesmázl.

Děkuji, Jirka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů