Teleskopický obušek



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#1 » pon 27. pro 2010, 17:42

Ahoj, můžete mi pls poradit s výběrem vhodného teleskopu? Lepší bude asi kalený, že? Popř. můžete poslat link na nějaké E-shop, od kterého jste odebírali?

Díky všem

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#2 » pon 27. pro 2010, 19:56

Ahoj. Mám 18" kalený obušek od ESP, kupovaný zde: http://www.obrana.cz/. S nekaleným nemám zkušenosti, ale ten můj - i přes různé experimenty - funguje bezchybně už čtyři roky.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#3 » stř 29. pro 2010, 22:04

Já za sebe jen můžu říct v žádném případě nekupuj žádné šunty levně (jak se říká nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci). Já se spálil a jeden takový koupil .... ohnul se jak nic a když sem s nim švihnul aby se rozevřel tak z něj ta poslední část ulítla(díly bohu že jsem to zkoušel sám venku a ne doma jinak by mohlo bejt po lustru :D) :D (holt to byl nejspíš speciální obušek na větší vzdálenosti :D) Nakonec skončil v popelnici.



Ducki007
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » úte 25. pro 2012, 11:54

Necitujeme těsně předcházející příspěvek!
Lepší než před útočníkem :-D...



Ducki007
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » úte 25. pro 2012, 11:55

Určitě dporučuju na tom nešetřit. Ty levné se opravdu brzou začnou kazit, sou problémy s otevíráním, zavíráním a ohnou se. Investuj do pořádného!

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 536
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 25. pro 2012, 15:47

Já mám nejkratší - 16" - od ESP, kalenej a jsem spokojenej. Koupil jsem si k němu náhradní patku - baterku, kterou teda (naštěstí) používám mnohem častěji než druhý konec obušku :)



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#7 » stř 26. pro 2012, 12:28

Měl jsem také kalenej 16" ESP s baterkou .... asi rok bez problému, ale jednou jsem s ním praštil o zeď a už nešel zavřít (nepomohlo ani kladivo, lubriganty atd.) :(
Tak to s tím experimentováním nepřehánějte :lol:



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#8 » pon 21. led 2013, 18:43

Mam kaleny ESP 18" a na nejake ocekavane prekerni situace je dobry, ale posledni dobou premyslim o 16" hlinikovem ASP pro sebe a pro manzelku - krasne se schova v pesti a je pouzitelny jako kubotan, je lehky a skladny... Kdyz na me nekde vybehne nevychovany rotweiler, tak se hodi ta padnejsi klasika, ale na to kazdodenni noseni do prace a po meste bude tech 16" v hliniku urcite lepsi. jen kdyby to nestalo 3tis...



Strelok
Příspěvky: 8

Příspěvek#9 » ned 23. srp 2015, 19:31

Mam kompaktni teleskop 18tku, stal me 700 a je to skvela vec, nosi se jen na klips, zadne pouzdro a nic to skoro nevazi, muzes si ho dat za kratasy, opasek, nebo pripnout do kapsy ;)



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#10 » stř 13. led 2016, 08:43

Ahoj. Nemáte někdo zkušenost s karbonovym teleskopem? Mám trochu obavu, že bude křehký a po první ráně se stane dále nepoužitelný. Potřebuji ho do Rakouska, kde mají hrozný strach, aby mukl neměl náhodou bebí, takže ocelové s kulickou na konci (ta jim vadí nejvíc) jsou zakázané...

Jeden takový za přijatelnou cenu je zde. Jinak rádi tam prodávají podobné za 150€ a více..

http://www.softair.at/shop/sicherheitsp ... cture%5D=1

http://www.softair.at/shop/sicherheitsp ... arbon.html

Mají od ministerstva vnitra požehnání, že jsou gauner-friendly

Díky moc



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#11 » stř 13. led 2016, 09:44

Měl bych ty samé obavy a asi to tak nějak bude, nicméně, není-li jiná možnost, fungovat to do jisté míry určitě bude. Lepší jak mít prázdný ruce.

Nemlátil bych s tím rozhodně do ničeho tvrdýho a dávat bacha na pády atd.

Nicméně bude v tom i výhoda, když se to fakt zlomí, máš dost velkou šanci, že ti v ruce zůstane pěkně pevná a ostrá sklolaminátová tříska :)



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 13. led 2016, 10:30

Začal jsem s 21" klasikou (samo kalený) ale je dost špatně nositelný. Takže jsem přešel na 16" kompakt s klipem a ten je super. Kupoval jsem také www.obrana.cz - od 600kč je tam doprava zdarma - tzn, i jeden teleskop se vyplatí..
Až ho pořídíš doporučuji absolvovat nějaký kurz a pak s tím trénovat(stejně jako s každou zbraní), neb jinak je to jen klacek, který nemusíš ani stihnout vyndat..



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#13 » stř 13. led 2016, 10:33

Taky jsem si říkal, že se s tím dá alespoň píchnout. Na jednoho mukla dobrý, na skupinu už blbý.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#14 » pát 15. led 2016, 15:51

Doporučuju ESP a rozhodně kalenej. Mě osobně vyhovuje ta "ergonomická" rukojeť, klouže to míň jak ta "policejní". Navíc k těm obuchům je hafo příslušenství - třeba moje oblíbená sekyrka nebo lopatka (obojí plně funkční a kvalitní). Velikost podle toho, co udržíš v ruce. Já sem malej a slabej, tak mam ten nejmenší. 20"+ už je podle mě (skrytě) nenositelný.

Navíc relativně nedávno začali dělat "kompaktní" verze těch obušků, vypadaj zajímavě a asi si jeden brzo taky koupim.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#15 » sob 14. kvě 2016, 08:08

Hloupé teleskopy jsou už dávno překonány, dnes se používají moderní "smart" verze:
https://www.youtube.com/watch?v=ixdXndoaXJU

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti