Teleskopický obušek



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#31 » pon 25. črc 2016, 13:12

Moje volba je jednoznačně teleskop. Pepřák potřebuje také dost cviku. Musí se tryskou přesně mířit, a jak Apep správně poukázal, musí se brát ohled i na povětrnostní situaci. V silném větru a dešti asi moc účinný nebude.
A jsou popsány případy, kdy bylo nastíkáno do očí pouze malé množství a neúčinkoval vůbec.
Také neúčinkuje úplně okamžtě. Je tam nějaká prodleva jednu až několik vteřin do maximální účinosti ...

Na zfetované a opilé útočníky samozřejmě pak účinkuje méně i teleskopický obušek. Tam je potřeba pak cílit na vitální místa. Jen bolestivý úder je pak v podstatě neúčinný stejmě jako průstřel nohy :-(



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#32 » pon 25. črc 2016, 13:16

Jo a když jsme u toho úplného kontaktu, tak tam je fakt nejlepší vrazit prsty do očí. Silná bolest a pokud se to udělá pořádně, tak cca 5 minut nevídí vůbec a pak pomalu jen romazané siluety. Tedy dost času na únik ...



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#33 » pon 25. črc 2016, 13:20

Já osobně jsem měl menší konflik při cestě na šerm, takže jsem sebou měl meč v pouzdře. Nebylo vidět co nesu. Pak stačila jedná rána hlavicí jílce do lokte, a hošánek se svíjel v bolestech ...
Čepelí by to bylo ještě mnohem účinější :-)
Ale je pravda, že meč nelze nosit neustále. Ale např. v tom vlaku v Německu by byl ideální. I když je svičný a tupý, tak s ním lze i dost účinně bodat. A dosah má celých 1,5 m ...
S teleskopem moc bodat nejde. Jedině tak zblízka koncovkou rukojeti ...

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#34 » pon 25. črc 2016, 13:23

Někdo mi před lety říkal, že takhle jel ze šermu, snad byl zrovna na Žikově, a měl nějakej konflikt s cigošema (i když to je vlastně úplně jedno). Prej je začal řezat mečem naplocho po zádech, a dost rychle utekli :D



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#35 » pon 25. črc 2016, 13:46

Souboj Aragorna s karkulkou snad viděli všichni. A kdo ne, ten ho najde na youtube:)

Ale teď vážně. Teleskop je velmi praktická věc, mám ten nejmenší 16" do kapsy a i ten stačí na důraznou výstrahu. Na tu psychopatku v Tescu by rozhodně stačil. Ale nejdůležitější je určitě ostražitost a prevence konfliktu, tuhle část hodně lidí podceňuje. Prostě "furt ve střehu".

Jednoho známého při výlézání z metra na Václaváku (o víkendu cca v 6 ráno) bodnul cigoš zezadu do stehna a než se naděl, tak jeho nový telefon byl pryč i s cigošem. Kdyby byl trochu opatrnější, tak se mu to nestane.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#36 » pon 25. črc 2016, 14:18

K té délce teleskopu: je dobré si uvědomit, že vybírat jen podle délky teleskopu je ošidné - zdá se, že pro šikovnost kvůli nošení je lepší kratší, to je 16", ale přitom 18" je delší o cca 5 cm rozložený, ale je delší jen o 1 cm složený !! Při nošení 1 cm navíc ani nepoznáte, ale při obraně může být 5 cm navíc moc potřebných !! A rozdíl v hmotnosti u kompaktního je jen 30g, takže skoro stejné...(a cena rozdíl cca jen 10,- Kč).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#37 » pon 25. črc 2016, 14:42

jj souhlas, aspon 18"

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pon 25. črc 2016, 16:07

Chip: o teleskop se tak trochu zajímám v rámci BU - o tu diplomku bych měl zájem. Jestli to není problém, tak prosím na graver(at)centrum.cz.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#39 » úte 26. črc 2016, 06:03

Ked uz sa to rozobera tak by som upozornil pre pripad ze to niekto chce vozit v aute - pozor na prekracovanie hranic. V Rakusku a Nemecku su zakazane. Teda - v Rakusku su povolene schvalene modely ktore nemaju kovovu hlavicu, pripadne na vynimku atd. atd. ... V Nemecku je co sa pamatam povolene vlastnit ale nie je povolene nosit (dtto vynimka) - ergo transport v uzavretom obale - a dokonca pouzitie v sebeobrane je trestne (!).



sudakf
Příspěvky: 5

Příspěvek#40 » sob 19. lis 2016, 01:57

Když už se o tom chcete bavit a nic o tom, překvapivě, nevite:

WaffenGesetz Österreich definuje jako zakázánou zbraň Todtenschlagstopf, judikaturou JE ocelový teleskopický obusek považován za tuto věc, protože je z oceli a má na konci ocelovou "kouli" .

Výroba, dovoz, držení, ne tak nošení, zakázané zbraně je trestné. Chcete li s teleskopem do Rakous, kupte si obušek COP K21 (,z duralu, a s plastovou kuličkou na konci), CamLock nebo jakýkoli Monadnock, který má tzv. Poměr Safety Tip, ktera je rovněž z plastu, cokoli z toho nejlépe v rakouském eshopu a vyžádejte si k tomu certifikát ministerstva vnitra...

WafenGesetz Deutschland nechápe sice teleskopický obušek (pevny, pružinovy je zakázány) jako zakázánou zbraň, ovšem zakazuje jeho nošení na veřejnosti, pokud není v uzamcene schrani (doslova musí být pod zámkem), nebo pokud k jeho nošení neprokáže držitel dobrý (legitimni) důvod.

Sebeobrana tímto důvodem není, protože není (a neřeš, zdržuje to od práce). Proto, budete-li mít teleskop např. v vnější kapse batohu a tuto zamcenou zameckem, můžete jej mít, teleskopy se v Německu normálně prodávají.

Oproti tomu, co si někdo myslí, budete-li něco bo sebe bránit v mezích práva, smíte schránku odemknout a teleskop užít.

Rzeczpospolita Polska je vlastně stejná, jako Rakousy. Zbrojní zákon zakazuje tyče s tvrdým koncem, již je odsuzující rozsudek k pokutě a propadnutí věci za držení teleskopu a la ESP a nic na tom nemění, že spousta Poláků má jiný názor. Platí tedy to co o Rakousku, ovšem s tím, že žádný certifikát nepotřebujete, ovšem pak to v praxi taky skončí klidně u soudu.

Slovensko teleskop, stejně jako naše legislativa, za zbraň nepovažuje. Zákonem o přestupcích jest dána skutková podstata přestupku, že přestupku dopustí se ten, kdo nosí na veřejnosti viditelně chladné zbraně, přičemž je tam i demonstrativní výčet, Je-li dána duvodná obává, že je použije k útoku (alkohol, silné rozrušení...). Jinak nic.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#41 » sob 19. lis 2016, 09:04

Proč se teda v Neměcku teleskopy vůbec prodávají?
To je peklo, prostě máte právo nechat se oloupit, zmlátit, znásilnit - když to přežijete, dáme vám u soudu za pravdu, že jste oběť.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#42 » sob 19. lis 2016, 09:46

Mohu se zeptat, kde je v zakone o prestupcich, ci v budoucim zakone o nekterych prestupcich uveden prestupek, jehoz skutkova podstata by byla naplnena viditelnym nosenim chladne zbrane (at s prihlednutim k duvodne obave, poziti alkoholu, silneho rozruseni, ci bez)?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#43 » sob 19. lis 2016, 10:12

jen taková poznámka k tomu SRN, viděl jsem zrovna "Už je tady zas" (vřele doporučuju).
Je tam k vidění teleskop i pepřák v rukou spořádaných občanů (pepřák používá matka s kočárkem).
Teleskopem tam někdo mává v části filmu, která není hraná, prostě natáčej reakce okolostojících na Hitlera, který se projíždí ulicema).
Tož nevím.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#44 » sob 19. lis 2016, 15:19

Já si v Rakousku koupil v tamním obchodě plastový (údajně karbonový) obušek od firmy KH-Security. Jako asi toho moc nevydrží, nicméně by měl být schválen. Je k tomu papír jako odpověď ministerstva vnitra, ze se tento výrobek řadí mezi zbraně... Snad tedy je v pořádku.
Čím si nejsem však úplně jistý, je nošení. Jak tomu v Rakousku je? Je to legální? Normálně ho nosím uvnitř kalhot za opaskem, navliknul jsem na něj klip od esp.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#45 » sob 19. lis 2016, 19:07

Ahoj, legislativu neznám, ale řešilo se to na karavanistickém fóru, do okolních německy mluvících zemí radši sundávací nohu od stolku, vycházkovou hůl,možná by prošla i kovová baterka. Případně sadu na softball.
Pepřák a kovovou baterku ala kubotan nosím už docela dlouho, ale co se aspoň občas snažím zamýšlet, co by kdyby...dospěl jsem k názoru, že v MHD, kterou denně používám to není to pravé. Když by šlo opravdu do tuhého, asi bych pepřákem zamořil celý vagón metra včetně sebe a moc neváhal, ale baterka nebo kubotan, s tím souhlasím, v okamžiku, kdy už jsem s útočníkem v kontaktu, už asi moc nepomůže.Přece jenom s roky kondička ubývá, sádla i šedin přibývá, kosti jsou křehčí. Proto jsem vyměnil baterku za kompakt 18 od ESP, občas nejde úplně snadno složit nebo se mi sám vysune, ale přičítám to částečně tomu, že jsme se ještě úplně nesžili. Všechno, co nosím, se snažím nosit tak, aby to bylo nejenom podle zákona, ale pokud možno aby to nikdo nevěděl. A teď dotaz, dnes bych víc váhal mezi 16 a 18 palcovým, těch 5 cm rozbaleného může být samozřejmě významných, ale i ten 1 cm délky složeného v některých kalhotách přečnívá-nosím volně ložený v kapse. Nemá někdo tip na nějaké pouzdro, představoval bych si něco jako byla dřív plnící pera, jenom spodek a vršek jako jakási čepice, zasouvající se do sebe, aby v případě potřeby stačilo normálně švihem rozložit a držet za horní čepičku, spodek by odletěl. Cílem je, aby i když z kapsy vykoukne, nebylo hned vidět, co to nosím, klidně třeba i čtyřhranné. A/nebo, nevím, jestli se nedělá něco takového na nože, ale nenarazil jsem na to nikde, nějaké pouzdro nebo úchyty na vnitřní stranu zápěstí, přece jenom když bych šel třeba ve tři ráno v Braníku, radši bych měl víc po ruce, než v kapse. Bohužel dnes ani brašnáři nebo obuvníci kromě přibití plátků na dámské podpatky 4 cm hřebíky (dámy prominou ;) ) o moc víc neovládají, nebo se jim do práce moc nechce, takže ani nechat ušít se moc nedá....Než se pustím do samovýroby, radši se zeptám :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti