Pepřová pistole



Hudson
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 6. srp 2020, 06:12

Ahoj lidi, už delší dobu zvažuju koupi pepřové pistole. Zatím s tímto nemám zkušenosti a proto jsem hledal na internetu a jako první na mě vyskočila tato pepřová pistole od firmy Piexon https://www.defendia.cz/sebeobrana/jpx4 ... iku-black/ Máte někto s tímto zkušenosti??? :shock: :?:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#2 » čtv 6. srp 2020, 06:23

hmm a neudelala by plynovka víc muziky?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » čtv 6. srp 2020, 06:36

Hmm, první příspěvek od Hudson a hned s odkazem do odchodu. Asi jsem hnusná podezřívavá svině, ale smrdí mi to jako reklama.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#4 » čtv 6. srp 2020, 06:37

Podívej se, kolik dobroty se do téhle pepřovky vleze. To do 9 mm L s pepřákem nedáš ani náhodou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#5 » čtv 6. srp 2020, 06:51

Mnoo to je fakt, ale tady mas 4 rány, asi se daji taky nakombinovat ruzne naplne? U plynovky 3-4x. A ta cena? mnoo nevím nevím, ale nemám zkusenost, tak nebudu dát "trolit" .)



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#6 » čtv 6. srp 2020, 09:31

Plynovka by neudělala více muziky, ale víte co ano? Obyčejný pepřák. Když se rozhoduju, udělám si takové myšlenkové cvičení.

Co je technicky lepší?

Toto má 4x10ml a nejde vystřelit nijak jinak, než právě 4x10ml. Po každém výstřelu je třeba vyměnit celou náplň, protože jsou (dle popisu) nádobky spojené. Normální pepřák si vyberu v libovolné velikosti (třeba právě 40ml) a dávkuje se to prstem podle aktuální situace včetně případného doměřování na cíl podle toho, jak mi to ve větru proudí (v praxi důležité). Po každém použití pak pepřák vyměním a koupím si nový. Je třeba myslet i na expiraci! No a když se zamyslíme nad konstrukcí - bombička samotná je vlastně pepřový sprej a k tomu NAVÍC máme zbraň se spouští, bicím ústrojím, pojistkou, nějakým uzamčením hlavní atd ... tady nám do toho vstupuje něco, co nás u pepřáku nenapadne řešit - možnost závady! A k čemu to?

Co je takticky lepší?

Při případném použití jsem velmi nápadný a navíc to může snadno vypadat, že držím palnou zbraň se všemi možnými důsledky. Nemůžu si to připravit do dlaně preventivně předem. Při případné prohlídce jsem nápadný a podezřelý. Skoro jediná možnost nošení je ve vnějším kydexu na opasku jako u ostré pistole.
Tak se tedy podíváme na rozměry:

JPX4 = 193 x 40 x 125, 630g
Glock 19 = 187 x 25 x 128, 670g

Umíte si představit něco takového tahat? Při téhle šířce a objemu, ve vnějším pouzdře? A k čemu to? Pro čtyři stříknutí pepřáku?

Takže si každý může porovnat, jestli by radší nosil pepřák nebo tuhle věc. Já mám dost jasno, ale to jsme se ještě nedostali k ceně.

Kolik mě to bude stát?

Počítám s nákupem zbraně + 2x náplň navíc do startu na vyzkoušení + 2x náplň ročně na tréning a obnovu expirace.

JPX4 + 2x tréningová náplň = 13 688
+ jednou ročně 2398 na udržování

EQUALIZER 2, 40ML, STŘELA x 3 = 531
+ jednou ročně 354 na udržování

Dejme tomu, že pro policejní použití to možná má nějaké výhody, které nevidím. Zejména to bude mít určitě výhodu ve velikosti zakázky, ze které se dá něco ukrojit (13 tisíc za plastový výlisek s kohoutem? Kolik by pak měla stát běžná pistole? Sto tisíc?). Ale aby si to někdo pořídil za svoje peníze a nosil to denně pro svou obranu... chtěl bych toho člověka vidět.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#7 » čtv 6. srp 2020, 11:11

To je výborné jako poukázka na sebevraždu. Vytáhneš takovýto bazmek a protějšek tě sejme ostrou zbraní a bude mít i důvod k jejímu použití.
Já bych nic, co je v provedení pistole/revolveru, nenosil pokud to není ostrá zbraň, raději nosím sympaticky velký pepřový spray...
Naposledy upravil(a) paza dne čtv 6. srp 2020, 11:22, celkem upraveno 1 x.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 6. srp 2020, 11:16

LordSalix:
No právě..... proto se asi ptá protože mu to nikdo nekupuje... :lol:
Jinak i kdyby to bylo zlaté tak ta cena to dokonale zabíjí.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#9 » čtv 6. srp 2020, 12:05

Když pominu cenu, tak podle popisu pistole:

Nemusíš vystřelit všechny 4 naráz. To, že je to spojené rychlonabíjecí svorkou neznamená, že to nejde nabít po jednom.

Výrobce tvrdí, že vystřelené bombičky jdou znova naplnit. Znovu naplnění bude předpokládám levnější, než 4x nová bombička.

Asi to bude mít větší dosah než sprej. Když to vystřelí, tak si to představuji jako letící flusanec. Sprej je jako když močíš do pisoáru. Však to všichni znáte, jak to vypadá, když ke konci dochází tlak :-D

Kdyby to nebylo tak nesmyslně drahý, tak si to dovedu představit jako rozumnou alternativu k plynovkám. Pokud bych teda za každou cenu toužil po něčem ne-sprejovém.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#10 » čtv 6. srp 2020, 12:37

No ano, pokud by ta plastová slupka stála tisícovku a někdo by ZA KAŽDOU CENU chtěl nosit "pistoli"... ono právě flusanec může dost snadno minout, ještě když je skoro nutné zasáhnou přímo obličej, aby to mělo žádoucí efekt. Sprejem se dá mávat a doladit místo dopadu, případně rovnou jet cikcak, on i malý sprej vydrží několik vteřin nepřetržitého proudu (když už jsme u toho, tak jako močení do sněhu). Ale i kdyby to stálo tisícovku, tak si neumím představit nosit tak obrovskou věc místo spreje. Většina lidí není ochotná nosit ani konkrétně G19 a to je to ostrá zbraň, je výrazně menší a aspoň to přináší úplně jiné možnosti.

Ve zkratce:

Má to spoustu nevýhod, možná to má i nějaké výhody, to ať si každý posoudí sám.
Cena je naprosto šílená.
Denní praktické nošení v civilním životě je taky šílené.

Takže otázka na Hudsona - kolik jste jich prodali?



Hudson
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » čtv 6. srp 2020, 13:27

Ptám se na to protože:
1) ke koupi něčeho podobného nepotřebuješ zbroják
2) když bych to použil, nemusím nikomu nic vysvětlovat
3) bydlím na okraji civilizace na statku, tudíž potřebuji i něco na zvířata

Pepřák mi přijde k hovnu, když ho použiju proti větru tak ho mám na ksichtě :!:

Kdybych si chtěl pořídit pistoli, tak bych sem ten příspěvek ani nepsal a kouknul bych na jiný topic... 8-)



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#12 » čtv 6. srp 2020, 13:29

Bodem dva bych si tak absolutne jist nebyl...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#13 » čtv 6. srp 2020, 14:16

Hudson: přečti si, co bylo již výše uvedeno, není pravda: "Pepřák mi přijde k hovnu, když ho použiju proti větru tak ho mám na ksichtě :!:", kup si tzv. tekutou střelu, ta tvoří poměrně ostrý paprsek až na 4 m, funguje i v protivětru, stojí to pár korun a není to takový krám jako ta zoufale předražená pseudopistole...

Jo a ten bod 2) bych tak neviděl, v každém případě bych raději volal Policii, protože on pak ten postříkaný může podat na Policii oznámení a situaci obrátit a doložit případné zranění a budeš mít sakra problém se z toho vymotat...



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#14 » čtv 6. srp 2020, 14:32

Všechny tři body snad platí i na pepřový sprej. Respektive ten druhý neplatí ani pro jeden.

Sprej je možné si pořídit nejenom ve formě mlhy (která je fakt vhodná tak na demonstranty), ale i tekuté střely a nebo pěny a v libovolné velikosti a obsahu. Případně jich klidně mít více na různých místech (malý v kapse u bundy, druhý v tašce do města, velký mimo civilizaci třeba na boku batohu). Velikost, hmotnost a cena to umožňuje.

Běžně se to nosí i na medvědy, na jaká zvířata to má být? Je puma ok?
https://www.youtube.com/watch?v=jpB7jrJ7Zds

Díval jsem se na videa z té pistole a flusanec je to impozantní, v podstatě skoro jako vymrštit kompaktní pepřový balónek. Ale spoléhat, že dám pumě nebo fetce headshot bych teda osobně nechtěl. Ještě z obskurní zbraně, ze které mám natrénováno doslova pouhé jednotky výstřelů, protože každé cvaknutí stojí 275 Kč. Osobně bych to nenosil, ani kdyby to stálo stejné peníze jako sprej a nebylo to větší než fullsize pistole (i když ty obrovské rozměry zrovna na statku asi tolik nevadí).

Tak asi na statek pro střelbu na zvířata v silném větru a na velké vzdálenosti to je možná o něco lepší, než normální sprej. Ovšem za naprosto šílenou cenu. Jestli si to koupíš, tak pak poreferuj, jak se ti s tím žije.

Proti jakým konkrétním hrozbám to má na okraji civilizace být? Psi, prasata, vlci? Radši bych měl v krizi v lese v ruce při stejné velikosti (a mnohem nižší hmotnosti) 250ml sprej na medvědy, než čtyřranné 10ml precizní flusátko.



Hudson
Příspěvky: 4

Příspěvek#15 » čtv 6. srp 2020, 14:38

Tenhle topic jsem proto zakládal, abych se poradil s Vámi jaké máte zkušenosti. Abych měl trošku nadhled do čeho jít a do čeho nikoliv...

Takže za každý tip jsem jenom rád ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti