Pepřové spreje

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#46 » sob 29. srp 2020, 00:27

mikky: stopper ma podobny system a je to jenom 5% roztok... tornado je 15%

jak pise paza...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#47 » sob 29. srp 2020, 07:35

Tornado police by mělo fungovat i hlavou dolů. Dobré, pokud budeš muset použít pepřák v leže, nebo při potyčce.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#48 » úte 1. čer 2021, 20:23

Koukal jsem, že u pepřových sprejů e-shopy většinou mají prodejnost až od 18 let.
Vychází tato hranice z nějakého zákona, nebo se jedná pouze o pravidlo stanovené těmito obchody?
Spíš si myslím, že tu žádná regulace není.
Je vůbec legální, aby obchod zaváděl věkový požadavek na prodej předmětů, kde zákon takovou hranici nestanovuje?

Pepřák jsem nosil už někdy před dvaceti lety a tehdy se nějaký věk moc neřešil.

Ale teoreticky, pepřákem můžu zcela legálně vybavit třeba i desetileté dítě, pokud má dost rozumu na to, aby s ním někoho nekropilo bezdůvodně, že?

Obecně problematiku chladných zbraní a jiných ubranných prostředků žádný zákon neřeší a všechno jen obecně spadá po rodičovskou odpovědnost dle občanského zákoníku že?
Naposledy upravil(a) oldlamehand dne úte 1. čer 2021, 20:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#49 » úte 1. čer 2021, 20:32


Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#50 » úte 1. čer 2021, 20:36

Lynx, jak jsem editoval svůj příspěvek: Smí vůbec obchody zavádět věkovou hranici tam,kde jí zákon nestanovuje. Není to potom nezákonná diskriminace na základě věku?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#51 » úte 1. čer 2021, 20:48

Nejsem právník, ale myslím, že to není diskriminace. Uzavírat kupní smlouvu mohou nezletilí jen přiměřeně své rozumové a volní vyspělosti. Bonbóny určitě jsou přiměřené, pepřák asi ne. Takže když si prodávající vymíní, že kupní smlouvu na něj může uzavřít jen osoba zletilá, tj. od 18 let, nevidím na tom nic špatného.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti