Pepřové spreje



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#1 » čtv 6. srp 2020, 09:47

Koukam, že to tady takhle neni a když vidim to téma s pepřovou pistolí, tak bych asi rozvedl tohle téma sprejů.

Co by jste třeba doporučili pro dítě 11-13 let?

Vidim to primárně na tekutou střelu, údajně i ve větru lépe drží směr.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » čtv 6. srp 2020, 10:07

Po internetu je toho plno, tak jen číst.
Já vybírám hlavně podle rozměrů a kapacity.
Pro dítě to snad není určeno ne? Nebo je to myšleno jako na dítě? Tam stačí facka. Když je jich více, tak raději mlha než střela.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » čtv 6. srp 2020, 10:19

Hlavně bych doporučil zvážit, jestli je dítě natolik zodpovědné, že to použije výhradně v nutné situaci. A pokud ano, pak bych vybíral podle šance, že to použije správně.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#4 » čtv 6. srp 2020, 11:05

Tak znám případa, co se holka cca 13 let ubránila násilníkovi pomocí sprey před domem/panelák.
Ale chce to celou osvětu a myslím si o kompletní osobní průpravu.

Jako:
1. Nechodit se sluchátkami na uších/v uších.
2. Sledovat průběžně okolí.
3. Mít Sprey v kapse
4. Pokud mám nějaké obavy, zdrhni
5. Před vstupem do bytu, domu či do jakékoliv uzavřené části se vždy orzhlídni okolo sebe.
atd ...

Ale to už je trošku OT, ale smysl to pro děti má, to každopádně.
Dcera i manželka sprey mají .

Edit:
Pimárně si myslím že je to spíš pro holky, na kluky je přeci jenom o dost méně útoků.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#5 » čtv 6. srp 2020, 11:07

Pepřový sprej? No, vybírej hlavně podle chuti. Pokud to má být na dítě, možná by stačil i slabší, ale co my víme, co je to za "parchanta"?!

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#6 » čtv 6. srp 2020, 11:18

Pro dítě??? Prodej je dovolen pouze osobám starším 18ti let a použité určitě také, tady máš rozdělení, rady, popis:
https://www.colosus.cz/obranne-spreje-j ... nit-x31340

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#7 » čtv 6. srp 2020, 11:39

Po řádném poučení jsem určitě pro, ale když je to od 18 let, tak nevím jak moc se to může otočit proti oběti.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#8 » čtv 6. srp 2020, 11:46

Tak to bych fakt řešil až následně ...
A myslíš si, že někdo kdo zaútočí na dítě pak půjde hlásit že na něho to dítě použilo sprey jo ?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#9 » čtv 6. srp 2020, 11:48

Pokud to bude vědomý útočník, tak ne. Ale když to bude třeba spolužák a dítě situaci špatně vyhodnotí... A může stačit, když se tím jen pochlubí mezi kamarády, ti to dají dál atd.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#10 » čtv 6. srp 2020, 11:51

No řekněme, že dcera sice má skoro 12, ale je docela velká a na svůj věk vypadá starší (oproti spolužačkám). A zodpovědná je dost na to aby to použila jen v nouzi a nikde se tím nechlubila. V tomto směru je cepovaná od mala už vzhledem k zbraním doma.

Samozřejmě pokud bych to koupil by následovala nějaké průprava jak to použít, vysvětlení jak to funguje a co to může způsobit apod. Není to hračka, to snad si nikdo namlouvat nebude.

Jo vím, že na internetu toho je dost, ale čekal jsem spíše nějaké osobní zkušenosti s takovou situací.

Ano, je to koupě nad 18, aby si to nekupovali děcka na hraní. Ale případné použití v sebeobraně by snad protiprávnost vylučovala NO. I když by se soud asi zaobíral tím, že to měla u sebe než to, že to použila (pokud se bude jednat opravdu o NO).

Ale to co se dneska toulá ulicemi, člověk by radši, aby měla aspoň šanci se nějak bránit. Už teď se učí mít u sebe zavírací nůž (pro hnidopichy: na rozkrojení jablka, apod.), klíče a telefon když někam jde.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#11 » čtv 6. srp 2020, 11:54

Lynx: v tomhle ji vedu už od mala s ohledem na zbraně, ví, že o takových věcech se mezi spolužáky a kamarády nemluví (že máme doma zbraně atd.), proto věřím, že by ani o tomhle nemluvila když jí to člověk vysvětlí. Samozřejmě je potřeba i vysvětlit, že je to potřeba až na nejvyšší nouzi a ne při rvačce se spolužákem. Ale je to holka, takže tam ty rvačky moc nejsou jak mezi klukama.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#12 » úte 11. srp 2020, 08:46

Když je pepřák od 18 let, tak mi jen přijde, že rovnou může nosit plynovku. Což netvrdím, že je lepší, ale dle mě může být stejně špatné.

Útočník asi nic hlásit nepůjde, ale pokud u toho bude někdo kdo uvidí malý dítě s pepřákem a řekne to policii nebo přímo policie, tak by pak policie mohla řešit proč má dítě v ruce něco co nesmí mít.

Dítě s cigárama asi nikdo nehlásí, ale aby se to s pepřákem nevymklo.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#13 » úte 11. srp 2020, 11:19

A nemá snad i "dítě" právo bránit se napadení? Sice žijeme v relativně bezpečné zemi ale doba je zlá a stát se může cokoli a třeba případů šikany přibývá o napadení nějakým dospělým magorem nemluvě a v takových případech dítě s holejma rukama moc nezmůže!

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#14 » úte 11. srp 2020, 11:53

O dítěti (11 let) s pepřákem jsem tedy ještě neslyšel. Když je od 18 let, tak očividně na pepřák právo nemá. Nemělo by se tedy povolit i nošení pistole třeba od 15 let?



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#15 » úte 11. srp 2020, 12:14

Killing joke: na pistoli je mala, proto peprak ;) A ted vazne: diky za reakci, i negativni nazory se ceni a stoji za zamysleni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti