Paralyzér nebo pepřový sprej



novottom
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » úte 15. úno 2011, 10:45

Zdravím,
pánové chtěl bych se zeptat co by jste doporučili jako obranný prostředek pro přítelkyni. Je lepší paralyzér nebo pepřový sprej?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#2 » úte 15. úno 2011, 13:54

Osobně jsem přítelku vybavil pepřákem s led diodou. Do její malý ruky je to akorát, bylo snadný ji naučit, jak se s tím zachází a váha je minimální, ta dioda rozhodně překvapí (plus se dá použít jako obstojná baterka) a docela i oslní, když je tma, je to skladnější (= je jednodušší přítelku přesvědčit, aby to nosila) a v případě nějakého nedobrého vývoje pořád ještě teoreticky může prchat (po zásahu pepřákem se dá běhat mnohem líp, než po zásahu paralyzérem). Navíc je to taková drobná snadno polekatelná slečna, takže paralyzér by jí mohl spíš uškodit než pomoct, protože je větší a je potřeba ho použít na kontaktní vzdálenost.

Toť argumenty pro pepřák (značku už doporučí někdo jiný, na trhu je toho mraky a za boha si nemůžu vzpomenout na jméno toho, který byl obecně po netu v diskusích nejlépe hodnocený jako spolehlivý a přesný).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 15. úno 2011, 14:33

Myslím, že máš na mysli Sabre Red.

Já bych v každém případě doporučoval bezkontaktní prostředek, tedy pepřák. Ale i s ním si to chce obranu natrénovat a pamatuju si, jak problematické bylo k tomu bejvalku dotlačit - inertní trénovací náplň zůstala ležet nepoužitá v šuplíku :roll:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#4 » úte 15. úno 2011, 17:14

Mark: Ano, to je on.

Problém donucení k tréninku potvrzuju, dokázal jsem tu svoji přemluvit na trénování nahmatání v kabelce a odjištění (až půjde temnou ulicí) ale k nácviku použití jsem ji zatím nedonutil.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#5 » úte 15. úno 2011, 21:21

MarK, jhora: zkus ji pořádně naštvat (způsob si určitě najdeš) a aby ses nedivil, jak rychle bude trénovat i bez trénovací náplně :twisted:
to jen tak na odlehčenou.
jinak by se také přikláněl k tomu pepřáku raději než paralyzéru. zejména kvůli té kontaktní vzdálenosti, hlavně u ženské (ale platí to všeobecně).
navíc pepřák může použít třeba i na psa, u toho paralyzéru bych tam tu ruku nestrčil.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#6 » úte 15. úno 2011, 21:51

Na druhou stranu: Na některé útočníky nemusí být pepřák moc účinný.

Asi by mě to nenapadlo, kdybych nezažil, jak se dva strážníci snaží zpacifikovat agresivního idiota pod vlivem, zřejmě nejenom alkoholu. Oba mu postupně aplikovali - za bezvětří a ze čtvrt metru - pepřák do obličeje; drban si protřel oči, zafrkal a řádil dál. Nakonec ho zklidnila až čenichovka a zalehnutí.

Asi to chce pro takové mezní situace nějaké jištění, ale přemluvte přítelkyni, ať si do kabelky šoupne 21" teleskop. :)

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#7 » stř 16. úno 2011, 08:55

Policejni peprak je skutecny peprak nebo jen slzny plyn?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » stř 16. úno 2011, 09:18

POkud já vím, tak policajti používají jen slzák a ten na osoby pod vlivem neúčinkuje nijak dobře. Pepřák se doporučuje právě proto, že funguje i na zvířata a na opilce. I když slyšel jsem minimálně o jednom případu, kdy se někdo dobrovolně vystavoval pepřáku tak dlouho, až si vybudoval odolnost, ale pochybuju, že takových magorů běhá venku nějak hodně.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 16. úno 2011, 17:01

Nemyslím si, že narazíte na nějaké magory, co si na tom úmyslně pěstovali odolnost, spíš to může být - údajně - méně účinné na zdrogované jedince. Na to je asi ideální teleskop, protože zlomenou kost nezachrání žádná droga, byť třeba přebije tu bolest.

Ovšem pokud se bavíme o ochraně pro naše drahé polovičky, tak kvalitní pepřový sprej spolu s aspoň základním tréninkem jeho použití zůstává nejlepším neletálním prostředkem pro bezkontaktní použití.
Imho ve spojení s rychlými nohami je to všeobecně ideální obranný prostředek pro české prostředí.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 16. úno 2011, 19:46

Souhlas s MarKem, navíc si nedovedu představit, že by někdo, byť pod vlivem drog, byl schopný po dobrém zásahu kvalitním pepřovým sprejem schopný otevřít oči.
Sám jsem si nedávno pořídil sprej Equalizer (50ml), v kombinaci s něčím důraznějším (pro opravdový průšvih) to považuju za ideální. Samozřejmě za předpokladu, že je obránce schopný prostředky efektivně použít.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#11 » stř 16. úno 2011, 20:45

Když je fetka nastřelená tak prostě nevnímá, je jí úplně jedno jestli ji stříkáš do obličeje Sabre a nebo šlehačku. Navíc znám člověka který pepřák ustojí. Viděl jsem na vlastní oči jak mu to teklo po obličeji, všichni okolo jsme buleli jak želvy (bylo to v místnosti) a on byl pořád akceschopný, ten co ho postříkal se o tom přesvědčil na vlastní kůži :twisted: . Naštěstí zrovna byl "ten hodnej" a samozřejmě to odmarodil zánětem spojivek.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#12 » stř 16. úno 2011, 20:50

jhora píše:POkud já vím, tak policajti používají jen slzák a ten na osoby pod vlivem neúčinkuje nijak dobře.


On údajně neúčinkuje moc dobře na nikoho. Nevím, co fasují teď, ale o (ne)účinnosti policejních slzáků v těch zelených tubách se vyprávěly legendy. :)

Tohle ovšem byli městští policajti a ti u nás nosili - řekl bych středně kvalitní - civilní pepřáky.



dominator911
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » čtv 28. črc 2011, 16:35

četl jsem zajímavý článek o obranných sprejích v časopise Zbraně a Náboje, můžete si ho zadarmo přečíst online :-) http://cs.publero.com/zbrane-a-naboje-special/1-09

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 29. črc 2011, 21:15

Doporučuji pepřák, ale nesmí to být miniaturní model (žádný dostřik, rychle se vystříká) a ani maxi-model (zůstane doma).

Myslím si, že optimální je např. SABRE Red, model: #M-60-OC (náplň - 60 gramů, průměr 35 mm, výška 103 mm).

Nepodceňujte pepřáky, stačí si koupit ten nejlevnější, stříknout na nějakou plochu a přičichnout si...

Cokoliv věnujete svému blízkému na obranu, vyzkoušejte, zda to funguje a jak je to účinné.
Nechci generalizovat na základě jedné zkušenosti, ale paralyzér bych koupil pouze ten, který by dokázal skutečně paralyzovat. Problém je najít dobrovolníka na testování... S tím však nemám problém, protože jednoho dobrovolníka mám v rodině. :lol:
Výboj včetně zvukového projevu působí efektně zejména ve tmě, ale když najdete odvahu přiložit paralyzér ke stehnu a zmáčknout, budete pravděpodobně zklamáni. Plánujeme menší praktický test několika paralyzérů v Brně, potřeboval bych ještě jednoho dobrovolníka.
Zájemci se mohou hlásit přes SZ.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#15 » sob 30. črc 2011, 13:16

Sabre red magnum je rozhodně výborná volba. (Dělá se několik balení, odkazovaných 60ml je nejmenší z řady magnum, magnum znamená, že na jedno zmáčknutí jde ven asi 5x větší množství než z běžných sprejů). Více znamená někdy VÍCE!!! :lol:

Já jsem nakonec pořídil Stoper od Equalizeru, pěna. Rozptyl a dostřik něco mezi střelou a fog, navíc je vidět, kam to šplíchá, což umožní intuitivní korekci "palby", a pěna ulpívá na pokožce a sliznici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron