Paralyzér nebo pepřový sprej



andiem
Příspěvky: 10

Příspěvek#16 » pon 1. srp 2011, 10:35

+1 pro peprak, Sabre Red.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#17 » úte 2. srp 2011, 09:30

Penovy Stoper zasadne nedoporucuji! Kamos mel uplne obycejny (znacku si nepamatuju, ale Sabre Red to nebyl) a to byl fukot. Ten curanek z meho Stoperu to byla parodie na obranny sparay.

Nakoupil jsem asi ctyri Stopery na doporuceni v kramu a vsechny pujdou do kose. Nejhorsi je, ze kdyz to videla manzelka, tak obrane sprayem prestala verit :(

Musi to proste foukat, aby se tim dalo branit. Stoper uz nikdy!!

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#18 » úte 2. srp 2011, 10:41

Zas tak hrozný to není, viz:
http://www.youtube.com/watch?v=YTBmN4eNrtA

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#19 » ned 7. srp 2011, 10:09

Mám malého pěnového Stopera, který je prostě kompromis mezi funkčností a velikostí. V zaměstnání vždy oblek a tam není moc místa na nic, takže je to nouzovka na jedno použití, pokud nepomůže tak přichází na řadu 9mm. ;)
Jinak manželka má velkého, protože v kabelce co připomíná expediční batoh to lehce unosí a hlavně pokud nepomůže, tak už má jedině rychlé nohy.



PLJARDA
Příspěvky: 12

Příspěvek#20 » ned 7. srp 2011, 19:15

sprej manželka snese nosit , ale paralyzéru se sama bojí natož aby ho použila :problem: :problem:

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#21 » úte 20. lis 2012, 10:18

Ze skušenosti můžu jedině doporučit pepřový sprej. Je to jako se vším, pokud si koupím to nejlevnější z daného segmentu, nemůžu očekávat uspokojivé výsledky. Já nedám dopustit na spreje Tornádo http://www.eurosecurity.cz/euro-security.info/cs/peprove-spreje-a-sprejove-svitilny/11-tornado mají hlavici s LEDkou, která mimo jiné zabraňuje samovolnému spuštění, náplň používají "Oleoresin Capsicum – 15% OC" (alkaloidy z extremě pálivých chillipapriček). Přítelkyně dělá v baru s nočním provozem a sprej už prošel ostrou zkouškou na jedničku. od té doby ho už z kabelky nevyndavá. Paralyzér není špatný, ale vyžaduje bezprostřední kontakt. Pokud se dostane loupežník do takto kontaktní vzdálenosti, už to je většinou pro 165cm/50kg děvče znehybňující faktor. Záleží samozřejmě na nátuře....



Scratch
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » pon 17. pro 2012, 01:27

Musím souhlasit s doporučením Sprejů TORNADO. Mám zkušenosti jednak s levnější variantou (ty červené), tak i s těmi lepšími (ty žluté). Ty dražší mají mít údajně o 5% více OC, prý se s nimi dá stříkat v libovolné poloze a obsahují látku citlivou na UV světlo nebo co. Žlutý jsem ještě v praxi neozkoušel. Červený prošel zátěžovým testem, když na mě jednou nějaký u zdi válející se feťák vytáhl nůž a začal mi s nim máchat směrem k tělu po té, co jsme ho "vyfakoval" když se mi nabízel nějaký jeho sajrajt. Nůž jsem mu přišlápl na asfalt kanadou a do ciferníku schytal pěknou spršku Tornádem. Podle jeho chování a přítomných lahví se dalo usuzovat že pil a ne málo, ale sprcha tornádem se mu vůbec ale vůbec nelíbila a nebyl schopen pokračovat v útoku. Z toho vyvozuji názor že i levnější (červená) varianta Tornáda je pro civilní použití více než uspokojivá.



novottom
Příspěvky: 18

Příspěvek#23 » pon 17. úno 2014, 14:55

ahoj chlapi, chtěl jsem se optat na tento pepřák http://www.army-store.net/sebeobrana/sprejova-svitilna-hurricane-flashlight-pink se svítilnou od ESP (líbí se mi to přosvětlování)? Prodavač mi jej na prodejně vychvaloval do nebes, myslíte, že je kvalitativně na stejno jako ten od tornada, co doporučujete? (je to určené pro přítelkyni...)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#24 » pon 17. úno 2014, 16:59

Směs je stejná jako jiná tornáda, ale když jsem to měl v ruce, tak mi vadily rozměry s ohledem na malou kapacitu. V tomhle mi přijde lepší kompaktní verze Sabre red 22gramů.
Na druhou stranu pro slečnu do kapsy je se jeví vhodná ta nástavba, díky které se intuitivně určí směr trysky.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pon 17. úno 2014, 18:50

Nosím Equalizer, který má stejný systém zajištění pootočením trysky, a nejednou se mi stalo, že se v kapse bundy sám odjistil. Odjištění a zamíření Tornáda mi připadá podstatně intuitivnější ale to je zase vykoupeno většími rozměry hlavice.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#26 » pát 10. říj 2014, 09:04

Ahoj, tak jsem koupil toto http://www.armed.cz/obranny-peprovy-spr ... 89-c-1580/ . Snad to bude dobrá volba.

Uživatelský avatar
xmilanz
Příspěvky: 24

Příspěvek#27 » pát 10. říj 2014, 10:58

Tornado Police jsem koupil pred nejakou dobou a nosim permanentne. Nejcastejc v batohu pres rameno, vejde se sice i do kapsy od kalhot, ale je prece jenom dost velky (ale da se - kdyz to neni zadni kapsa bokovek :mrgreen: ). Vyhoda pro me je absence otacive nebo jine pojistky, kdy clovek asi ve stresu toci sem, tam a neni si jisty, jestli je odjisteno (no dobre, 'zmacknu a vidim' a je to jasne :mrgreen: ... ale co kdyz neni, prave kdyz je potreba ;) ). Vsunuti prstu pod kloboucek je intuitivni a LED svetylko je v noci urcite bonus, ktery umozni nejenom lip zamirit.



marv
Příspěvky: 1

Příspěvek#28 » ned 31. kvě 2015, 18:14

Ahoj myslíte si, že je pěnový pepřový sprej lepší něž gelový? Co myslíte? Chtěl bych si nějaký koupit a nedokážu si vybrat. Díky moc!



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#29 » ned 31. kvě 2015, 23:11

Tenhle penovy jsem mel (stale mam, ale expiroval) a pote jsem si poridil sabre red.
Asi nelze rict, co je lepsi... tady je video s ukazkou:
https://www.youtube.com/watch?v=OLOLEIUZ1uo

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#30 » pon 1. čer 2015, 06:51

Kdyz uz tu zaznela expirace, jsou nejake zkusenosti, jestli sprej (ja mam v aute CS) ztraci ucinnost? Teoreticky, pokud je latka stabilni a samovolne se nerozklada, jako treba peroxid vodiku, nemela by tomu doba expirace vadit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host