Paralyzér nebo pepřový sprej



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#46 » pon 23. říj 2017, 06:51

hulvath píše:A co rikate takovemu proti medvedum ? Dobre, velky, tezky, ale poradny dostrik a na cloveka musi mit primo brutalni ucinek https://www.frogtac.cz/Preziti-a-outdoo ... ez-pouzdra

ty věci proti medvědům jsou výrazně slabší - stačí mrknout na složení.jen mají velkej obsah. do kabelky to asi nenarveš :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#47 » pon 23. říj 2017, 07:45

objem. Mají velký objem. Obsah je plošná míra. :(



Strelec48
Příspěvky: 4

Příspěvek#48 » čtv 3. kvě 2018, 11:40

Přítelkyni jsem pořídil pepřový sprej. Vybral jsem tenhle, vzhled, protože útočník na první pohled nepozná co to je, tak spíš zdrhne.. a taky je celkem velkej



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#49 » úte 14. srp 2018, 05:24

Zdravím, nesetkal jste se někdo se samovolným únikem látky ze spreje? Měl jsem sprej, expirace 5/2018, ze kterého došlo k samovolnému úniku, sice v nepatrném množství, ale vzhledem k tomu, že jsem jej měl v ledvince, tak po otevření to byla docela síla... K náhodnému stlačení dojit nemohlo.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#50 » úte 14. srp 2018, 13:13

každý spreje po letech utečou ať je to pepřák nebo čistič brzd

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#51 » sob 8. led 2022, 19:56

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet v praxi pepřák, který nosím. Fyzicky mě na ulici napadl spoluobčan. Po cca sekundové dávce uhnul tělem do strany. Myslel jsem, že se tomu vyhnul, proto jsem se rozhodl pro jistotu a dopřál mu další cca sekundu nebo dvě. Ale ukázalo se, že pepřák funguje skvěle, už ta první dávka asi stačila. Agresivita fyzická se okamžitě změnila na verbální, ale jinak měl co dělat, aby si našel místo, kde se mohl opřít.

Nosil jsem (a koupil znovu) K FOG2.
- objem 40 ml mi po této zkušenosti přijde dostatečný
- účinkem mě nezklamal
- intuitivní použití (jsem pravák, ale použil jsem ho levačkou; po odklopení pojistky je palec automaticky svedený na správné místo a pak už nejde mířit mimo)

Co se expirace týká, už nějaký ten týden jsem řešil, že bych měl pořídit nový, protože veškeré popisy, včetně expirace, byly od nošení po kapsách setřené. Ale pořád bylo něco jiného na práci, až mě donutily okolnosti :) V e-shopu jsem zjistil, že jsem ho kupoval v létě 2018, takže minimálně tři roky je použitelný. Nový má expiraci 12/2023.

Až bude příležitost, chci vystříkat zbytek původního a změřit čas. Jestli si vzpomenu, připíšu to sem.

Teď jsem si vzpomněl, měl by v sobě mít UV barvivo, které lze využít pro identifikaci útočníka.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#52 » pon 10. led 2022, 07:00

Docela by mě zajímalo pokračování. Jestli se tedy shodneme, že to není moc mimo téma.
Hlášeno policii? Případně co oni na to?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#53 » pon 10. led 2022, 11:20

Nehlásil jsem to. Víc případně přes SZ.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#54 » ned 8. kvě 2022, 15:58

Vyjma taseru, kterej je zakazanej (este porad ze?) nema paralyzer moc vyhod. Na kontaktni vzdalenost bych pouzil spise teleskop.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#55 » ned 8. kvě 2022, 16:09

Taser je v kategorii C-I. Stačí občanka a registrace.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#56 » ned 8. kvě 2022, 16:42

Aha. Prodava se nekde? Nikde sem ho nevidel.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#57 » ned 8. kvě 2022, 16:58

Taky jsem ho v nabídce neviděl. Asi problémy s registrací, zkušební značka, výrobní číslo...
Otázka času.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host