Bič - klasifikace



Lothias
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 19. srp 2016, 12:14

Zdravím,
omlouvám se pokud to se nepatří, jsem tu nový.
Teď k věci - mám jet na dovolenou do zahraničí, nicméně vyřizovat si Evropský zbroják a vsechny povolení se mi tak úplně nechce. Jedu do země s krásnou krajinou ale také celkem vysokou kriminalitou a rád bych měl nějakou pomůcku v ruce v případě nějaký nepříjemný situace. Za mlada jsem se celkem obstojně naučil s honáckým bičem a proto by mě zajímalo jak je to s klasifikací tohoto "nástroje". Díky moc za případné rady.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#2 » pát 19. srp 2016, 12:18

určitě to sem nepatří a admin to přesune. Já ti neporadím , ale asi by to chtělo napsat kam jedeš.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#3 » pát 19. srp 2016, 12:21

To je nějaký joke? Sebeobrana s honáckým bičem?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » pát 19. srp 2016, 12:22

No jedno téma na to co vzít s sebou tu je - sice se primárně řešilo německo, ale je tam více "univerzálních" nápadů.
viewtopic.php?f=33&t=7584&hilit=n%C4%9Bmecka

No a s tím bičem. S klasifikací Ti nepomůžu, nicméně o užitečnosti tahání biče si myslím svoje. V mládí jsem si sám parádně rozsekával záda, když jsem se tím učil. Moje rada - vyprdni se na bič. K tomu aby jsi bič mohl účinně používat potřebuješ dost prostoru kolem sebe a cíl v dost konkrétní vzdálenosti - jak se Ti dostane příliš k tělu, tak je bič na dvě věci.

Ale jako vtip dobrý - třeba bys rozesmál útočníka už jen tím jak to rozmotáváš tak, že by tě nechal být :D



Lothias
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » pát 19. srp 2016, 12:30

Jak jsem psal, naučil jsem se s tím celkem obstojně. S dobrým pouzdrem se to dá vytáhnout celkem rychle a možná tě to překvapí ale šlehnout těsně před sebe se i s 3,5 metrem dá... :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pát 19. srp 2016, 12:38

Jo, taky jsme sestřelovali bičem kdeco a soutěžili v tom, kdo bude přesnější. Problém je ten, že na bič potřebuješ prostor a jeden cíl. V případě většího počtu útočníků si v háji (udržení většího počtu funguje jen ve filmech s Indianou). V případě stísněného prostoru a vícero lidí - jsi v háji. A zapomeň na to, že na Tebe bude někdo už zdálky hulákat, že jde po Tobě, aby jsi měl dost času pouzdro otevřít, vytáhnout a rozmotat.

Fakt je to podle mě slepá ulička.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#7 » pát 19. srp 2016, 12:58

To mi připomíná Indiana Jonese a toho "ninju" :D

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#8 » pát 19. srp 2016, 13:04

Lothias : Nenech se odradit. Bič si vem, protože na to podle mě (zkus počkat na další reakce) nikdo nemá "metr".

Naši šoféři, kteří jezdili často do Anglie si to nechali plést u nějakého chlapa na Zlínsku. Bylo to vlastně to jediné, co si mohli vzít s sebou. Nože ne, pepřáky ne, teleskpy ne...O biči nikdo nic neříkal. Tak si nechali uplést biče. Docela malinké...mělo to snad něco přes metr délky.

Já ti fandím. Dát jednomu po čuni bičem musí být pro útočníka natolik psychicky devastující (v tu ránu si uvědomí, že je opravdu dobytek a že být dobytek i bolí) a nečekané, že naprosto věřím tomu, že útok vzdá :-D

Vždy se dá říct, že to je módní doplněk. Když budeš mít hadry od Bushmana, tak ti to asi i projde. :twisted:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#9 » pát 19. srp 2016, 13:06

Já taky myslím, že pokud stím umíš zacházet, tak je to dobrý. Mej nekde ssebou hezkou darkovou krabicku a ev budes tvrdit, ze si vezl darek, ale kdyz te ten pobude napadl, tak si po tom sahl.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » pát 19. srp 2016, 14:00

jirka87 píše: Tak si nechali uplést biče. Docela malinké...mělo to snad něco přes metr délky.

Jo tak to je trochu něco jiného. Něco na způsob jezdeckého bičíku už má použitelnější velikost - předtím tu padlo ale něco o 3,5 m, což je někde jinde. No a když do kufru přibalíš jezdeckou přilbu, nebo roubík, tak to ukecáš i při případné kontrole (no i když v tý kombinaci s roubíkem to může bejt veselý ;) )

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#11 » pát 19. srp 2016, 14:59

1) duplikuješ téma
2) píšeš do úplně blbýho vlákna
3) mám pocit že trolíš
= zamykám

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti