sebeobrana v UK



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#16 » úte 21. srp 2018, 14:40

ruzovaruze píše:A když by to u mě našli, považovali by to za zbraň?
Zcela jistě ano.
Pravidla mají nastavená tak, že za zbraň můžou považovat nejen úplně všechno, co by normálnímu člověku přišlo použitelné, ale i spoustu věcí naprosto neúčinných.
Nedivil bych se, kdyby v tom jejich Brzku zakázali i ty ječítka a barvičky.
Mmch. je dobré si uvědomit, že primárně tam nejde o zákaz zbraní (ty jsou jenom prostředek), ale o zákaz bránit se - a to si výjimečně nedělám prdel.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#17 » úte 21. srp 2018, 18:02

Koupil bych si turisticky hole,tim by se ubranit dalo.Pro chlapa treba spacir hul.



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#18 » úte 21. srp 2018, 18:27

Já to pochopila tak, že mají v UK tyto věci zakázané, protože by je i násilníci mohli použít jako zbraň a věří, že když nebudou zbraně, tak nebudou ani útoky :-/

Tak či tak v případě ohrožení života jdou stejnak všechny zákony stranou.

Takže, pokud by vaše přítelkyně/dcera/matka jela do UK, co jí dáte sebou, abyste se o ni nemuseli bát a aby to přenesla přes hraniční kontrolu?
Samozřejmě, pánové, kromě toho, že "bych svou přítelkyni/dceru/matku do UK nikdy samotnou nepustil" ;-)

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#19 » úte 21. srp 2018, 18:30

já bych se nebál pepřáku, více jsem napsal v SZ

Omlouvám se jen nechci své zkušenosti moc veřejné rozepisovat :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#20 » úte 21. srp 2018, 20:37

Já v UK tahal v kapse zavírák s pojistkou, trošku jsem riskoval, přiznávám, nepravidelně, jen když už jsem musel vyrazit pěšky někam, kam bych se bál, ono ve městě s velkou kriminalitou jako je Londýn, je strach na místě... Zajímavé, že v Edinburghu jsem jsem se cítil naopak úplně bezpečně. Ono jak se říká: ,,radši být souzen dvanácti než nesen šesti". Pod postelí na bytě jsem měl golfovou hůl. A ten pepřák jsem v obchodě koupil tehdy normálně. :D Jinak mě policie v životě nedělala osobní prohlídku, pokud nepočítám místa s rámem, kde se kontrola dala předpokládat, ale tam jsem samozřejmě nic nemíval. Osobní (pro mě negativní) kontakt s policií jsem měl jen jednou (bez prohlídky), to jsem dostal flastr £50 za ochcávání stromku v centru města cestou z hospody, pak jsem ještě dostal pokutu o něco víc za špatné parkování, ale u toho jsem policajta ani nepotkal, řešilo se to poštou...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#21 » úte 21. srp 2018, 21:27

Něco k legálnosti pepřáků v UK:

https://www.thesun.co.uk/news/5568336/p ... f-defence/

Co se stalo někomu, kdo ho nosil:

https://www.birminghammail.co.uk/news/m ... ay-8395963

Dostal šest měsíců v kriminálu - podmíněně na dva roky, 40 hodin obecně prospěšné práce a zaplatil náklady soudu 370 Liber.

Jestli chcete jet do UK, tak jedině do nějaké "vesnické" oblasti, do "obohaceného" města v žádném případě ne. Ještě si přečtěte dnešní ranní zprávy o události z Dráždan a velice dobře se nad nimi zamyslete.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#22 » stř 22. srp 2018, 07:53

OT smazaný



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#23 » stř 22. srp 2018, 09:01

Co místo sprejů na vlasy použít něco na obtížný hmyz typu Raid, Biolit ... ideálně co nejsilnější sajrajt. Je to celkem běžná věc, kdekoli sehnatelná s ospravedlněním, že máš panickou hrůzu z hmyzu, tak to nosíš u sebe pro případ, kdyby tě chtěl náhodou nějaký pavouk někam odtáhnout. Nevím, co to dělá v očích, ale asi to moc příjemné nebude. Tipl bych, že laky na vlasy se testují a dělají tak, aby při náhodném zásahu očí nezpůsobily vážné poškození, což by se u prostředků proti hmyzu nemuselo platit.
Pokud ve výše uvedeném někdo vidí nějaký skrytý dvojsmysl, tak to skutečně nebyl záměr :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#24 » stř 22. srp 2018, 09:34

No nebo čistič brzd apod. sajrajt. Kdysi mi kaplo omylem něco podobného do oka a příjemné to nebylo. :D naštěstí po důkladném vymytí bez následků... Akorát se to bude asi blbě vysvětlovat, i když IMHO by to šlo okecat...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#25 » stř 22. srp 2018, 16:26

Dragunov: Kubotan by na 99% neprošel... Jejich zákony mluví o čemkoliv, co lze použít jako zbraň. Stačí, aby ses policajtovi nelíbil a když se mu nelíbí tvoje zdůvodnění, na co to máš, dostaneš pokutu stejně. Vždyť je to země, kde chtějí zakazovat čističe na odpady, místo řešení problému samotného....

Nějaký hodně hustý lak by asi šel, protože se dočasně usadí v očích a drban nic neuvidí. Na dlouho to ale nebude...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#26 » stř 22. srp 2018, 22:10

https://www.askthe.police.uk/content/Q589.htm

"However, be aware that even a seemingly safe product, deliberately aimed and sprayed in someone's eyes, would become an offensive weapon because it would be used in a way that was intended to cause injury."

Další důležitá věc: když víte, že jedete někam, kde je tak nebezpečně, že nutné být vybaven nějakými sebeobrannými pomůckami, je potřeba si uvědomit, že existuje nezanedbatelné riziko, že nebudete mít vůbec šanci pomůcku použít, nebo že se vám jí použít nepodaří, nebo že nezafunguje očekávaným způsobem.

Růžovárůže, jestli se chystáte do UK sama, tak to raději nedělejte. Existují tam stálá rizika plynoucí z vysokého obohacení, velice se rozmohly útoky kyselinou a navíc teď ještě teroristické útoky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#27 » pát 24. srp 2018, 08:59

OT smazaný, jestli zas někdo popustí uzdu fantazii bude odměněn.

Takže "Sebeobrana v UK".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti