Rozdíly mezi brokovými náboji

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#31 » pon 20. čer 2011, 21:52

Ted Ti nerozumim - proc bych to chtel delat? Kdyz mi nekdo vleze v noci do baraku, tak rozhozeni shluku bude asi to posledni, na co v te chvili budu myslet. :twisted:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » úte 21. čer 2011, 12:09

Aby se dalo střílet instinktivně "od boku" a výstřel pokryl větší plochu.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#33 » úte 21. čer 2011, 16:07

Na 5 metru se trefim "od boku" i nasadou od lopaty. Mozna dobry namet pro test na pristim srazu. ;)
Naopak ten tesny shluk bych povazoval za vyhodu - garantovany ucinek i s malymi (trapovymi) broky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#34 » úte 3. čer 2014, 09:13

Já používám na honech, např. na bažanty broky 3,5 mm, dříve i 3 mm, ale ujednotil jsem to. Kolegové používají i 4 mm. Na lišky je lepší rozhodně větší brok, i víc než 5 mm, no a jednotnou střelu Slug a to pouze na naháňkách na černou. Jinde se v honitbě Slugem střílet nesmí.
Na většině střelnicích na popery mají podmínku brok max. do 2,5 mm.
Na obranu, co je po ruce.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#35 » úte 3. čer 2014, 14:50




kdas
Příspěvky: 2

Příspěvek#36 » pát 28. lis 2014, 07:37

Nazdar nazdar!

Jaký je rozdíl, mezi velikostí broků? Je lepší více menších broků (2mm) nebo méně větších (8,3 mm)?

Zajímá mě to pro dvě věci:
1) Osobní obrana
2) Ničivý účinek na terč (například PET lahev s vodou)

Díkes!



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#37 » pát 28. lis 2014, 08:38

Pro pouziti na zivou silu jsou doporucovany broky 6 -8 mm. Pokud jde o ucinny dostrel, hrubym odhadem je velikost broku v mm x 10 v metrech, tj. 5 mm brok 50 metru. Odhad je to samozřejmě jen hruby, protoze nebere v uvahu delku hlavne, zahrdleni atd. Pokud jde o ohrozeny prostor, tak i s bezpecnostnim koeficientem je to velikost broku v mm x 100 v metrech. Tj. 5 mm brok 500 metrů.



kdas
Příspěvky: 2

Příspěvek#38 » pát 28. lis 2014, 08:44

Aha, já právě myslel, že bude lepší více broků menšího průměru.

A jaký je rozdíl mezi náboji Trap a Skeet? Vím, jaký je rozdíl v disciplínách, ale samotné náboje jsou jiné v čem?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#39 » pát 28. lis 2014, 08:51

Skeet má velikost broků 2mm a trap 2,4mm.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#40 » pát 28. lis 2014, 09:21

Čím menší brok, tím rychleji ztrácí energii. Jak vzdáleností tak i při průniku do cíle. Takže na 5-7 metrů Trapky určitě stačí ale na větší vzdálenost už to chce větší. Ale zároveň je potřeba vyzkoušet krytí ! čím větší brok tím nevyzpytatelnější.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#41 » pát 28. lis 2014, 09:25

Chip píše:Pokud jde o ucinny dostrel, hrubym odhadem je velikost broku v mm x 10 v metrech


Ucinnym dostrelem se v tomhle pripade mysli ze to projde oblecenim/kuzi/vyrve kus masa/neco jineho?
Dik

EDIT: umim si to tak nejak predstavit u tech velkych broku, ale ne u 2mm "pisku"



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#42 » pát 28. lis 2014, 09:40

Na 5m broky 2mm byly 3cm v cihlové zdi a krytí taky tak 3cm. Na home-defense určitě stačí. Popsáno ve vlákně "Výstřel doma". :oops:



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#43 » úte 2. pro 2014, 09:18

Koukni na následující dvě videa ... Ale ještě lépe nakup všechny možný patrony, vem pár telefonních seznamů a vyzkoušej si to sám na různé vzdálenosti na střelnici :)


http://www.youtube.com/watch?v=rhZf_x8Esms

http://www.youtube.com/watch?v=YpFlohCmYUk



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#44 » úte 2. pro 2014, 23:21

Chipe : Z mysliveckého hlediska je na živou sílu / zvěř / doporučováno 3,5 až 4,5, rozhodně né vyšší, snad na lišku okolo 5 mm.
Vzhledem k tomu, že se již nesmí lovit srnčí zvěř větším brokem, tak možná na lidskou sílu živou, ale to je OT !
Takové náboje ani nekupuji a vlastně proč, na obranu se hodí brok každý.
Dle mě, za takové broky jsou vyhozené peníze, na většině střelnic je dovoleno max. do 2,5 mm broku, že padají popery lépe s větším brokem vím, to je nakonec jasné.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#45 » stř 3. pro 2014, 09:35

Nojo, ale jsou i jiná hlediska než ta myslivecká, že. A kdyby lidi nepotřebovali jinou velikost broku než 3,5 - 4,5mm tak by je nejspíš nikdo nevyráběl. Pouze můj názor.
Ale je to tady o rozdílech v jednotlivých nábojích a ne o tom jestli je někdo pořebuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti