Airsoft k tréninku



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#16 » sob 6. bře 2010, 10:21

To nesouhlasím. Protože strílim skoro rok sportovni strelbu 5,6 (.22) 9 mm.. , 38 .. A doma mám právě airsoftku a jako na takovy to suseni.. ono to staci a strileni na terc.. asi logicky zadna airsoft nesimiluje realnou zbran jako chovani co se týče...

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » ned 28. bře 2010, 18:18

Konečně jsem se dostal k focení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 28. bře 2010, 18:19

Samotná zbraň
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » ned 28. bře 2010, 18:20

A další fotečka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 28. bře 2010, 18:21

A konstrukce zásobníku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 20. bře 2014, 20:55

Airsoftová verze k mému Rugeru SR1911. Vzhledem k ceně za ránu a možnosti střelby na plechovky mimo střelnici atp. je s tím opravdu sranda ;) .

Téma ale zní airsoft k tréningu:
Je tedy potřeba počítat s omezením repliky vůči ostré zbrani. To znamená hlavně potlačit nutkání k rychlému opakování výstřelů a na každý terč střílet jen po jedné ráně - minimální zpětný ráz by jinak vedl k nesprávným návykům. I tak je potřeba dávat si pozor a neodbývat úchop.
Pistole pak špatně střílí pokud je skloněná pod 45° - plyn v zásobníku se přelije k jeho ústí a k výstřelu přibude ještě poměrně efektní efektní oblak odpařujícího se přebytečného média. Značně ale klesá efektivita jeho využití.
Na vzdálenosti pro praktickou střelbu je pistole přesná dostatečně, nad 15-20m je znát prodleva, než kulička doletí k cíli.

Momentálně pročítám články k problematice nácviku soubojového tréninku (Force on force).
Největší problém asi stejně bude sehnat lidi, kteří jednak mají vhodné zbraně a taky zájem na poněkud realističtěji pojatému využití as replik.
Na závěr si dovolím dát sem odkaz na stránky, které jsem pro tento účel vytvořil: https://www.facebook.com/pages/Pistol-t ... 6060609563
2x45.jpg

AS vs .45.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#22 » čtv 28. dub 2016, 09:26

Zoufalec píše:Tak jsem neodolal a koupil ji. Jedním slovem - skvělá. Dostřel kolem 70 - 80 metrů. Do 15-ti m s ní trefím bleskově plechovku od piva. A výkon? Pokud se dá u této ráže mluvit o výkonu, prostřelí na 10 m pivní plechovku (obě strany). Bombička s CO2 vydrží asi na 110 výstřelů.
Už jsem si zkusil postavit i nějakou stage pro LOS. Dvojstřely zvládá skvěle, druhá rána je stejně silná jako první. Výstřel je značně hlučný. Jenom ten zpětnej ráz chybí. Ovšem na druhou stranu, dá se s ní střílet opravdu kdekoliv.


Hele nechci ti brát nadšení ani tvrdit, že záměrně kecáš, ale airsoft hraju a tohle mi přijde krapítek přehnaný... 70-80 metrů (efektivní) dostřel je už na airsoftky opravdu hodně... Že to střílí bezva na 10-15 metrů nemám problém věřit... ale že to má (efektivní) dostřel kolem 70 metrů mi u krátké zbraně za 1500 Kč přijde trochu úlet... Jako věřil bych, že to tam "nějak s větrem v zádech" doplachtí, ale to je tak vše :-) jseš si tou vzdáleností fakt jistej? :-)

Ale jinak díky, zvažuju, že bych si jako sekundárku taky pořídil Compacta v CO2, kamarád ji má a je prima :-)

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#23 » čtv 28. dub 2016, 21:25

Mám Glocka 19 od WE, je tak o 2 mm širší než originál, tj. používám na něj dasta pouzdro, do kterého se vejde.



Thodthwerdthur
Příspěvky: 3

Příspěvek#24 » sob 11. črc 2020, 18:10

Zoufalec píše:Moc se v airsoftu nevyznám, proto potřebuji poradit. Docela se mě zalíbila CZ 75 D od ASG. http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=3484" onclick="window.open(this.href);return false;
Máte ji někdo? Jak to vypadá s životností? Chci ji jen tak pro zábavu na zahradě.


Mám ji už cca 6 let,jako záložka super,mám co2 verzi,na zahradní picání dobrá.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#25 » ned 12. črc 2020, 20:24

nejde o zmatení pojmů ? Airsoft přeci není CO2 na BB broky - viz třeba nahoře ta CZ75D Compact.
Ono střelba ocelovým brokem je něco jiného než plastovou kuličkou.



Erix
Příspěvky: 97

Příspěvek#26 » pon 21. srp 2023, 22:08

Zdar, je tady nějaký aktivní AS hráč nebo alespoň někdo, kdo AS zbraně využívá k "tréninku"? Na poprvé jsem se na to díval skrze prsty, ale potom co jsem vyzkoušel kopii m4, tak je s tím docela sranda. Stačí trochu představivosti a člověk udělá mini IPSC nebo LOS jako nic třeba na půdě. :lol:



Erix
Příspěvky: 97

Příspěvek#27 » pon 8. dub 2024, 19:26

Tak to zkusím oživit, chodí někdo aktivně hrát airsoft nebo zkoušel někdo AIPSC nebo mini losík? Na klasiku to nemá, to bez debat, ale někteří pomocí tohoto pěkně zacvičují ty nejmenší v zacházení ze zbraní, což může být i bezpečnostní prvek. ;) Níže jedno video, určitě se najde i něco negativního, ale snaží se.
https://youtube.com/shorts/z60eE20BGqQ? ... h8J52ss90R

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#28 » pon 8. dub 2024, 21:01

Na konci roku 2022 pořádal v GunCentru v Hradci Králové první ročník v AIPSC soutěži s šesti stagemi aktivní IPSC střelec Bočarov.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#29 » úte 9. dub 2024, 06:11

Vážně jsem přemýšlel, že si na zahradní trénink LOSu pořídím airsoftku. Protože se prodává velmi blízký model zbraně, kterou používám závodně, v tomto provedení, tak přestože patří do skupiny spíš těch nejdražších airsoft pistolí, šel jsem se na něj podívat. V první řadě tragická spoušť (protože jiný mechanismus než jiné airsoftky), bez možnosti doladění. Dítě by to nezmáčklo, a když, tak s následky na přesnost.

Blowback super a střelba kuličkami překvapivě velmi přesná, přestože flusací trubička (čti hlaveň) volně poletovala na všechny strany.

Použité materiály a zpracování byly tragédie u všech airsoftek, i u těch, co zvenku vypadaly fakt dobře

Když jsem vysvětlil, na co to chci, byli jednak překvapeni tím, že jim tam ostrý střelec, já bych řekl palič, do toho jejich flusacího ráje jen tak nezavítá, ale hlavně překvapili oni mě. V první řadě tím, že k mé vybrané zbrani dávají jeden zásobník a další si koupit nemůžu protože není a možná ani nebude.

Ještě horší bylo, když mi řekli, že zásobník nemohu hodit při výměně na zem, protože by se téměř jistě fatálně porouchal.

Takže jsem usoudil, že tudy cesta tréninku losího malopistoláře nevede

Měl jsem tam v ruce desítky modelů, ne všechny trpěly všemi stejnými neduhy, jako ten, který jsem chtěl, ale já chtěl stejnou ergonomii a zásobníky byly na pád citlivé všechny, bez ohledu na výrobce či model.

Přesto, v asi největší pražské prodejně airsoftu, se mi věnovali dvě hodiny, i když tu druhou hodinu jsem jim opakoval, že už určitě nic nekoupím.

Kdybych nepotřeboval i měnit zásobníky a můj vybraný model měl normální spoušť, byl bych ho koupil.



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#30 » úte 9. dub 2024, 07:55

Erix píše:Zdar, je tady nějaký aktivní AS hráč nebo alespoň někdo, kdo AS zbraně využívá k "tréninku"?


Skoro celá moje střelecká parta začínala na softu ale protože už jsme starší páni tak jsme přestali chodit na větší a velké venkovní akce a nakonec i na veřejné vnitřní akce neboť jsme vždy dostali na prdel od mladých divočáků - čti lidi co to berou jako hru a nebojí se ji koupit protože ví, že za 5minut jsou zpátky, všichni co střílíme ostré tak jsme neskutečně nasraní protože víš, že to je vesměs konečná.

Na airsoftu zjistíš, že vesta a helma není všespásná, řekl bych že mnohem ale fakt mnohem časteji jsem chytl do nohou, rukou, krku, podbřišku nebo prostě kolem vesty než do vesty.

Z airsoftu plynou špatné návyky co se týkají průstřelnosti materiálů - překážky z plachty na náklaďák, z palety, plastové sudy .... Airsoft s real cap zásobníky je prakticky nehratelný, pokud střílíš nad dejme tomu 25m vždy posíláš víc BBček, protože pan Murphy říká, že ta krásné rána do zad soupeře chytne vingl.

Airsoft Tě taky naučí, že do místnosti ve které tě čekají nevstoupíš, všechno to nadrilované krájení rohů a futer je úplně k hovnu, když o Tobě protivník ví sám je za překážkou a míří do dveří. Airsoft Tě taky naučí že si lidi nedávají pozor na nohy, nespočetně lidí jsem poslal na respawn ránou do špičky boty trčící zpoza rohu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů