Material na šípy



davidddd
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 1. led 2012, 20:38

kde by som zohnal smrekove tyčky na šípy?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » ned 1. led 2012, 21:53




číz
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » úte 3. led 2012, 22:43

Patrik píše:http://www.zbroj.info/

nezlob se na mě,ale ty týbla,co jsou vyfocená v tom odkaze,jsou dobrá akorát na zátop.Lepší už seženeš v Baumaxu a za polovic.
Jinak na každý luk musíš vybrat jiný šíp podle síly luku.Pokoušet se střílet s lukem nad 45 lb šípy
vyrobené z toho zátopu je o zdraví.
Smrkové prodává pokud vím jen Kejval,ale vyplatí připlatit za cedr



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 3. led 2012, 23:36

Já se nezlobím, protože o tom zřejmě budeš vědět víc než já, zejména když to poznáš podle fotky a to ještě podle takové na které jsou dubové tyčky a má ji stejnou u všech nabízených tyček.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 3. led 2012, 23:39

On je "smrk" a "smrk". Na hudební nástroje se taky nepoužívá lecjaký smrk ale výběrový rezonanční, ale s tím běžný zpracovatel moc často do styku nepřijde.

Jinak na stránkách http://www.lukysipy.cz/ u kterých jsem měl možnost nakouknout do výroby píšou:
"Šípy jsou vyráběny z výběrového smrkového dřeva a opatřeny třemi letkami z pravého krutiho nebo krocaního peří, poté 3x lakovány čirým lakem. U většiny šípů jsou letky vlepovány do drážek, což má tu výhodu, že při střelbě není nutné používat vodítka ani ochranné rukavice, nedochází k zadrhávání šípů o madlo a tím ke změně směru letu šípu střelba je tudíž velmi přesná a pohodlná. Smrkové dřevo pro výrobu šípů je získáváno z beskydských lesů v nadmořské výšky okolo 600-80m. Naše šípy vyhoví i těm nejnáročmějším střelcům a nejsilnějším nátahům."

číz píše:Pokoušet se střílet s lukem nad 45 lb šípy vyrobené z toho zátopu je o zdraví.

Co jsem zběžně koukal tak 45 lb jsou parametry převážně už kladkových luků a pochybuji o tom, že někdo dá 10 a více tisíc za luk aby pak střílel smrkovými šípy a ještě si je sám vyráběl.
V tomto odkaze : Chci si koupit luk, co bych měl vědět se lze dozvědět více.



číz
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pát 6. led 2012, 21:34

Patrik píše:Já se nezlobím, protože o tom zřejmě budeš vědět víc než já, zejména když to poznáš podle fotky a to ještě podle takové na které jsou dubové tyčky a má ji stejnou u všech nabízených tyček.


Když rozklikneš Tvůj odkaz,tak hned první:Smrkové týblo
11,- Kč-v baumaxu za 6.
Když rozklikneš foto,tak krásně vidíš léta.Léta u šípu musí být rovnoběžně a co nejhustěji.Když tvoří "závit",šíp se kroutí,Když jsou léta "krátká a našikmo",při nárazu na tvrdší terč se ti ustřihne.
Jinak,můj luk tahám na 52 lb,moje manželka 40.Luky máme dřevěné tradiční.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » pát 6. led 2012, 23:43

Rozkliknu foto (smrkové tybla) a vidím Dub. Neuč truhláře rozpoznávat dřevo. :lol:



číz
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » sob 7. led 2012, 13:44

Nemůžu za to,že neumí vyfotit smrk.Já mluvil o létech a nevhodnosti smrku o prům.8mm na šípy.
Smrk se dá použít,ale v rozměru 11/32"(i když si připadáš,že střílíš s oštěpem).V rozměru 5/16 cedr a ještě tak borovice.Dub bych nepoužil nikdy.Pouze na tyto rozměry se vyrábí řezátka,hroty a končíky.Toť vše.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » sob 7. led 2012, 14:21

To není o tom, že oni neumí vyfotit smrk. Použili fotku dubových tyček pro všechny co mají na webu. Psal jsem to jen proto, že ty jsi podle jejich špatného obrázku dokázal posoudit kvalitu jejich zboží.
Davidddd se ptal na zdroj smrkových tyček, nenapsal specifikaci k jakému účelu je potřebuje, třeba mu to pro děti k jejich indiánským hrátkám stačí a nemá olympijské ambice.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 7. led 2012, 15:20

Teď mě milovníci bauhausu asi sepsují, ale pokud je to na šípy pro silnější luky osobně bych se obrátil na profíky. Výběr hotových šípů či jejich komponent mají například na http://www.archery.cz, například cedrové tříděné dříky šípů kolem 36Kč a máte jistotu že se jedná o kvalitní materiál přímo určený pro výrobu šípů.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#11 » sob 11. úno 2012, 05:50




alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#12 » sob 11. úno 2012, 05:56

http://www.alexbow.cz/scripts/index.php

Obratte se na meho kemose ,on se vyrobou luku uz zabyva asi 10 let a dela asi 600 luku za mesic a ted delam sipy co mi poslal tycky a le to Norway pine ,ona jedna tycka stoji asi 19 korun ,hlavne je nestrilejte z kladkovych luku tyhla jsou jen do obycejnych luku......

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů