Airsoft - možnost účasti nezletilých



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#16 » sob 30. črc 2016, 05:34

cipis: no prave, ale napriklad zbran na plastove kulicky ktera neni konstruovana na plyn/vzduch by taky byla Dcko jen od 150N



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#17 » sob 30. črc 2016, 22:34

A která taková zbraň to je? Všechny airsoftky jsou na vzduch/plyn, jinak to není airsoftka ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#18 » sob 30. črc 2016, 23:36

na youtubu jsem několikrát narazil na videa dětí, kde se chlubí jaké plynové zbraně na airsoft mají. ještě tam dělají i reklamu webům, kde si je objednali. nejdříve jsem sem chtěl dát odkazy pro pobavení, ale není těžké něco takového najít. myslím, že rodiče by si asi měli trochu víc všímat co jejich děti dělají, aby se pak nedivili, až si třeba policie bude všímat co dělají. :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#19 » ned 31. črc 2016, 05:43

Jak jsem psal, videl jsem elektricky, princip je ciste mechanicky, tak nevim.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#20 » ned 31. črc 2016, 07:26

http://www.impresio.eu/zazitek/airsoft- ... remni-akce
tady nabizi že si mužes zahrat airsoft a min vek je 10 let takže asi tak

http://www.rajzazitku.cz/airsoft-arena-praha
tady od 15 ti let s doproivodem nebo pisemnym souhlasem rodiču

ale vlastnictví zbrane podle zákona proste nemužes ... to že to nikdo resit nebude pokud s tim nebudes behat po meste je druha vec

§ 7
Zbraně kategorie D
plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,

//// neni vubec co resit

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#21 » ned 31. črc 2016, 16:44

JardaB píše:Jak jsem psal, videl jsem elektricky, princip je ciste mechanicky, tak nevim.

I ta elektrika je vzduchovka, má píst poháněný elektromotorkem přes převody.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#22 » ned 31. črc 2016, 20:12

Jardo, Enerccio, které zbraně máte na mysli?
Neexistuje jediná airsoftka, která by "neflusala" kuličku jinak, než vzduchem/plynem/CO2. Jak psali kolegové, u elektrik a u mechanik, vždy je tam nějaký píst, který tlačí vzduch. Je úplně jedno, jestli ho natáhne elektromotor nebo ruka.
Ono také stačí že air=vzduch, že ano.



TheDusaCz
Příspěvky: 2

Příspěvek#23 » stř 28. bře 2018, 17:59

Zakon je v tomhle ohledu celkem jasný. Osoba starší patnacti let muže využivat zbraň kategorie D, neboli i airsoftovou zbraň v doprovodu osoby 18 let plus. V Praksi se to moc neřeší, takže pokud se bude člověk řídit bezpečnou manipulací se zbraní a na veřejných místech ji bude mít skrytě neměl by mít problem. Co se týče airsoftových akcí, řeší se to teamem s osobou starší 18+ a podepsaným čestným prohlášením rodičů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti