Flobertky, vzduchovky a plynovky po novele.

Daleko

Příspěvek#31 » úte 1. čer 2021, 19:31

Ještě k flobertkám v C-I: dnes jsem si všiml, že Kentaur prodává Fiochi jednotný náboj flobert 9 mm. O to nic, proč ne. Co mě ale zaujalo v popisu, že (cituji): "Náboj je vhodný i pro automaty" ... a můj dotaz na střeleckou komunitu: To fakt existují i flobertky "automaty" ? ...tedy správněji "samonabíjecí flobertky" ? Tož možný je asi dneska všechno :-)

stip

Příspěvek#32 » stř 2. čer 2021, 07:37

Ano samonabíjecí brokovnice ráže 9mm Flobert existují. Vyrábějí/vyráběli (neznám aktuální stav) se převážně v Itálii, protože tihle jižní národy mají nehezký zvyk lovit a pojídat zpěvné ptactvo. Existují třeba Vincenzo Bernardelli Model CF9 9mm Flobert nebo Marocchi 9mm Flobert. Půjde ale patrně o dnes již poměrně drahé sbírkové kusy.

stip

Příspěvek#33 » čtv 3. čer 2021, 11:48

Mě by zajímalo, jak vlastně ty plnohodnotné flobertky střílí. Především co se týče přesnosti. Tak bych rád vyzval ty co si už na občanku nějakou "garden gun" pořídili, aby se pochlubili jak jim to do papíru chodí. Dík.

peggy
moderátor

Příspěvek#34 » čtv 3. čer 2021, 13:55

To už ale nesouvisí s novelou zákona a recenze pište do samostatného vlákna/vláken.

stip

Příspěvek#35 » čtv 3. čer 2021, 18:41

Já tam souvislost vidím pište to sem.

ok, 2 týdny.. McFly

Daleko

Příspěvek#36 » čtv 17. čer 2021, 21:41

Tak jsem si novelu prostudoval nyní již důkladně (díky skageráku) a dospěl jsem k tomu že na své zahradě na chalupě chci mít v kategorii C-I flobertku 9 mm. Mám sice ZP ale kategorie C-I má různé výhody, kupříkladu právě legální použití (samozřejmě za dodržení všech patřičných pravidel) na zahradě na chalupě za stodolou. Problém je v tom že jsem našel jedinou flobertkovou devítku, a to Chiappa 9mm Flobert. A ta se mi opravdu, ale opravdu nelíbí. Tedy můj dotaz na fórum: nechystá někdo (například pan Dressler) něco hezkého klasického v provedení 9 mm flobert? .... popřípadě nějaký tip na zahraniční kousek? Ovšem chápu že z ciziny by se to asi prodražilo, ono nás zájemců o takový špek asi zas tak moc nebude :-(

Zpět na