Moderní PCP jako náhrada malorážky?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#46 » sob 13. dub 2024, 09:24

Budu mluvit o svém KralArms. Jako u celé kompletní Turecké produkce zbraní záleží na kusu. Blíží se čas modlení, tak na to ser.. maji li dobrou náladu jsou kusy pěkné. Tím nechci Turky uplně hanit, když rozebereš současného Colta, tak zvracíš naprosto stejně za výrazně větší náklady. Nebo když se podíváš na připojení elektroniky v Daystate Wolf, v té době za 80k, také bych čekal také o dost víc. Dnes vláhnou lepidla, proč se mazlit s přesnejma závitama, když to zaleju, utáhnu a hotovo. Dost lidí to rve za studene a potom nosí na servis, že to urvali nebo alespon sežvejkali. Občas je to opravdu náznak závitu v lepidle a když si tam představím 300bar není mi uplně dobře. Za sebe bych Turky asi doporučil, protože i dražší zbraně nemaji slavné zpracování. Navíc máš 24 měsíců záruku. Kupovat si amickou nebou ruskou PCP za 50-60 i 80 litru nevím... to už na možnostech každého soudruha. Možná něco zkusím at máme srovnání. Díky nesmyslné legislativě s .22 jsou PCP myslím stále ve hře a dlouho ještě budou.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#47 » sob 13. dub 2024, 13:09

Erix : Mám PCP pistoli 5,5mm od Reximexu a zatím na ni nemohu říct křivého slova. Za ty prachy co stála zatím hodně dobrý. On to na někerých značkách zbraní může být do budoucna hlavně problém na náhradních dílech. Žádný o-kroužek nevydrží věčně. A nejen ten. Přeci jen se tam pracuje s vysokými tlaky vzduchu. Na druhou stranu je to jediný Turek, kterého mám a dalšího zkoušet ani netoužím a to ani v palné zbrani. I tohoto jsem si koupil na základě recenze člověka, který o PCP fakt hodně ví.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#48 » sob 13. dub 2024, 14:45

Zdar, tak jak bud chvilka a chuť, tak zkuste třeba hodit nějakou fotku nástřelu, určitě se rádi podívají i jiní.
Ta Daystate je docela drsná, zejména cenou. To už raději koupit závodního Steyera nebo nějakou Ani, Pardini atd. To už jsme ale spíše u závodních speciálů a tam lze vybrat i naši TAU produkci nebo Aeron.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#49 » ned 14. dub 2024, 13:20

Tak jsem na narazil na video o tureckém Reximexu, doporučuji kouknout co lze vytvořit za hlaveň, resp. vývrt hlavně - je to masakr (od času 8:40, kdy vezme kameru do laufu). :shock: :evil: Pozor, mimo PCP dělají i brokovnice, tak tam ale sice není vývrt, ale ta kvalita ...
https://www.youtube.com/watch?v=rQcKbTSyU6k&t=484s

Takže buď mít štěstí v loterii, nebo opravdu nic jiného než přitlačit v případě zájmu o PCP nezbyde. ;) Škoda, že naše CZUB pod tlakem konkurence ukončila výrobu Slávií a větrovek CZ200S/T/Hunter.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#50 » ned 14. dub 2024, 14:41

Tvl..., to není vývrt, to je jakýsi "výhlod"...



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#51 » ned 14. dub 2024, 15:35

To jo, to by i rukou šlo vystrouhat líp - to musí být rotace jako prase, vůbec bych se nedivil, kdyby tam střela zůstala. Jinak na trubce (YT) na mě vyletěla nová česká firma Epic Airgun - ceny masakr, ale asi to bude TOP co lze v současnosti mít. Designově ne úplně můj šálek, ale je to začátek. ;)
https://www.epicairguns.com/

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#52 » ned 14. dub 2024, 16:39

Jen kluci nezapominejte, že kamera dělá všchno 10x dramatičtější. Proto šla z dílny :-)



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#53 » ned 28. dub 2024, 17:46

Zdar, toto není moje, ale je to důkaz, že i PCP může MAO regulérně konkurovat. Použité PCP: Airmaks Katran, FX Impact M3 a Taipan.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Neptun
Příspěvky: 68

Příspěvek#54 » čtv 2. kvě 2024, 16:50

Soustrely.jpg
Jsem marod, tak se nudím. Našel jsem nějaký starší terč, tak posílám foto. Jsou to desetiranné soustřely na 30m, stříleno doma na zahradě s AA s 400F, ráže 4,5m v tehdy zákoném limitu 16J, ze stolu z bagů. Na nejhorší soustřel jsem položil korunu a celý ho překryje. Tehdy jsem ještě neměl zbroják a bavil jsem se tímto. Byl jsem párkát i na závodech HFT ( střelba na sklopné terče ve vzdálenosti 7 - 42m v přírodě, kdy střelec musí vzdálenost sám odhadovat ) a musím říct, že vzhledem k balistické křivce a náchylnosti na vítr, to byla velká zábava. A jak tu padlo, že PCP stojí majlant, tak to pořízení nebyla žádná katastrofa. Na střílení na zahradu to bohatě stačí. Je tedy pravda, že na 100m to určitě není. Myslím, že nějakou silnou PCP, bych doma asi raději nestřílel. Ale to si musí zvážit sám podle rozměrů a terénu vlastního pozemku.
Pravda je, že teď chodím pravidelně na střelnici a PCP zahálí. Ale taky je pravda, že nestřílím malorážku....

Ještě bych dodal, že pokud byl vítr, tak to takle hezké nebylo... ( ale také to ani nebyl nijak výjímečný výkon)....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#55 » sob 4. kvě 2024, 19:12

Zdar, pěkné to máš na to, že je to jen 16J. ;) Musím taky něco spáchat, ať tady máme nějaké výsledky pro srovnání. Doporučím kouknout sem, co se českým rukám podařilo vytvořit. :shock: Je tam zřejmě inpirace od FX a dalších značek, ale výkony jsou opravdu super. :!:

Obrázek
Obrázek
Obrázek



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#56 » ned 5. kvě 2024, 09:16

A skusil si sa zratat co stal ten setup?
Zbran 2150
Optika 2800
Montaz 100
Bipod ?
V celkovej cene si v klude cez 5



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#57 » ned 5. kvě 2024, 10:24

Zdar, tak samozřejmě, je to opravdu brutal skrze cenu. Není problém v tom utopit 100k Kč i více, i když za cca 50t Kč se dá sehnat taky taková sestava a dokonce myslím, že i za méně. Jinak níže je ten link, kterej mi vypadl:
https://www.airgunnation.com/threads/epic-airguns.1285627/

Když to srovnám s MAO, tak CZ 457 cca 20t Kč, k tomu nějaká optika cca 10t Kč, něco na drobnosti (montáže, pažba atd) 10t-20t Kč, tak set MAO určitě z hlediska nákladů vítězí. Z rozdíl ceny máte kupu nábojů 22LR, kdy při ceně nejlevnějšího možného 2,-Kč/ks je to cca 25t ks střeliva, což je na hodně dlouho. ;)

Jako zajímavost, nebo pro opravdového nadšence je to dobrý, 95% kupců koupí z PCP něco jiného, ale nějaké zákazníky mít bude. Byla doba, kdy naše CZ200S/T se dala koupit za cca 6900-7500,-Kč a člověk měl nástroj, který do 50 metrů sundal každou ranou kostku cukru.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#58 » ned 5. kvě 2024, 10:34

Erix píše:Zdar, pěkné to máš na to, že je to jen 16J. ;) Musím taky něco spáchat, ať tady máme nějaké výsledky pro srovnání. Doporučím kouknout sem, co se českým rukám podařilo vytvořit...


.. jen pro zrátu iluzí o českých rukou airguntechnology je firma patřící Russia mužikům ...



Neptun
Příspěvky: 68

Příspěvek#59 » ned 5. kvě 2024, 11:53

PCP určitě má potenciál. Ale každá sranda hold něco stojí a každý si musí zvážit kolik do té své investuje. Základ je kvalitní hlaveň, regulátor, optika a pak také diabolky v těch je taky velký rozdíl....



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#60 » ned 5. kvě 2024, 20:06

DesertEagle píše:.. jen pro zrátu iluzí o českých rukou airguntechnology je firma patřící Russia mužikům ...


A není jediná... dtto AirMaks, KalibrGun ... tady se to Rusy jenom rojí... Ze zahraničí je to též např. Edgun. Ono se to dá docela poznat podle podivných označení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host